Facebook: Sposoby zachowania jakości przesyłanych zdjęć?


26

Po przesłaniu obrazu Facebook przekształca go w nowy obraz. Ich proces konwersji wprowadza artefakty i cętki do magenta-części obrazu.

Oryginalny obraz:
wprowadź opis zdjęcia tutaj

Konwersja Facebooka:
wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy istnieją sposoby na zachowanie oryginalnej jakości tego obrazu, a wygląd obrazu na Facebooku odzwierciedla bardziej oryginalną jakość?


1
Odpowiedź wydaje się oczywista z jednym obrazem na stronie (jak na razie). Twój plik zapisany jako plik JPEG. JPEG to format, który traci informacje o obrazie i na ogół działa słabo, gdy kolory są płaskie / jednolite. Jeśli masz oryginalny obraz, spróbuj przesłać go w formacie PNG lub GIF, a wyniki powinny bardziej odpowiadać Twoim potrzebom. Aby rozwiązać to pytanie, zmień link do obrazu w albumie fotograficznym (aby było jasne, o którym obrazie mówisz) i wyraźnie określ, czego nie lubisz w obrazie (zmniejszone kolory wydają się bardzo niedokładne, jeśli jest więcej odcieni itp. Może masz na myśli plamistość?).
user179700,

Przepraszam za niejasność, @ user179700. Miałem na myśli to, że moje zdjęcia stają się poplamione i mają bardzo niską jakość po przesłaniu do Facebooka. Na przykład, właśnie ponownie przesłałem to: mywifejustsaid.com/media/images/logo-fblogo.png i Facebook skompresowało go i przekształciłem w ten (format jpg!): Bit.ly/rg7K9f .
Pielgrzym

Próbowałem wyeksportować obraz JPG, ale te same wyniki, plamiste i niskiej jakości kompresja. @Pearsonartphoto
Pilgrim

1
@Pilgrim, jeśli twoje pytanie jest skierowane, a potrzebujesz konkretnej porady dla swojej aplikacji, dodaj program, którego używasz.
user179700,

Rozwiązałem problem, eksportując obraz w wysokiej rozdzielczości png .. mam nadzieję, że

Odpowiedzi:


25

Krótko mówiąc, Facebook konwertuje obraz do formatu JPEG / JPG (Dołącz do grupy ekspertów fotograficznych). Wydaje się, że nie ma obecnie sposobu na przesyłanie zdjęć do wykorzystania jako zdjęcie profilowe lub do albumu ze zdjęciami, których Facebook nie skonwertuje na JPEG.

... powszechnie stosowana metoda kompresji stratnej w fotografii cyfrowej (obraz). Stopień kompresji można regulować, umożliwiając wybór kompromisu między wielkością pamięci a jakością obrazu

... Z drugiej strony JPEG może nie nadawać się tak dobrze do rysowania linii i innych grafik tekstowych lub ikonicznych, w których ostre kontrasty między sąsiadującymi pikselami mogą powodować zauważalne artefakty. Takie obrazy można lepiej zapisać w bezstratnym formacie graficznym, takim jak TIFF, GIF, PNG lub w formacie surowego obrazu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jpeg

Również:

JPEG nie nadaje się do obrazów zawierających tekst, duże bloki kolorów lub proste kształty, ponieważ wyraźne linie będą rozmazane, a kolory mogą się zmieniać. http://graphicssoft.about.com/od/graphicformats/f/summary.htm

Propozycje:

Powyższy cytat „JPEG nie jest odpowiedni dla obrazów ... dużych bloków kolorów” wskazuje na problem. Na zdjęciu kolory mają tendencję do różnicowania i / lub cieniowania. JPEG wprowadza tak zwane „szumy”, „artefakty”, „cętki” itp.

Wskazówka dotycząca zapisywania obrazów JPEG: Ponieważ JPEG jest formatem stratnym, staraj się zachować jak najwięcej danych tego typu obrazów. Podczas zapisywania obrazu z blokami kolorów w formacie JPEG oprogramowanie powinno dać ci opcję jakości obrazu. Zazwyczaj jest to suwak ustawiony na 100, aby zapisać maksymalną jakość danych.

Wskazówka dotycząca przesyłania obrazów JPEG : Podczas przesyłania do Facebooka zaznacz przycisk opcji: „Wysoka rozdzielczość (zajmuje około 10x dłużej)”.

