Jak zmienić kolor obszaru roboczego w programie Adobe Illustrator?


103

Edycja białej ilustracji na domyślnym białym tle obszaru roboczego jest praktycznie niemożliwa.

Ukrywanie obszaru roboczego powoduje, że cały obszar roboczy otrzymuje biały kolor obszaru roboczego.

Czy jest więc sposób na zmianę koloru obszaru roboczego w programie Illustrator CC?


Chciałbym również wiedzieć, czy jest na to sposób. W międzyczasie robię prostokąt lub kwadrat, który pokrywa wymiary obszaru roboczego, wypełniam wybranym kolorem tła i blokuję, aby móc nad nim pracować.
Alis Klar


Zmień preferencje siatki, aby czarne linie siatki były co 1 piksel. To nie jest idealne, ale działa.
Simon Woodside,

Odpowiedzi:


90

Najłatwiejszym sposobem zobaczenia białej grafiki w programie Illustrator jest otwarcie menu Widok i wybranie opcji Pokaż siatkę przezroczystości . To daje twojej białej kompozycji coś do kontrastu. Możesz dostosować kolor siatki, przechodząc do „Plik → Ustawienia dokumentu”.


4
To jest to! Po około dwóch latach jest to jedyna odpowiedź, która wydaje się faktycznie działać. Dla każdego, kto czyta, pamiętaj, że możesz ustawić oba kolory siatki, więc wybranie, na przykład, szarych i szarych szachownic zapewni jednolite szare tło po włączeniu siatki przezroczystości. Brawo!
kontur

2
Działa to świetnie, ale tylko dla przypomnienia - to całkowity CRAP, że Adobe nie daje nam wyraźnego sposobu, aby to zrobić - nie wymaga to zmiany tych typów lub ustawień ani dodatkowej warstwy. Zaprogramowanie tej opcji prawdopodobnie zajmie im 15 minut.
sheriffderek

39

Możesz „dostosować” kolor obszaru roboczego w ten sposób:

Wybierz File->Document Setup...

W wyskakującym oknie pojawi się podmenu Przezroczystość:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wybierz górny kolor (ustawiłem go na różany) i zaznacz „Symuluj kolorowy papier” -

Otrzymasz ten obraz -

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie ma żadnych innych warstw oprócz tekstowych ...


7
Niestety, to nie pomaga w tym pytaniu, w jaki sposób uczynić biel widoczną. Biały tekst zniknie na obszarze roboczym, niezależnie od jego koloru.
Alan Gilbertson

2
Nie, Alan, pytanie brzmi: „Czy istnieje sposób na zmianę koloru obszaru roboczego w programie Illustrator CC?” Jest pogrubiony. Możesz to przeczytać sam. Jako przykład użyto bieli. A biały nie jest biały. Jest biały CMYK (brak atramentu) oraz HSB i RGB Biały (Additive Blended Light staje się biały). W przypadku HSB i RGB będą one wyraźnie widoczne na kolorowej tablicy ArtBoard. Ale Adobe nie zapewnia tego, ponieważ są ... leniwi?
Zmieszany

1
Dziękuję za odpowiedź. W przeciwnym razie jest to całkiem sprytne, ale jak wspomniano, mam problem z edycją białych wektorów, więc to podejście nie rozwiązuje tego.
kontur

7
Być może było to oczywiste dla innych, ale potrzebowałem pomocy zarówno powyżej, jak i informacji, aby przejść do „Widok-> Włącz siatkę przezroczystości” - wtedy możesz przyciemnić siatkę przezroczystości za pomocą powyższego, a biel stanie się widoczna wystarczająca do pracy.
AC Capehart,

1
Osobiście, pracując z białymi obiektami i przezroczystością, użyję siatki przezroczystości zamiast symulować kolorowy papier (może dodać trochę o tym, jak włączyć siatkę przezroczystości?). Dobra odpowiedź.
justin

14

Nie ma prostego sposobu, o którym wiem.

