Jak mogę zatrzymać lub wyłączyć wygładzanie / wtapianie w Photoshopie?


19

Nigdy tak naprawdę nie znalazłem rozwiązania problemu, który mnie nęka, odkąd po raz pierwszy doświadczyłem go w Photoshop CS, a teraz, pięć wersji później, nadal mnie to denerwuje!

Co to jest? Cóż, pozornie losowo, Photoshop decyduje, że kiedy użyję wiaderka z wypełnieniem pełnym lub narzędzia ołówkowego, aby „pomalować” coś w zaznaczonym namiocie, „upiększy” wszystko, co robię pikselom poza namiotem, lub „anty-alias” wewnętrzne piksele obramowania markizy.

Czasami tak naprawdę chcę, aby tak się stało, ale nie dzieje się tak niezależnie od tego, co robię (i w końcu używam narzędzia gumki o niskim stopniu krycia, aby je odtworzyć), a czasem, kiedy naprawdę nie chcę , to robi.

Oto przykładowy zrzut ekranu tego, o czym mówię: alternatywny tekst

Zobacz, jak losowo dodawane są piksele poza zaznaczeniem? (Wybór został narysowany za pomocą narzędzia markizy wielorazowej, z piórkiem ustawionym na „0” - zielony kolor został dodany za pomocą narzędzia ołówka, z normaltrybem i kryciem ustawionym na 100, a rozmiarem ustawionym na 70px).

To MUSI być miejscem gdzieś, za czym całkowicie tęskniłem, i doprowadza mnie do szału!

Czy mógłbyś mi doradzić, jak wyłączyć wygładzanie w Photoshopie?


Przy braku zaznaczenia 0 wtapiania i antyaliasingu nie mogę tego zrobić w CS4 ani CS5.5 (Windows). Jedynym sposobem, w jaki mogłem to zrobić, było wybranie braku anty-aliasu, a następnie przekształcenie go (np. Rozciągnięcie piór w kierunku, w którym są rozciągnięte). Przydałoby się usłyszeć, które wersje to się zdarza, a które nie, a jeśli istnieją jakieś wskazówki, kiedy to się wydarzy
user56reinstatemonica8

co powiesz na odkażanie kolorów? może ma to związek z tym, ale nie jest pewne, które ustawienia są w to zaangażowane

„Problem” polega na tym, że wybór w PS nie jest binarny.
b1nary.atr0phy

Odpowiedzi:


8

Proste wtapianie i wygładzanie mają różne znaczenia, chociaż dla małego promienia wtapiania wyniki są podobne. „Wtapianie” skutecznie oznacza powoli zanikanie granicy zaznaczenia i nieco różni się od „wygładzania”, co oznacza stosowanie wartości pośrednich do wygładzania poszarpanych krawędzi.

Musisz wyłączyć wygładzanie oprócz ustawienia pióra na zero, aby uzyskać to, czego chcesz, co stanowi ostrą sztywną granicę. W palecie narzędzi obok pola promienia pióra powinno znajdować się pole wyboru:

alternatywny tekst

(zrzut ekranu pochodzi z bardzo starej wersji Photoshopa!)

Warto zauważyć, że czarno-biała ramka wyboru „maszerujących mrówek” pokazuje tylko próg 50% selekcji i dlatego jest tylko przewodnikiem. Jeśli zapiszesz zaznaczenie w kanale alfa, możesz zobaczyć zmętnienia zaznaczenia każdego piksela, a tym samym zobaczyć swój rzeczywisty wybór.


1
przepraszam - powinienem wspomnieć, że zarówno opcje wtapiania, jak i wygładzania zostały ustawione na zero / odznaczone, więc to nie tak :(. Jednak głosowałem za drugim akapitem, o którym NIE wiedziałem!

Ok, w takim przypadku to brzmi jak błąd. Jeśli zapiszesz zaznaczenie w kanale alfa, czy otrzymujesz piksele, które nie są czysto czarno-białe? Możesz to stwierdzić, patrząc na histogram. Zobaczę, czy mogę samodzielnie odtworzyć problem.

5

To nie jest tak naprawdę błąd; tak właśnie Photoshop obsługuje selekcje. Zaznaczenia są maskami alfa w programie Photoshop CS + i zachowują się jako takie, dlatego mogą mieć piksele wybrane tylko w 1/127.

Jednym ze sposobów obejścia tego jest dokonanie wyboru i uruchomienie Wybierz> Uściślij krawędź i zwiększ kontrast do 100%. To nie jest idealne , ale robi całkiem dobrą robotę.

Udoskonal krawędź


Mimo że zaznaczenia są maskami alfa, możliwe jest posiadanie maski zawierającej tylko wartości 0 i 255, co należy uzyskać, gdy piórko ma wartość 0, a AA jest wyłączone. W rzeczywistości to właśnie otrzymuję dzięki tym ustawieniom. Fakt, że nie mogę odtworzyć opisanego tutaj problemu, sprawia, że ​​uważam, że to błąd.

2

Innym sposobem na pozbycie się wtapiania jest użycie Obrazka> Dopasowania> Próg. Będziesz musiał scalić warstwę zaznaczenia z warstwą wypełnioną białym. Następnie dokonaj korekty progu. To da ci maskę do usunięcia wtapiania.


1

Zaskakujące, masz całkowitą rację i wydaje się, że nie ma sposobu, aby temu zapobiec, nawet bez wtapiania, anty-aliasingu i tolerancji ustawionej na zero, nadal otrzymujesz dodatkowe piksele.

Możesz odwrócić zaznaczenie i usunąć większość wygładzania, ale niektóre nadal pozostają w zaznaczeniu.alternatywny tekst

// edytuj Dodałem poniższy przykład, antyaliasing jest najbardziej wyraźny w punktach u góry - Zrzut ekranu pokazał, abyś mógł zobaczyć obszar wyboru. Dokonano tego w CS5 za pomocą narzędzia wiadro z farbą.


0

Wygląda na to, że „pióro” musi być również odznaczone w ustawieniach narzędzia wyboru, którego używasz do dokonywania wyboru


2
Wtapianie ORAZ antialie muszą być odznaczone / ustawione na 0
Nicolas

0

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy Wybór> Obrys 1 px.

Magiczna różdżka> Dostosuj tolerancję> Wypełnij wnętrze

W niektórych przypadkach musisz najpierw utworzyć ścieżkę, a następnie wykonać te kroki, wykonując pociągnięcie ołówkiem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.