Nowa generacja ikony Zapisz, która nie jest „dyskiem”?


141

Obecnie ikona zapisu w prawie wszystkich aplikacjach reprezentuje 3,5-calowy dysk z XX wieku. Przykład z pakietu Microsoft Office 2010 pokazano poniżej:

Zapisz ikonę

W miarę przechodzenia na bardziej zaawansowaną technologię ta ikona zapisywania „dysku” wydaje się już nieaktualna. Dzieci urodzone w 21 wieku mogą nawet nie wiedzieć, co to jest dysk.

Czy istnieje jakaś dobra alternatywna ikona zapisu , która może zastąpić tę ikonę zapisu „dysk” w aplikacjach? A może prawdopodobnie możemy zaprojektować tutaj nową ikonę zapisu i ustawić ją jako standard? Idealnie, ikona nie powinna reprezentować żadnego sprzętu, ponieważ stanie się przestarzała w miarę rozwoju technologii.

Bardzo WAŻNA Uwaga :

To pytanie NIE ma na celu omówienia, czy powinniśmy zmienić ikonę zapisywania „dysku”, czy nie . Wiem, że ikona jest nadal w porządku i przyjazna dla użytkowników końcowych. Istnieją pytania na temat przepełnienia stosu i ux.stackexchange.com, które to omawiają.

Chcę po prostu znaleźć dobrą ikonę „zapisz”, która nie wygląda jak dysk (lub sprzęt) . Weź to pytanie za burzę mózgów lub wyzwanie projektowe . :)

Poproszę przynajmniej jeden obraz ikony zapisu na odpowiedź .


3
To pytanie ma już prawie 7 lat, co zaskakujące, Excel 2016 nadal używa dyskietki ...
Digital Lightcraft

Odpowiedzi:


59

Mam na myśli, zamiast samej ikony zapisu, dlaczego nie potraktować wszystkich ikon narzędzi jako zestawu. Spójne =)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tutaj napisałem więcej na ten temat .


Ciekawy! Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że ikony zapisu i ładowania mogą być zamienione! Pomyśl o tym!
Gaurav Ramanan

58

Szybkie i brudne makiety:

zapisz makietę makieta saveas

 • Zachowuje podobieństwo do dyskietki (ale nie ma identyfikującego „suwaka” na dole)
 • Ma pomysł pobierania, tj. Zapisywania do wiadra
 • Ponieważ symbol jest abstrakcyjny, metafora pióra do pisania nie działałaby dla save as
  • + informuje użytkownika, że ​​przycisk zapisze nowy plik, tzn. „zapisz jako”.
 • Działa z jednym kolorem *
  • Nie jest to konieczne ze względów technicznych, ale ikona powinna być rozpoznawalna na podstawie kształtu, a nie kolorów (obowiązują wyjątki)
  • Pozostawia styl dla projektanta GUI aplikacji
 • Można użyć tego samego opisu z pozycji Gana (projektanci są zazwyczaj leniwi, więc jest to duży plus):
  • Nowy ponadczasowy symbol Ta nowa ikona zapisu ucieleśnia nasze obecne użycie terminu „Zapisz”. Nie ogranicza się już do żadnych fizycznych nośników, a raczej skupia się na akcji przechowywania czegoś do wykorzystania w przyszłości.

Krytykuj pomysł, a nie wdrożenie.


*) Popełniłem błąd przy +pierwszym pociągnięciu - nie jest biały, ale nie przezroczysty - ale jak powiedziano: są to szybkie i brudne makiety.


52

Naprawdę interesuje mnie graficzne rozwiązanie tego pytania, ale naprawdę wierzę, że kiedy standard zostanie przyjęty na całym świecie, nigdy go nie utracisz, nawet jeśli nic już nie znaczy (a przynajmniej dopóki nie przejmie go lepszy standard).

Przykład: klawiatura Qwerty VS klawiatura Dvorak . Klawiatura Dvorak jest bardziej wydajna do pisania, ale klawiatury Qwerty są tymi, których używamy i będziemy nadal używać.

