Najbardziej zaawansowana kompresja obrazów JPEG na Macu?


13

Czasami pracuję z plikami JPEG do moich projektów internetowych. Są sytuacje, w których format PNG jest nieodpowiedni.

Istnieje kilka technik optymalizacji formatu PNG, ale zauważyłem, że w przypadku formatu JPEG możliwości są ograniczone, szczególnie jeśli pracujesz na komputerze Mac.

Prawdopodobnie najbardziej eleganckim rozwiązaniem do tej pory jest kompresja selektywna, która pozwala precyzyjnie kontrolować kompresję w określonych obszarach obrazów. Jeśli połączysz obraz z JpegOptim i jpegtran z libjpeg (lub użyj imageOptim ), możesz jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar pliku.

Nadal nie jestem zadowolony z tych opcji. Nie chcę kupować licencji na fajerwerki tylko ze względu na selektywne JPEG i zastanawiam się, czy istnieje jakieś inne oprogramowanie do optymalizacji obrazu, które oferuje podobne funkcje ..

W systemie Windows masz Optymalizator JPEG .

Czy jest jakieś narzędzie, którego używasz do przepływu pracy, które możesz mi zasugerować?

Dziękuję Ci


2
Co próbujesz osiągnąć? Jeśli kompresja JPG jest takim problemem, być może nie powinieneś pracować z JPG. Rodzaj kompresji do zastosowań JPG nigdy nie było dla mnie problemem, ale raczej, że znalezienie równowagi pomiędzy wielkością i jakością obrazu przy użyciu domyślnych ustawień uzyskiwanych mi przez Photoshop. Gotowe i gotowe.
Philip Regan

2
Interesuje mnie powód, dla którego OP uważa, że ​​konieczne jest precyzyjne dostrojenie kompresji w ten sposób. Jedyny scenariusz, jaki mogę teraz wymyślić, dotyczy PBKb i C, ale jestem gotów uczyć.
horatio

Odpowiedzi:


13
  • MozJPEG to zmodernizowany koder JPEG, prawdopodobnie najlepszy, jaki można znaleźć. Stworzyłem dla niego podstawowy interfejs WWW .

  • Guetzli specjalizuje się w produkcji plików wysokiej jakości z prawie niezauważalnymi zniekształceniami. Jest jednak bardzo, bardzo wolny.

  • JPEGmini całkiem dobrze radzi sobie z kompresowaniem plików JPEG do najniższej, wciąż dobrej jakości.

  • Adept i imgmin starają się automatycznie dostosowywać jakość (unikanie niepotrzebnie wysokiej jakości oszczędza wiele).

Dwa ostatnie najlepiej połączyć z bezstratnym ImageOptim (zawiera MozJPEG / jpegrescan), aby uzyskać najbardziej efektywną kompresję JPEG, jaką znam.


W przypadku JPEGmini musisz wykonać 2 stratne kompresje zamiast 1. :(
sam

9

Dziesięć lat temu byłoby to świetne pytanie. Ale w 2011 r., Chyba że masz pewność, że wysoki odsetek odwiedzających witrynę będzie korzystał z połączeń dial-up lub podobnych połączeń o niskiej przepustowości, wysiłek włożony w selektywną kompresję nie zapewnia wystarczającej wartości, aby był tego wart. Różnice w jakości i rozmiarze pliku są tak minimalne, a połączenia szerokopasmowe są tak wszechobecne, że w rezultacie oszczędzasz nie więcej niż kilka milisekund w czasie ładowania strony.

Nawet urządzenia mobilne, na chwilę obecną ograniczone w większości prędkościami 3G, nie skorzystają znacząco na selektywnej kompresji.


7
od 2013 roku nie sądzę, że to już prawda, przynajmniej w przypadku urządzeń mobilnych - wiele z tych połączeń 3G nie jest tak szybkich. Również ilość użytych obrazów i wzrost rozdzielczości ekranu urządzenia wymagają bardziej optymalnych kompresji obrazu.
Luciano,

To tak, jakby ktoś z Tokio zastanawiał się, jaki sens ma już serwowanie webmastów poniżej 4K. Mam na myśli, że jeśli jesteś w LA, nie żartuję, spodziewałbym się, że 3G / 4G będzie działać idealnie.
Camilo Martin

3

Ostatnio korzystam z ImageOptim i ImageAlpha z bardzo dobrymi wynikami.

ImageOptim jest bardzo dobry w optymalizacji i kompresji GIF / JPEG / PNG i używam ImageAlpha do konwersji większości moich obrazów do PNG z dobrymi wynikami: w większości przypadków otrzymuję pliki PNG (pełny kolor), które są mniejsze niż GIF-y (50 -60%), przy bardzo niewielkiej utracie jakości. Ma nawet opcję tworzenia przezroczystości alfa przyjaznej dla IE6 (chociaż jej nie testowałem).

Może nie w 2011 roku, ale teraz PNG są dobrą opcją, szczególnie w tak małych rozmiarach.


3

Ostatnio przyglądałem się temu i przeprowadziłem własne testy przy użyciu wielu różnych narzędzi i technik.

Przekonałem się, że w przypadku obrazów JPEG najlepsze jest połączenie JPEGmini i ImageOptim (w tej kolejności). Każdy z nich robi różne rzeczy, aby zmniejszyć rozmiar obrazu.

W przypadku plików PNG podoba mi się ImageAlpha, a następnie ImageOptim .

Nie planuję publikować moich testów porównawczych, ale bardzo ściśle odzwierciedlają te opublikowane przez Jamiego Masona .

Jamie Mason stworzył również niesamowite narzędzie wiersza poleceń do korzystania z tych trzech optymalizatorów obrazu, jeśli potrzebujesz naprawdę głębokiego poziomu kontroli. W przeciwnym razie wszystkie mają GUI, na które możesz przeciągać i upuszczać swoje obrazy.


-2

Zrobiłem kompresję obrazów na wielu stronach internetowych, takich jak compressnow.com, tinypng.com, ale skompresowane obrazy nie są równe oryginalnemu obrazowi pod względem jakości. to nie jest strata mniej kompresji. Potem spróbowałem http://CompressPic.com , to faktycznie rozwiązało mój problem, dlatego polecam wszystkim tutaj.


Cześć Sara, witaj w GDSE. Dziękuję za odpowiedź! Czy mógłbyś trochę rozwinąć? Na przykład, jaki to rodzaj oprogramowania, jak działa, jakie korzyści ma w stosunku do innego (podobnego) oprogramowania lub usług, ...
PieBie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.