Czy graficy powinni się w ogóle bać, że ktoś kradnie ich dzieła?


11

Czy w ogóle boicie się, że ktoś ukradnie waszą sztukę? Co projektanci powinni z tym zrobić, jeśli tak się stanie?

Chcę opublikować własną sztukę na Instagramie lub Deviant, teraz, gdy się poprawiam, ale cały czas słyszę o ludziach, którzy mówią, że jakiś facet ukradł ich sztukę i opublikował ją jako swoją własną i takie tam, i chcę pokazać sztukę, aby uzyskać krytykę i porady, ale tak naprawdę nie chcę, żeby ktoś mi to zrobił.

Ktoś powiedział mi, że używam znaku wodnego, ale znak wodny nie jest dla mnie pomocny. Na przykład usunę dredd ze zdjęcia stockowego :(

Obraz Stock Uwalnia używać swój przykładu faceta;)

Więc znak wodny nie jest pomocny.


7
Nie mogę uwierzyć, że ukradłeś to dzieło Dredda, żeby to opublikować!
DA01

3
Możesz użyć znaków wodnych zamiast znaku wodnego. Mam na myśli znak wodny wzorów. Znak wodny można powtórzyć na obrazie, a usunięcie go stemplem klonowym będzie bolesne dla złodzieja. W ten sposób: istockphoto.com/image-zoom/45295850/3/380/380/…
Ferdi Çıldız

5
Jedynym możliwym, pewnym pożarem, sposobem zapobiegania kradzieży obrazu jest nigdy nie umieszczanie niczego w Internecie. Nie ma innego wyjścia. Jeśli jest widoczny na ekranie, w razie potrzeby można go podnieść i zmienić.
Scott

1
Nie, nie ma. To był mój cel.
Scott

4
Prawdopodobnie jako projektanci wręcz przeciwnie, powinniśmy się bać, jeśli nikt nie próbuje ukraść ani naśladować naszej pracy. : o)
Rafael

Odpowiedzi:


10

Czy w ogóle boicie się, że ktoś ukradnie waszą sztukę?

Nie. Nie boję się. Nie ma dla mnie bezpośredniego ryzyka, jeśli ktoś pobierze obraz, który utworzyłem.

Co byście zrobili, gdyby tak się stało?

Jeśli istnieje wyraźna chęć czerpania zysków z mojej pracy, mogę podjąć decyzję o zwalczeniu jej legalnymi kanałami. To, czym są te kanały, zależy w dużej mierze od twojej lokalizacji na tej planecie i lokalizacji sprawcy naruszenia.

Jak wspomniano, naprawdę nie ma technicznych sposobów na poradzenie sobie z tym. Naruszenie praw autorskich jest konstrukcją prawną, a nie techniczną. Znaki wodne są najlepsze, co możesz zrobić, ale szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem, aby znak wodny poprawiał obraz. :)


Mieszkam w IRAN, nie mamy żadnych praw autorskich do Grafiki lub Oprogramowania lub ... :(
Lunaticbrain 14.04.15


5
@DevelopersPedia w tym momencie, myślę, że po prostu musisz być dobrym autopromocistą. Promuj się jako znana istota. Wysyłanie wiadomości do znanego podmiotu, takiego jak Deviant Art, to dobry początek. Przynajmniej w przypadku popularnej witryny każdy, kto cię okradnie, jest bardziej narażony na złapanie i - jeśli nie wniesienie oskarżenia - być może publicznie zawstydzony.
DA01

o to chodzi. mogę to zrobić bardzo dobrze.
Lunaticbrain

7

Niewiele możesz zrobić, aby powstrzymać kogoś przed kradzieżą dzieła sztuki. Jedynym sposobem jest nie publikowanie swoich dzieł online. Znak wodny nie będzie w 100% skuteczny, ale pomoże. Nie przesłałbym również dużej grafiki w 100% jakości.

Innym bardziej żmudnym sposobem (praca tylko na osobistej stronie) jest podzielenie obrazu na wiele obrazów i umieszczenie ich obok siebie. To może być więcej pracy niż jest warte.

Również jeśli masz własną stronę internetową. Możesz poprosić Google, aby nie katalogował twoich zdjęć. Spowoduje to, że obrazu nie będzie można wyszukiwać w Google. Ten kod przejdzie do pliku robots.txt.

website:
User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /

Jednej rzeczy , której nie zrobiłbym, to powstrzymać ludzi przed kliknięciem prawym przyciskiem myszy na osobistą stronę internetową. Myślę, że jest to nieskuteczny sposób zapobiegania kradzieży i spowoduje więcej problemów z użytecznością dla większości użytkowników niż dla osób podejmujących pracę.