Preferowane jest coś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni; może decydować o wyborze między „tym, czego chcemy używać”, a „tym, co najlepiej wykorzystać”.

Innym przykładem może być termin SPAM. Myślę, że również w przyszłości ludzie będą używać tego słowa, nie wiedząc, skąd się ono wzięło. ( Szkic Monty Python o spamie )

W każdym razie możliwym rozwiązaniem ikony może być użycie innej metafory wizualnej. Obecnie oszczędzamy na dyskach twardych, a nie na dyskietkach. Myślę więc, że użycie dysku twardego zamiast dyskietki może mieć znaczenie. Problem polega na tym, jak reprezentować dysk twardy?

Tango Desktop Project ma przykład, nawet z repozytorium tekstowych metaphotów wizualnych dla różnych ikon definiujących zapisywanie jako: „Dysk twardy ze strzałką skierowaną na niego”.

alternatywny tekst

Osobiście chciałbym podkreślić, że jest to dysk twardy, dodając skrót „HD” jako tekst graficzny w pobliżu kultowej grafiki dysku twardego, niewiele osób ma otwarty komputer, ale wiele innych wie, co oznacza HD, gdy kupują komputer.

Pomysł jest solidny, musisz tylko znaleźć dobry styl ikon, który pasuje do twoich potrzeb.


1
Akronimem powszechnie stosowanym w przypadku dysków twardych jest „HDD”, a nie „HD”, co zwykle oznacza „High Definition”. Również analogia klawiatury Qwerty jest trochę niepoprawna, ponieważ są one nadal używane; dyskietki nie są.
Kanapka

39

„Zapisz” oznacza teraz coś więcej niż „zapisywanie na dysku twardym”, ponieważ nie ma (oczywistego) dysku twardego podczas zapisywania w chmurze (np. Dokumenty Google). Gdy oprogramowanie nie zapisuje się podczas pisania , naciśnięcie przycisku „Zapisz” oznacza po prostu „Tak, moje zmiany są w porządku. Zatwierdź je”.

Ołówek ze znacznikiem wyboru.


„Zapisz jako” jest prawdopodobnie zbyt trudne do wytłumaczenia, aby umieścić je w obrazie. „Tak, zgadzam się z moimi edycjami, ale ich nie zatwierdzaj; w rzeczywistości stwórz nowy dokument i napisz go tam i zachowaj oryginalny plik bez zmian”. Chociaż łamiemy standardy, równie dobrze możemy upuścić „Zapisz jako” i zamiast tego uzyskać „Utwórz kopię” : „OK, skończyłem z tym dokumentem. Zrób jego kopię”.

Cóż, Balsamiq ma doskonały przycisk „Duplikuj”, który jest mniej więcej taki:

Dokument (dokument podobny do formatu A4) z innym u góry i strzałkami od jednego (oryginału) do drugiego (kopii).


1
a teraz wszystkie obrazy zniknęły :(
Luciano,

1
@Luciano i wrócili!
WELZ

30

Zapisać Zapisać

Osobiście znam dyskietki i używałem ich w dawnych czasach, ale teraz, kiedy widzę ikonę dyskietki, nie myślę o dyskietce, myślę o „Zapisz” funkcjonować. Zobacz tę odpowiedź na powiązane pytanie dotyczące UX .


Dyskietka Dyskietka

Obraz dyskietki jest dobrze znanym symbolem składowania i chociaż nowe generacje nie wiedzą, co to jest dyskietka, wiedzą, że symbol oznacza „zapisz”.


Dysk twardy Dysk twardy

Nowoczesne miejsce do przechowywania danych, takie jak dysk twardy, nie jest tak wizualnie rozpoznawalne ( ), więc nie byłoby tak przydatne jako ikona. Jest to sprzęt ukryty w obudowie komputera. dysk twardy


Pamięć pamięci Pamięć pamięci

A teraz niektóre komputery zaczęły przychodzić bez dysku twardego, mają tylko dużą pamięć, wykorzystując tę ​​samą technologię, co w kartach pamięci itp.


