Nie mogę zapisać moich plików w formacie .png w Photoshop CS6 [zamknięte]


18

Tworzę ikonę aplikacji dla mojej aplikacji na iOS, ale nie mam opcji, aby zapisać plik jako .pngplik. Jedynym formatem ikon aplikacji jest .pngplik. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?


2
Czy twój dokument jest w formacie CMYK lub RGB?
JohnB

@JohnB jest w RGB
preston320

Spróbuj zresetować preferencje programu Photoshop. Na komputerze Mac naciśnij skróty: Cmd+Alt+Shifti kliknij, aby otworzyć program Photoshop. Naciskaj klawisze, dopóki nie pojawi się prośba o potwierdzenie, czy chcesz zresetować. --- na oknach: Ctrl+Alt+Shift. Wierzę, że w systemie Windows musisz go otworzyć, a następnie natychmiast nacisnąć te klawisze skrótu, ponieważ w przeciwnym razie powinien otworzyć właściwości aplikacji Windows lub coś takiego.
Joonas,

czy to plik 16-bitowy?
joojaa,

1
Ctrl + Shift + Alt + S
Vnovak

Odpowiedzi:


30

Upewnij się, że dokument ma 8-bitowy RGB. ( Image > Mode)

Jeśli to nie pomoże, przytrzymaj Option/altklawisz i wybierz File > Save as...to, aby zapisać kopię i usunąć formatowanie inne niż PNG.

Możliwe, że w obrazie jest po prostu coś, co nie jest dozwolone w formacie PNG. Jednak użycie File > Save for Webpowinno pozwolić na oszczędzanie PNG w prawie wszystkich przypadkach.

Naprawdę nie podałeś żadnych szczegółów poza „My Adobe nie działa”.


1

Dwie główne odpowiedzi na ten problem to:

1) Utwórz ponownie plik jako RGB i skopiuj wszystkie stare warstwy do tego nowego pliku.

2) Jak powiedział Adobe STAFF, być może przez pomyłkę usunięto niektóre ważne pliki wymagające ponownej instalacji programu Photoshop

https://forums.adobe.com/thread/1311499


Odpowiedzi tylko na link są zwykle odrzucane na tej podstawie, że jeśli ten link zostanie zerwany, twój link nie przyniesie żadnej wartości. Czy możesz podać jakieś szczegóły na temat tego linku?
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ

@Matt Tak Zgadzam się w 100%, dlatego zlikwidowałem link: „mogłeś przez pomyłkę usunąć niektóre ważne pliki wymagające ponownej instalacji Photoshopa”. Miałem nadzieję, że to wystarczy, możesz mnie poprawić, jeśli nie zostanie wystarczająco wyjaśnione.
Linuxmint,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.