Jak szybko ustawić proporcje wyboru wyboru GIMP na proporcje obrazu?


12

Jeśli nie znam proporcji obrazu, jaka jest najskuteczniejsza metoda ustawienia proporcji wyboru obrazu na proporcję obrazu? Najszybciej, jak znalazłem (wcale nie szybko), jest spojrzenie na tytuł okna i wprowadzenie pełnych wymiarów obrazu w polu tekstowym o proporcjach (np 4752:3168.).

Dla porównania, edytor obrazów Digikam ma tę funkcję jako proste pole rozwijane w narzędziu do przycinania:

Ustawienia uprawy Digikam

Odpowiedzi:


10

Najszybszy sposób, jaki mogę wymyślić:

  1. Wybierz narzędzie do zaznaczania (zaznaczanie prostokąta lub zaznaczanie kółkiem)
    Nie musisz tego robić najpierw, ale jest to konieczne w kroku drugim.

  2. CtrlA wybrać wszystko

  3. Włącz Naprawiono w opcjach narzędzia wyboru:

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

  4. Kliknij zaznaczenie, aby wyświetlić uchwyty skalowania i przeskaluj zaznaczenie


2
Dzięki, pomogło mi to. Aby wyjaśnić innym: jeśli wybierzesz najpierw, „bieżący” w polu Stałe odnosi się do tego wyboru. Możesz również wprowadzić niestandardową wartość w postaci x: y. Na przykład możesz użyć 2: 1. Wszelkie dalsze zmiany rozmiaru pola wyboru zostaną zablokowane na wartości niestandardowej.
Usagi,

Jak uzyskać dostęp do „opcji narzędzia wyboru”?
kris

@kris zwykle są one w panelu poniżej ikon narzędziowych, ale jeśli został odłączony jakoś może być re-pokazać je z okien dialogowych> dokowalnych (IIRC, na telefon atm)
gandalf3

Nie mogłem go znaleźć przez całe życie - ale odkryłem, że mogę używać Shift + S do skalowania, a potem jest mały link do kliknięcia, aby utrzymać współczynnik kształtu. Jestem noob dla GIMP.
Kris,

@kris To jeszcze lepiej, cieszę się, że to załatwiłeś. Jeśli nadal jest to przydatne, poprawną lokalizacją do ponownego wyświetlenia okna dialogowego opcji narzędzia jest Windows> Okna dokowane> Opcje narzędzia . Myślę, że powinien być tutaj domyślnie, o ile masz wybrane narzędzie.
gandalf3
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.