Najłatwiejsze rozwiązanie (konwersja koloru bloku): Spróbuj przekonwertować obraz na jednolitą czerń. Zwykle zmniejsza to efekt cętkowania (choć nie eliminuje całkowicie). Niektóre kolory zwykle wykazują efekt cętkowania, zamiast czerni można wypróbować inne kolory i sprawdzić, czy efekt cętkowania jest mniej zauważalny.

Bardziej zaawansowane rozwiązanie 1 (wprowadzenie tekstury poprzez szum do jednolitego koloru): Problem polega na tym, że JPEG nie radzi sobie dobrze z jednolitymi kolorami. Rozwiązaniem byłoby uczynić kolor mniej jednolitym. Jednym ze standardowych sposobów jest użycie filtra szumów w programie do edycji obrazów. Hałas może wprowadzać nowe niepokojące kolory. Z tego powodu filtry szumowe często chronią odcień lub można zmniejszyć „nasycenie kolorów” lub coś takiego. Ten krok w samouczku programu Photoshop pokazuje okno dialogowe Add Noise, które wykorzystuje ustawienie Monochromatic w celu zachowania odcienia. Osobiście dążę do Gaussa, ale wypróbowuję oba ustawienia, aby zobaczyć, które dają lepsze wyniki.

Bardziej zaawansowane rozwiązanie 2 (wprowadzenie tekstury do jednolitego koloru): Większość programów do edycji obrazów ma filtry, które mogą zmieniać obrazy. Robią to niektóre filtry „artystyczne”. Celem jest rozbicie jednolitych kolorów, aby niedoskonałości JPEG nie były zauważalne ani nieprzyjemne.


Doskonała odpowiedź. Dzięki za informację o wprowadzeniu szumu w celu obejścia problemów z plikami JPEG z ciałami stałymi.
Andy,

1
nie mam najłatwiejszego rozwiązania
Muhammad Umer

1
@MuhammadUmer Wskazówka była przeznaczona bardziej dla jego konkretnego wizerunku. Że zamiast uczynić sylwetkę ciemną karmazyną, że gdyby była solidnie czarna, miałaby mniej widocznych oznak modelowania. Nie zawsze tak będzie i w momencie, gdy zasugerowałem, sam przeprowadziłem test.
user179700,

10

Oto artykuł na temat dokładnie twojego problemu. Miałem również ten problem. Mam nadzieję że to pomoże!

Facebook stosuje jpgkompresję niskiej jakości, więc wszystkie jednolite kolory wyglądają na mocno pikselowane. Rozwiązaniem jest dodanie obrazów o podwójnej wielkości z szumem.


Przydatna przydatna odpowiedź!
Dan Dascalescu

Link jest zepsuty.
Benedikt,

Archiwum online artykułu . TL; DR: Zrób obraz dwa razy większy lub wprowadź teksturę.
Juan A. Navarro

9

Ten sam problem z białym tekstem na jednolitym czerwonym tle. Moim rozwiązaniem było zastąpienie jednolitego czerwonego gradientem do czerwonych. Następnie dodałem także filtr szumów (lub filtr ziarna (7) w galerii filtrów) w Photoshopie. Poprawa była bardzo zauważalna, a wynik był doskonały. W załączniku możesz zobaczyć oryginał i końcowy wynik. Na i później


6

Z centrum pomocy Facebooka :

Jak mogę się upewnić, że moje zdjęcia są wyświetlane w najwyższej możliwej jakości?

Aby uniknąć kompresji podczas przesyłania zdjęcia na okładkę, upewnij się, że rozmiar pliku nie przekracza 100 KB.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To nie działa, przesłałem zdjęcia poniżej 100 KB i nadal stosują kompresję.
Juan A. Navarro

1

Jeśli używasz obrazów o dużych tonach - szczególnie w czerwonych kolorach - możesz dodać do obrazu szum. Sprawi, że obraz będzie wyglądał znacznie lepiej. Jeśli używasz Photoshopa, dodaj 2-3 razy 4 gaussowskie szumy monochromatyczne. Nie zauważysz pikselacji ... tak bardzo.