Nie pozwoliłbym, aby ktoś zabrał twoją sztukę powstrzymał cię przed ujawnieniem twoich dzieł w Internecie. Zawsze możesz odwrócić wyszukiwanie grafiki również w swoich dziełach.


2
Nie można podzielić obrazu dla innego rodzaju mediów. Najlepszą metodą jest użycie znaku wodnego, jeśli boisz się, że ktoś użyje twoich zdjęć.
AndrewH

2
Podział obrazu na wielokrotności można również bardzo łatwo pokonać za pomocą zrzutu ekranu.
DA01

2
@DevelopersPedia nie ma technicznego sposobu, aby temu zapobiec, jeśli o to pytasz. Jeśli publikujesz w Internecie, załóż, że każdy może to zdobyć.
DA01

3
@DevelopersPedia Nie ma obecnie znanej technologii, która umożliwia wyświetlanie obrazu osobie bez jednoczesnego udostępniania obrazu. Ta technologia jest w trakcie pracy, to strasznie wczesne dni na jej trudne. Nie ma się z czego śmiać, gdyby można było wymyślić taką technologię. KAŻDA JEDNA FIRMA MEDIÓW NA PLANECIE kupiłaby ją od razu, prawie bez względu na koszty.
joojaa

1
@joojaa Wątpię, czy istnieje również technologia przyszłości. Za każdym razem, gdy wynajdują następną najlepszą technologię ochrony przed kopiowaniem, w ciągu kilku tygodni zostaje ona trywialnie zepsuta.
DA01

3

Wiem, że twierdzisz, że znak wodny nie jest pomocny, ale czy myślałeś, że wstawisz podpis w grafice? Jest najpopularniejszą metodą dla artystów w DA. Nie wiem czy to jest skuteczne czy nie.

To szybkie i łatwe rozwiązanie.


co z innymi stronami internetowymi?
Lunaticbrain

1
Nie wiem co z innymi, DA jest jedyną, na którą patrzę. ale moim zdaniem jest to najczystszy sposób na umieszczenie znaków wodnych. Żadnych ukrytych dzieł sztuki, o idealnych rozmiarach, które można idealnie wykorzystać jako tło.
Amanda

3

Nie ma niezawodnego sposobu, aby to zatrzymać, ale jednym ze sposobów ograniczenia nieuprawnionego użycia twojej grafiki jest ograniczenie rozdzielczości, w której jest wyświetlana. Wydaje mi się, że byłby to najlepszy środek odstraszający. Jeśli obraz jest wystarczająco dobry, aby można go zobaczyć na ekranie, ale poza tym jest bezużyteczny w jakimkolwiek środowisku produkcyjnym, to znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że ludzie po prostu zdobędą i ukradną twoją sztukę.

Na przykładzie tapety, co dobrego ma obraz w rozdzielczości 480 x 300, gdy tapety 1920 x 1200 są tym, czego ludzie naprawdę chcą? Ograniczenie hostowanego obrazu do niższej rozdzielczości umożliwia jego obejrzenie, ale uniemożliwia mu korzystanie z niego bez uzyskania pełnej rozdzielczości.

Oczywiście, jeśli planujesz sprzedać swoją pracę, musisz jakoś dostarczyć elementy w pełnej rozdzielczości, ale użycie zapory i alternatywnego systemu dostawy również zapobiegnie kradzieży.


3

Ktoś kopiujący twoje dzieło w celach komercyjnych opowiada o tym, co najlepsze może ci się przydarzyć. Federalne prawo autorskie zezwala na pozwanie ich nawet o 250 000 USD, jeśli to zrobią.

Jeśli chodzi o dzieci bez grosza kopiujące twoje dzieła, nie przejmowałbym się nimi.

Szczerze mówiąc, reklama, którą otrzymujesz od osób kopiujących twoje dzieło, jest warta znacznie więcej niż „utraconych dochodów”. I, jak powiedziałem powyżej, jeśli przypadkiem naprawdę stracisz dochód (jak jakiś krajowy magazyn używający twojego wizerunku bez twojej zgody), tylko groźba pozwu spowoduje, że wyślą ci BARDZO duży czek.


Dzieje się tak tylko wtedy, gdy jesteś zarejestrowanym właścicielem praw autorskich w USA. Jeśli nie jest zarejestrowany, znacznie trudniej jest zbierać szkody. A reklama jest dobra tylko wtedy, gdy jest ci przypisana. Jeśli nie, to nic nie jest warte.
DA01,

3

Kiedy skupia się na negatywnym na utracie wzroku na całym obrazie. Spójrz na to w ten sposób:

Nie dostaniesz żadnych pieniędzy za zdjęcia, jeśli są ukryte. Nie dostaniesz ekspozycji, jeśli są ukryte. Jeśli ktoś je ukradnie, otrzymasz bezpłatną ekspozycję, nie dostaniesz żadnych pieniędzy. Z drugiej strony nie robiłeś tego w pierwszej kolejności. Wynik netto to Twoja wygrana. Możesz pozwać, jeśli ktoś naprawdę źle wykorzysta twoje zaufanie (i tak będziesz musiał to zrobić, nawet jeśli w ogóle nie będziesz go dzielić, nadal możesz zostać skradziony na inne sposoby).