Pączek Przyszłość...

A kto wie, co przyniesie przyszłość ...


24

Zapisujesz dokument, gdy jesteś zadowolony z jego bieżącego stanu. Ikona może zatem reprezentować:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to podobny pomysł jak przyciski OK w oknach dialogowych (które czasami zawierają ikonę znacznika wyboru).


23

Zachowaj to do bezpiecznego przechowywania

Schowaj to do sejfu ... lub jako mała ikona paska narzędzi:   Zachowaj dla bezpieczeństwa

Może strzałka nie jest potrzebna:

Bezpiecznie bez strzały

Wizualnie nie jest to zbyt daleko od ikony dyskietki, więc nadal wydaje się znane jako związane z funkcją zapisywania . Ponieważ nie jest to sprzęt związany z komputerem, tak łatwo się nie zdezaktualizuje.


22

Znalazłem tę ikonę stworzoną przez Goodbye Horses na twitpic:

alternatywny tekst

Twitpic page stwierdził:

Nowy ponadczasowy symbol Ta nowa ikona zapisu ucieleśnia nasze obecne użycie terminu „Zapisz”. Nie ogranicza się już do żadnych fizycznych nośników, a raczej skupia się na akcji przechowywania czegoś do wykorzystania w przyszłości.


3
Niejasne, dlaczego istnieje wiele strumieni przychodzących - wygląda mi to na „połączenie”
andybuckley

20

Zapisz w chmurze

Wydaje się, że istnieje tendencja do przechowywania czegokolwiek w chmurze i możemy używać pamięci lokalnej tylko do edycji tymczasowych. W takim przypadku alternatywą może być użycie opcji „Cloud Up” do „Save”.


16

Chociaż potencjalnie kontrowersyjny, powiedziałbym, że coraz więcej nie będzie już potrzebować ikony do akcji ratunkowej. Zakłada się, że dzieje się to cały czas automatycznie, a zatem nie będzie konieczne żadne specyficzne podłączenie interfejsu użytkownika. Nie będzie akcji użytkownika, która wyzwoli zapisywanie.


Ale wtedy potrzebujesz ikony „Odrzuć”, bo jeśli nie chcesz automatycznie zapisywać. A co powiesz na „Cofnij”, jeśli nie ma „zapisanej” wersji?
usr2564301

14

To właśnie wymyśliłem po przeczytaniu kilku odpowiedzi tutaj ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to karta SD, praca i strzałki łącznie.


13

Dla użytkownika „zapisz” oznacza „zapisz moją nową pracę do pliku”. Najbardziej podoba mi się ten po lewej; sprawia wrażenie, jakby „coś poszło do pliku”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


10

Dyskietka 3,5 "stała się ikoną save. Jest używana w taki sam sposób, jak odtwarzacz płyt audio/sound.

Powiedziałbym, że każda próba zmiany na nowy symbol wprowadziłaby zamieszanie do stosunkowo stabilnego systemu.

Biorąc to wszystko pod uwagę, dyskietka 3.5 była po prostu nośnikiem wymiennym, więc mogliśmy zaktualizować ikonę, aby była dyskiem typu thumbdrive .
Thumbdrive


10

Jak wskazuje również @Bennett McElwee, znacznik wyboru jest czymś, do czego przyzwyczajamy się coraz bardziej w naszych interfejsach. Również gwiazdka służy do wskazania czegoś, co nie zostało zapisane.

Możemy połączyć dwa w jeden przycisk, który zmienia stan w zależności od stanu dokumentu, do którego się odnosi:

zdjęcie przedstawiające znacznik wyboru i znacznik wyboru z gwiazdkami

(ikony dostosowane z https://github.com/icons8/flat-color-icons )


5

Aplikacje iOS używają obecnie wielu różnych ikon do zapisywania. Zazwyczaj jest to jakaś kombinacja strzałki / dokumentu.


4

Zamiast tego używam opcji Zapisz w folderze i ładuję z ikon folderów (folder plików ze strzałką wchodzącą lub wychodzącą).
W przypadku opcji „Zapisz jako ...” dodaję pasek edycji tekstu do ikony zapisu.