1

ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE, BY ZMNIEJSZYĆ KONTRAST

Prawie próbowałem WSZYSTKO (dodawanie szumu, wzrost jakości, spadek jakości, zmiana wymiarów). Jedyne, co zadziałało, to zwiększenie jasności / jasności zdjęcia. Miałem problemy z banerem tej strony: (Wysoki kontrast między pogrubionymi kolorami i białym tekstem) https://www.facebook.com/pages/UMass-Board-of-Entrepreneurship/533534090049983# Jeśli klikniesz zdjęcie na okładkę , sprawdź bieżący i poprzedni.

W Photoshopie: Obraz> Dopasowania> Barwa / Nasycenie podniosłem pasek „ Lekkość ”. Wszystko, co naprawdę zrobiło, to zmniejszyło kontrast . Wydaje się, że to pomogło - artefakty wciąż tam były, ale są mniej zauważalne.

BTW, zrobiłem „Zapisz jako / dla Internetu” w PNG-8. Myślę, że to mniej ważne.

POWODZENIA


1

Nie wiem jak to ująć. Ponieważ nie chcę, aby wyglądało to jak kolejny komercyjny link do produktu, który chce się sprzedać.

W ostatnich latach widziałem wiele skarg użytkowników na obniżenie jakości zdjęć po przesłaniu do Facebooka. Jako fotograf muszę powiedzieć, że spędziłem dużo czasu na analizie algorytmów kompresji i na tym, jak przygotować zdjęcie, aby osiągnąć najlepsze wyniki na Facebooku. Osobiście zgadzam się z polityką Facebooka dotyczącą „jakości vs. przepustowości”. Jeśli jesteś w części globu, w której przepustowość nie jest problemem, prawie nie możesz sobie wyobrazić, co by było, gdybyś mógł wrócić do starej prędkości modemu. I tak jest w przypadku wielu użytkowników FB.

Niemniej jednak wszyscy musimy przyznać, że Facebook oferuje doskonałą widoczność. Ale może obrócić się przeciwko nam, jeśli jakość pogorszy się tak bardzo, że zdjęcie w końcu przyniesie zły obraz. Zacząłem więc myśleć o projekcie, który umożliwiłby użytkownikom przesyłanie zdjęć ze spersonalizowanym tekstem i podpisem zawierającym adres URL tego samego zdjęcia w witrynie obsługującej wyższą jakość, takiej jak Flickr, 500 pikseli, 1x itd. W końcu zacząłem opracowanie wtyczki, która pozwala nam w zasadzie wykonać następujące czynności:

  1. Prześlij zdjęcia w wyższej jakości na Flickr.
  2. Prześlij zdjęcia na Facebook.
  3. Dodaj podpis użytkownika na Facebooku wraz z bezpośrednim adresem URL do zdjęcia Flickr.

Jeśli ktoś przesyła jedno zdjęcie naraz, nie czytaj dalej. Możesz to zrobić ręcznie. Ale co, jeśli przesyłasz jednocześnie wiele zdjęć?

Ta wtyczka Lightroom działa dla Ciebie. Aby uzyskać więcej informacji i instrukcje instalacji, zobacz tutaj: http://shootix.net/plugins

Doceniam twoją delikatną i konstruktywną informację zwrotną. Jeśli nie lubisz Lightrooma, nie ma sensu krytykować go tutaj, nic na to nie poradzę.

Przykład jest czasem wart tysiąca słów. Zobacz, co może zapewnić w wyniku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.693119124077489.1073741836.171298276259579&type=1


-1

Zasada numer jeden..

Nie oszczędzaj na jakości formatu.

Oznacza to ... Nie bierz GIF-a, zapisz go jako JPEG, a następnie zapisz jako PNG i myśl, że będziesz mieć obraz wysokiej jakości. Wszystko, co masz, to większa wersja K tego oryginalnego GIF-a. Próbkowanie w dół jest właściwą drogą. Upsampling rzadko działa dobrze.

Sugeruję, aby zachować wszystkie oryginalne zdjęcia jako pliki PNG, a następnie zapisać w odpowiednim formacie, który wydaje się odpowiedni dla tematu.

To są moje sugestie.

Jan


-3

Facebook: Rozmiar zdjęcia na okładkę = W:851px x H:315pxi musi być poniżej 100Kb. To pomoże!wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Jak to odpowiada na pytanie PO? Pytanie dotyczyło zachowania jakości obrazu, a nie informacji o tym, jak utworzyć zdjęcie na okładkę.
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.