Po otrzymaniu roszczenia do sławy możesz pobierać opłaty za przyszłe prowizje. W gruncie rzeczy nie jesteś jeszcze znanym artystą, wytwórnią, więc nie możesz wykorzystać inwestycji, której jeszcze nie zrobiłeś. Więc musisz patrzeć na to inaczej.


1

Nie martw się, tylko jedna z dwóch rzeczy się wydarzy.

  1. „„ Nikt ”” nie ukradnie go i nie opublikuje gdzieś .............. n to jest to ... to będzie gdzieś ... i ludzie to zobaczą ... .. może nawet pomyślę „wow, to jest fajne” ... a potem iść dalej z życiem… i to wszystko…

  2. Jakaś firma go ukradnie i zamieni w rzecz wartą miliarda dolarów, za którą wszyscy wariują i wydaje mnóstwo ton.

Jeśli pierwsza rzecz się wydarzy ..... co z tego ... jeśli druga rzecz stanie się WIELKA !!!! TERAZ MASZ OGROMNY MILION DOLAROWY RYNEK OBRACAJĄCY SIĘ WOKÓŁ SWOJEJ PRACY, KTÓRE MOŻESZ ZATRUDNIAĆ I ODBIERAĆ !!! czerwone, zielone, niebieskie, fioletowe, pomarańczowe, groszki, paski itp. itd. "... których ta firma NIE MA. Poza tym masz mnóstwo innych prac, których NIE ukradli, że ten sam rynek pokocha, jeśli pokochają ten, który ukradli. Ukrywanie się przed światem NIGDY nie jest dobrym rozwiązaniem. Musisz po prostu myśleć o tym wszystkim w oportunistyczny sposób.


1
W Stanach Zjednoczonych drugi scenariusz wymaga zarejestrowania pracy w amerykańskim biurze ds. Praw autorskich, aby walka była warta twojego czasu. Nadal jesteś właścicielem swoich praw autorskich nawet bez rejestracji, ale twoje możliwości dochodzenia odszkodowań zostaną znacznie zmniejszone, jeśli nie zostaną zarejestrowane.
DA01,

Nie mówię o pozywaniu ich za kradzież twojej pracy, mówię o POZWOLENIU JEJ URUCHOMIĆ SIĘ Z PRACĄ, ABY TWORZYĆ ten ogromny rynek o wartości miliona dolarów, abyś mógł pozostawać w tyle za innymi produktami, które pasują do niego, abyś mógł
zbierać

Brzmi to ładnie w teorii, ale często jest nierealne. Kiedy Hot Topic kradnie twoje logo na koszulki, nie ma łatwego sposobu na „wykorzystanie” tego rynku, jeśli jesteś jedynym właścicielem. Po prostu nie byłoby obecności na rynku, aby zrobić z tym wiele na swoją korzyść. Często te, które naruszałyby przede wszystkim, znajdują się na rynkach o cienkich marżach na początek.
DA01,

ok .... Wiem, że ludzie, którzy ukradli swoją pracę dużym firmom ... i chronili swoje prawa autorskie ... ale wszystkie te firmy musiały zrobić to zmienić jedną drobną rzecz w projekcie i dodać kilka szczegóły, a teraz w sądzie uznano ZA CAŁKOWICIE inną rzecz ... więc ludzie nie mogli nic z tym zrobić zgodnie z prawem. Więc jeśli masz kilka rzeczy w tym samym stylu, których te firmy NIE ZEBRALI, nie mogą nic ci zrobić za ich sprzedaż. A jeśli wprowadzisz kilka drobnych poprawek i korekt do tego, co ukradli i sprzedali, nadal nie mogą cię dotknąć.
Optiq,

W przypadku, gdy ludzie pozywają i coś dostają, otrzymują tylko PROCENT zysku, który jest ustalany w sądzie w zależności od tego, ile tego produktu jest rzeczywiście twoją twórczością, przemysł muzyczny regularnie radzi sobie z tego rodzaju garniturami , więc nigdy nie możesz być pozwany za WSZYSTKO, co masz, tylko ten procent, który jest słusznie określony, i to tylko z tego jednego produktu.
Optiq,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.