Jak uzyskać jak najmniejsze rozmiary plików?


10

Zazwyczaj używam oszczędzania Photoshopa dla Internetu i urządzeń, ale nie ma on opcji kompresji PNG i zastanawiam się również, czy są dostępne lepsze algorytmy kompresji?


Możesz łatwo wybrać jakość obrazu za każdym razem, gdy zapisujesz w Paint.NET. Myślę, że możesz zrobić to samo w GIMP, chociaż nie jestem pewien.
Mateen Ulhaq

wiele programów pozwala wybrać jakość obrazu; ale istnieje wiele różnych sposobów, niektóre bardziej wydajne niż inne. Najbardziej zależy mi na zmniejszeniu rozmiaru przy jak najmniejszym poświęceniu jakości
Damon

Odpowiedzi:


8

Jeśli typem pliku docelowego jest PNG, masz kilka opcji. Najpierw otwórz PNG w Fireworks, a następnie zapisz zoptymalizowany. FW lepiej interpretuje pliki .png niż PS. Następnie użyj PNGOUT (darmowy), aby dalej kompresować. Typowy wynik jest o około 30% mniejszy niż w przypadku programu Photoshop.


cześć, czy wiesz, czy najpierw otrzymujesz mniejszy plik do kompresji w fajerwerkach, a potem ponownie z pngout, niż jeśli używasz tylko pngout?
Damon

@Damon Myślę, że przetestowałem kilka razy i znalazłem FW, a następnie png działa lepiej. Ale może to mieć również związek z indywidualnym tworzeniem pngs (alfa / liczba kolorów itp.).
Jin

1

Moje podejście nie jest zbyt techniczne, więc nie mogę podać żadnych konkretnych algorytmów, ale Adobe Fireworks jest jednym z najlepszych narzędzi do optymalizacji dowolnego formatu obrazu w Internecie. Możesz tego użyć.

Również ImageOptim działa dobrze na OSX. Te same wyniki z fajerwerkami, porównałem je.


1

Zazwyczaj używam oszczędzania Photoshopa dla Internetu i urządzeń, ale nie ma on opcji kompresji PNG i zastanawiam się również, czy są dostępne lepsze algorytmy kompresji?

Po pierwsze, czy powinieneś używać PNG czy JPEG?

Jeśli zapisujesz obraz do Internetu, obecnie wybierasz pomiędzy PNG a JPEG. PNG jest bardzo dobry dla obrazów, które bezstratnie kompresują się bardzo skutecznie. JPEG jest dobre dla reszty.

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli jest to zdjęcie lub złożony rendering (całkowicie teksturowany) i jest większy niż około 60x60, wtedy JPEG będzie prawdopodobnie lepszy.

Pamiętaj też, że JPEG ma przesuwaną skalę jakości, która wpływa na to, jak dobrze będzie wyglądać, podczas gdy PNG nie.

Jak zoptymalizować PNG

W przeciwieństwie do plików GIF pliki PNG obsługują obrazy 24-bitowe. Spowodowało to wiele zamieszania, ponieważ zdezorientowani ludzie twierdzą, że obrazy PNG zajmują znacznie więcej miejsca niż ten sam obraz zapisany jako GIF. Wynika to głównie z faktu, że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że przy zapisywaniu w formacie GIF redukuje do 256 kolorów, podczas gdy zachowują pełne 24-bitowe dane kolorów w formacie PNG.

W PNG Jednak może zmniejszyć kolorów do palety podobnie jak GIF i to będzie sprawiają, że rozmiar pliku obrazu znacznie mniejsze.

Photoshop Zapisz dla Internetu nie mają możliwości kompresji PNG

W większości scenariuszy, w których PNG jest odpowiedni, chcesz użyć palety kolorów. Doskonałą kompresję uzyskasz, wybierając 256 kolorów i używając domyślnych algorytmów do wybierania palety kolorów. Ułatwia to program „Zapisz dla Internetu” w programie Photoshop. Wystarczy wybrać PNG-8 zamiast PNG-24 i zacząć od ustawień domyślnych.

Możesz nie myśleć o tym jako o „kompresji”, ale obniża ona jakość obrazu w celu uzyskania mniejszego rozmiaru pliku - to po prostu inne podejście.

Jeśli masz bardzo prosty obraz lub bardzo małą ikonę, możesz następnie zmniejszyć liczbę kolorów, aby uzyskać lepszą kompresję. Za każdym razem, gdy spadasz o potęgę dwóch, nieco zwiększasz efektywność kompresji, więc 128 jest nieco lepsze niż 129-255, 64 jest nieco lepsze niż 65-127 i tak dalej. Wypróbuj 256, 128, 64, 32 i 16.


0

Chciałem tylko dodać, że oprócz niektórych już udzielonych odpowiedzi, Yahoo! ma narzędzie o nazwie Smushit, które może ogolić niektóre bajty. Jest bardzo łatwy w użyciu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.