3

Podoba mi się odpowiedź Sida, która wywołała „szafkę na dokumenty”, ale niekoniecznie grafika. Podobał mi się również pomysł „strzała do sejfu”, ale sejf wydaje się sprawiać, że myślę o „retencji” (jak w kopii zapasowej) trochę więcej. Szafa na akta wywołuje wspaniałe wrażenie „zapisz” na później ”, używając metafory, która nie ma nic wspólnego z elektronicznym nośnikiem / formatem trwałej trwałości (stąd ograniczona szansa na wyjście z„ stylu ”) i wydaje się dobra dla plików, a także inne rodzaje artefaktów aplikacji, które wymagają zapisania (ustawienia kontekstu, transakcji itp.), do których chcesz wrócić później. Metafora jest wystarczająco stara, by być „chwytliwa” / „antyczna” zamiast przelotna (przynajmniej trwać dłużej) i faktycznie nadal w użyciu - fizycznie, a także we wszechobecnym aksjomacie „zapisz do mózgu” „Wyślę to na później”. Czy ktoś może się z tym pograć i coś tam wyrzucić? Np .: - Szafka na dokumenty: - 2 szuflady, uchwyty - Krwawa pomarańcza - Kątowa (lewa lub prawa) i dół - Górna szuflada otwarta do połowy (lub tak) - Strzałka: - Jasna / wesoła zieleń? - Wskazując na półotwartą górną szufladę powyżej

O tak - i ZE SŁOWEM „ZAPISZ” NA TO !! Czasami nie widzimy forrest for - ikony


3

Niedawno odkryłem sugestię Stefana Dziallasa i pomyślałem, że to klasa. Dlaczego nie pomyśleć poza pudełkiem po pudełku ... być może jesteśmy zbyt skupieni na sprzęcie sprzętowym, aby myśleć więcej o „czymś, co chcesz zachować”. To, gdzie oszczędzamy, ma coraz mniejsze znaczenie, ponieważ chmura jest właścicielem wszystkiego. Chodzi o utrzymanie czegoś, a nie o to , gdzie , na jakim gadżecie lub w jaki sposób .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

W przyszłości wszystkie pliki zostaną zapisane tylko przez przemyślenie. Nie będą wymagane żadne ikony.

Edycja: Zamieściłem zdjęcie, niestety fakt, że nie ma ikon, byłoby trudne.


0

Ikona zapisu (szybki i brudny obraz) czegoś starszego niż dyskietka. Zwój / dyplom można rozumieć powszechnie. Zobacz @sharpras na Twitterze.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Pierścień życia jest rozpoznawany na całym świecie jako używany do „oszczędzania”. Myślę jednak, że ikona dyskietki nie będzie nigdzie dostępna.


-2

S.

Co powiesz na literę „S”? Słowo „zapisz” (w kontekście „przechowywać dane na komputerze”) zaczyna się od „s” w wielu językach ( http://translate.definitions.net/save ). Wiem, że to „Murican! rodzaj filozofii, ale angielski jest językiem podstawowym dla większości świata programowania. I tak, jest to raczej pytanie typu user experience - na jedno po prostu nie można odpowiedzieć w jednej dyskusji.


-3

Myślę, że o wiele łatwiej byłoby uczyć lekcje historii na komputerach i edukować młodzież na temat tego, do czego służy dyskietka. Wyobrażam sobie tę koncepcję dość łatwo, ponieważ jest to „stary dysk flash”.

Mówiąc o tym, gdybym zobaczył ikonę dysku flash, zgadłbym z wykształceniem i pomyślał, że to dla oszczędności.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


brak zdjęć z
Shutterstock

-6

Prezentując się przed tobą ... The Save Man:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Automatycznie zapisuje go dla Ciebie, kiedy będzie mógł!


-8

„Święte światło” na podstawie komentarza Johna.

„Światło, które oszczędza”:

Holy Light 001

Holy Light 002

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.