Jak upewnić się, że kolor jest płaski (a nie rozczłonkowany) podczas eksportowania go z Flasha?


9

Jakie ustawienia / metody są najlepsze do stworzenia animowanego gifa o ostrej jakości obrazu?

Oto, z czym pracuję: http://demo.jessewhite.me/envelope/index.html

Ta grafika jest dla wysokiej klasy klienta, więc chcę, aby była jak najbardziej ostra. Próbowałem utworzyć animowany gif na kilka sposobów i jest to zdecydowanie najlepszy wynik, jaki mam.

Oto moje podejście:

save image as PNG
import into Flash to animate
publish as GIF image with the following settings: 'Optimize colors' and 'Smooth' are checked. Dither: Diffusion. Palette Type: Adaptive. Max Colors: 2500.

Chciałbym, aby gotowy GIF miał płaski, jednolity kolor (bez jakiegokolwiek wzoru kropki na górze) na kopercie. Pieczęć musi zachować gradienty i ja też nie mogę niszczyć cienia.


możesz zmienić ustawienie „Dither”. Jeszcze lepiej, możesz całkowicie zrezygnować z Flasha i użyć animacji css, aby to stworzyć.
Vincent

1
Musisz wyłączyć Dithering. Także. Zgadzam się z @Vincent. Jeśli to możliwe, animacje css lub przejścia powinny być właściwą drogą. Możesz użyć fajerwerków, aby utworzyć 8-bitowy plik png z przezroczystością alfa do przewijania cienia, ale można to również zrobić za pomocą CSS. Osobiste użyłbym JPEG, z css box-shadow i przejściami / animacjami.
Terry,

1
@Terry & Vincent Dzięki, znam animacje CSS i chociaż zgadzam się, że ogólnie byłoby to znacznie lepsze podejście, ten konkretny projekt to wiadomość e-mail w formacie HTML, więc musi to być GIF. To znaczy, chyba że istnieje inny sposób. Testowałem animacje CSS w wiadomościach e-mail w 4 głównych klientach e-mail i nie działało to w żadnym z nich. Ten test był zaledwie około 4 dni temu. Daj mi znać, czy jest naprawdę inny / lepszy sposób. Wypróbowałem też tę metodę Flash z ditheringiem i bez niego i wydaje się, że jest o wiele lepiej.
user2215732,

@Terry - Korekta; Właśnie próbowałem ponownie wyłączyć dithering i wydaje się, że to nie ma znaczenia. Przykładowy adres URL został zaktualizowany o nowy gif: demo.jessewhite.me/envelope/index.html
user2215732,

@ user2215732, to musi mieć coś wspólnego ze sposobem, w jaki Flash generuje gif. Zarówno w Photoshopie, jak i Fireworks „koperta.png” nie cierpiała na „kropki”.
Terry,

Odpowiedzi:


1

Kiedy eksportuję gify za pomocą Flasha, zwykle mam ten sam problem, więc osobiście wolę eksportować je jako sekwencję png / jpeg, a następnie importować serię do Photoshopa za pomocą:

Warstwa> Warstwy wideo> Nowa warstwa wideo z plików

Po wybraniu pierwszego png zaimportuje całą sekwencję i możesz go wyeksportować jako gif poprzez „zapisz dla sieci”


0

Musisz ustawić dithering na none. Dithering to celowo stosowana forma hałasu.

Przez jakiś czas nie działałem we Flashu, więc nie jestem pewien ustawień i opcji, ale jakiekolwiek roztrząsanie w ogóle skutecznie powoduje hałas, którego próbujesz się pozbyć.


0

Czasami Flash nie animuje obrazów w czysty sposób, chyba że zaznaczysz opcję „zezwól na wygładzanie” w bibliotece. Można to zobaczyć, klikając dwukrotnie zasób obrazu z listy w bibliotece i przeglądając opcje wyskakującego okienka.wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.