Jakie są wysoko wykwalifikowane, niszowe obszary w branży projektowania graficznego?


11

Jestem programistą (hobbystą) i bez tego konkretnego celu lub potrzeby przestałem znać rzeczy w obszarach, które nazywam „obszarami niejasnymi” (ponieważ nie znam lepszego terminu). Mam na myśli obszary, w których nie ma tak wielu miejsc pracy, ale prawie nie ma ludzi nad nimi pracujących lub wielu posiadających odpowiednią wiedzę. (Np. Programiści Cobola, ludzie znający język maszynowy, hakerzy jądra itp.)

Obszary te w niektórych szczególnych warunkach (np. Firmy naprawdę ich potrzebujące) powodują, że miejsca pracy są bardzo dobrze opłacane. Znacznie lepiej niż przeciętny programista.

Problem polega na tym, że próbowałem wyjaśnić tę koncepcję przyjacielowi (który nie ma nadziei na przyzwoitą pracę; chce pójść dalej z projektowaniem) i chociaż zrozumiała, o co mi chodzi, nie mogła sobie wyobrazić obszar w projektowaniu.

Nie jestem zbyt mądry, mówiąc o projektowaniu, i wskazałem jako „może” zadania hybrydowe (połowa każdego obszaru), takie jak te w animacji / programowaniu 3D. Praca, w której nie ma (o ile wiem) wielu osób pracujących z powodu ograniczenia większości projektantów złych w takich rzeczach jak programowanie, a większość programistów jest złych w takich rzeczach jak projektowanie.

Miałem nadzieję, że dasz mi wyobrażenie o trudnych obszarach projektowania, w których nie ma dużych barier kosztowych, nawet jeśli istnieje ogromna krzywa uczenia się i wymagania dotyczące posiadania wiedzy na ten temat.


1
Dosłownie wszystko, co widzisz i dotykasz, zostało zaprojektowane. Moim zdaniem odpowiedzi na to pytanie są o wiele za szerokie.
Scott

2
To, co opisujesz, to po prostu specjalista. Ktoś, kto skupił się na jednym obszarze projektowania i robi to naprawdę bardzo dobrze. Obszar ten jest, jak powiedział @Scott, zbyt szeroki, aby można go było określić.
Ryan

@scott - wiem. Proszę o ogólne wyobrażenie o tych obszarach. Prawdopodobnie nie pasuje do stylu odpowiedzi wymiany stosu, z jedną poprawną odpowiedzią, ale jeśli ktoś mógłby przynajmniej podać trzy prawidłowe przykłady (tak jak powiedziałem w mojej okolicy), byłoby świetnie :)
SOMN

Ryan, czy możesz podać kilka przykładów. Poproszę przykładową pracę. Tak jak powiedziałem, przyjmuję odpowiedź z kilkoma ważnymi przykładami :)
SOMN

1
@ Ryan to nie do końca prawda. W rzeczywistości istnieją obszary niszowe, w których praca jest prawie gwarantowana (przynajmniej przez pewien okres czasu). Branże, w których firmy faktycznie są skłonne sfinansować szkolenia, aby mogły cię zatrudnić. Na przykład jednym z takich zadań w tej chwili byłoby spawanie. Istnieje takie zapotrzebowanie, że jeśli chcesz to zrobić, masz prawie gwarantowaną pracę. To prawda, że ​​grafika nie jest jedną z tych branż. :)
DA01,

Odpowiedzi:


10

Myślę, że pytasz o niszowe podpola w świecie grafiki?

Z czubka mojej głowy:

  • Projektant krojów pisma (jest to niezwykle mała branża, choć taka, która nie czyni wielu ludzi bogatymi)
  • Kaligrafowie (w przeszłości w przypadku dokumentów, zaproszeń ślubnych; dziś zwykle są zatrudniani do niestandardowych odręcznych liter do szerokiego zakresu zastosowań)
  • ręcznie malowane oznakowanie
  • Drukarki typograficzne / operatorzy linii
  • Grafik, badacz / historyk / autor

Główną różnicą między tego typu zadaniami i zdaniem programistów COBOL jest to, że chociaż umiejętności niszowe, jest więcej niż wystarczająca liczba osób, które robią to, aby zaspokoić popyt (ponieważ dla wielu ludzi tworzenie sztuki jest bardziej atrakcyjne niż nauka przestarzałych języków programowania). Nie są to więc zazwyczaj najlepiej płatne pozycje.

Zatem zdecydowanie spełniają one aspekty „wysokiego poziomu specjalizacji / trudności / niszy” - ale nie tak naprawdę aspektów „wysokiego wynagrodzenia / gwarancji znalezienia pracy”.


6

Rekruterom w Sydney czasami trudno jest znaleźć dobrych projektantów opakowań - z dużą wiedzą na temat prasy / atramentu. Często wymagania niszowe (aby zostać wybranym) będziesz musiał dużo doświadczenia, aby się wyróżnić.

Będąc naprawdę dobrym w konkretnym obszarze, takim jak moda, FMCG czy branding firmowy - osoby rekrutujące i reklamujące pracę mogą być bardzo specyficzne dla swoich potrzeb.


1

W przeciwieństwie do dziedzin projektowania inżynierskiego znacznie mniej potrzeba projektowania graficznego „konserwacji”. Bardzo rzadko zdarza się, że starszych danych nie można przekonwertować na nowszy format. Dlatego jest mniej starszych rzeczy, których żaden kompetentny użytkownik nie mógłby zrobić.

Te pola niszowe nagle zaczynają się pojawiać, gdy wprowadzasz bardziej techniczne pola, takie jak grafika 3d, co zwykle nie jest uważane za projekt graficzny. Lub kiedy różni się od ogólnej produkcji grafiki 3D. Grafika 3D ma dobrze niszowe pola, ale dostęp do nich jest prawie niemożliwy, ponieważ wymagane umiejętności są trudne do zbudowania.

Przeważnie zdarza się, że te rzeczy gromadzą się tam, gdzie pracownicy techniczni łączą się z grafiką, jak budowanie automatycznych układów układów itp. Nawet umiejętności kobola nie są trudne do znalezienia, po prostu nie są postrzegane jako dobra robota. Zrobiłem biznes cobol i szczerze mówiąc, żadna kwota nie zmusiłaby mnie do tego. Poza tym znajomość kobolu nie jest problemem, ale raczej znajomość ich kodu spagetti i umiejętność radzenia sobie z przestraszonym zespołem zarządzającym.


-2

Separator kolorów do sitodruku / grafik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.