Illustrator: jak skalować wzór, gdy jest już zastosowany do obiektu


14

Stworzyłem wzór z 2 prostokątów o różnych kolorach, wybrałem oba i przeniosłem je na próbki.

Po zastosowaniu tego wzoru do pożądanego obiektu chciałbym płynnie go skalować, aby móc precyzyjnie dostroić swoją pracę. Jak mam to zrobić?

Wiem, że mogę skalować wzór podczas jego tworzenia, ale jak mogę to zrobić później?

Odpowiedzi:


21

Jednym ze sposobów jest użycie okna Skala z, Object > Transform > Scaleale tylko Transform Patternszaznaczone . Jeśli wydaje się, że nie działa, upewnij się, że zaznaczenie nie jest zgrupowane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby zastosować to do wszystkiego, do czego zastosowano wzór, najpierw wybierz coś, co ma wzór Select > Same > Fill color.


Dziękuję, to działa, chociaż jest to bardzo bolesne w użyciu, ponieważ muszę wpisać wartość, a następnie kliknąć inne pole wejściowe, aby podgląd się odświeżył ... :)
Marko

1
Możesz wybrać dane wejściowe, a następnie użyć klawiszy strzałek w górę i w dół, aby je wygodniej
przesuwać w

3
Ponadto - przytrzymanie klawisza tyldy (~) podczas wykonywania transformacji przekształci wewnętrzny wzór zamiast obiektu ograniczającego. Działa to z narzędziami Sale, Rotate, Free Transform itp.
Scott

@ Scott Udało mi się sprawić, by działało z narzędziem skalowania, ale musi być trochę magii, aby działało za pomocą darmowej transformacji 😳.
Daniel

5

Od http://www.adobepress.com/articles/article.asp?p=1160237&seqNum=2

Przeskalowanie lub obrócenie wzoru wypełnia kształt

Przeskalowanie wzorów (bez przeskalowywania obiektu, do którego zastosowano wypełnienie deseniem) jest jedną z moich ulubionych technik tworzenia unikalnych wzorów. To niesamowite, jak bardzo przeskalowanie znajomego wzoru może wpompować trochę energii w ilustrację.

Aby przeskalować wypełnienie deseniem, które zostało zastosowane do kształtu, wykonaj następujące kroki:

  1. Wybierz obiekt z wypełnieniem deseniem.
  2. Kliknij dwukrotnie narzędzie Skaluj w przyborniku, aby otworzyć okno dialogowe Skalowanie.
  3. Odznacz domyślne pole wyboru Obiekty, a zamiast tego zaznacz pole wyboru Wzory (patrz rysunek 4). Przy tym ustawieniu zdefiniowane skalowanie nie będzie miało zastosowania do rozmiaru obiektu, ale spowoduje rozciągnięcie wypełnienia deseniem. Można również zniekształcić wzór, zmieniając wartości w sekcji Niejednorodne okna dialogowego.

Możesz obrócić wzór w podobny sposób:

  1. Wybierz obiekt z wypełnieniem deseniem.
  2. Kliknij dwukrotnie narzędzie Obracanie w przyborniku, aby otworzyć okno dialogowe Obracanie.
  3. Odznacz pole wyboru Obiekty i zaznacz pole wyboru Wzory. Następnie wprowadź wartość w polu Kąt, aby obrócić tylko wzór w obiekcie (patrz rysunek 5).

Przenoszenie wzoru w kształcie

Możesz także przenieść wzór w obrębie wybranego obiektu:

  1. Wybierz obiekt z wypełnieniem deseniem.
  2. Kliknij narzędzie Zaznaczanie w przyborniku.
  3. Kliknij i przeciągnij, trzymając wciśnięty klawisz poważnego akcentu (´) na klawiaturze. (Nie przytrzymuj klawisza Shift, którego zwykle używasz podczas naciskania tego klawisza, aby uzyskać tyldę).

WSKAZÓWKA

Możliwość odłączenia skalowania (lub obracania) wypełnień wzoru od skalowania (lub obracania) obiektów, do których zastosowano wypełnienie, ma inne interesujące implikacje. Podczas przeskalowywania obiektu możesz zrezygnować ze skalowania wypełnienia deseniem. Zwykle przeskalujesz wypełnienie deseniem i obiekt razem, ale czasami możesz stworzyć niezwykłą kompozycję, zmieniając rozmiar obiektu, pozostawiając wypełnienie deseniem w tej samej skali. Spróbuj!


1
Uwaga: ta odpowiedź została skopiowana z adobepress.com/articles/article.asp?p=1160237&seqNum=2
Dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.