Możesz jednak utworzyć prostokąt o tych samych wymiarach co obszar roboczy, zmienić jego kolor na lepszy, przenieść go do tyłu ( Command/Control+ Shift+ [) - lub nawet do dolnej warstwy i ustawić warstwę jako warstwę szablonu, więc że nie jest uwzględniony w eksporcie.

Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale działa dla mnie.


Zaskakujące, że „Ułóż> Odeślij do mnie” nie działało dla mnie. Musiałem przejść do „Okno> Warstwy”, a następnie ręcznie przeciągnąć warstwę w dół.
Ryan

Działa to dobrze - z wyjątkiem błędu w programie Illustrator, w którym warstwy szablonów nadal eksportują się do plików PNG!
Scribblemacher

10

Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie możesz, ale istnieje powód tego, który staje się oczywisty, gdy spojrzysz na „białą” próbkę CMYK. To 0% wszystko: bez tuszu.

Biały, zdaniem Illustratora, nie jest kolorem ani mieszanką kolorów, to brak tuszu. Nawet jeśli pracujesz z dokumentem RGB, program Illustrator nadal myśli o kolorze: biały = brak.

Podczas ustawiania układu do wydrukowania za pomocą białego pigmentu, na przykład do sitodruku na ubraniach lub etykiet produktów drukowanych bezpośrednio na szkle lub plastiku, kompozycja jest zwykle przesyłana w kolorze czarnym lub sztucznym kolorze dodatkowym z instrukcją drukowania przy użyciu bieli. Jest podobny do sposobu określania lakieru punktowego w układzie. Ważną rzeczą jest to, że rozdzieli się na własnej płycie, a nie w jakim kolorze na ekranie wygląda.

Dlatego rozwiązanie ilana nie będzie dla ciebie działać. Jeśli symulujesz kolorowy papier, wszystko białe nadal zniknie, ponieważ tak pokazuje program Illustrator, że papier przejdzie - nie ma pigmentu.

Twoimi dwoma rozwiązaniami jest umieszczenie kolorowego prostokąta na warstwie niedrukowalnej pod grafiką lub tymczasowe zmienienie wszystkich białych wypełnień lub pociągnięć na coś widocznego do edycji, a następnie zmień go z powrotem, gdy będziesz gotowy do zapisania.


3
Części tutaj dotyczące obsługi kolorów nie są całkiem poprawne. Program Illustrator nie jest produktem przeznaczonym do drukowania i będzie definiować i traktować biel jako kolor (zobacz zachowanie podczas eksportu do .png). Odwzorowanie bieli na „kolor papieru” zwykle odbywa się na etapie przygotowania do druku (za pomocą programu InDesign lub podobnego). Biała próbka CMYK wynosi 0%, tak, ale dzieje się tak tylko z powodu działania przestrzeni kolorów CMYK.
justin

Aby dodać do odpowiedzi Alana, jeśli ustawisz również warstwę tła, która nie jest drukowana, na „Szablon”, to jeśli „Zapisz dla Internetu” nie uwzględni jej w eksporcie.
Dan

3
Tak, ale Illustrator nie służy wyłącznie do drukowania. Możesz go również użyć do tworzenia zasobów animacji lub grafiki do gry komputerowej.
Jannik Pitt

3

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem do pracy z białą grafiką / grafiką, która nie kontrastuje dobrze, jest utworzenie oddzielnej warstwy i dodanie wypełnienia.

Następnie kliknij dwukrotnie warstwę w panelu Warstwy i usuń zaznaczenie pola wyboru „Drukuj”. Umożliwia to edycję grafiki w dowolnym momencie, a warstwa NIGDY nie zostanie wydrukowana.

Możesz umieścić go w innym dokumencie w dowolnym oprogramowaniu Adobe i nie będzie wyświetlać warstw z niezaznaczonym drukiem.


1
To było pouczające, ale podczas tworzenia SVG do użytku w sieci opcja „print” nie pomija tej części SVG w kodzie.
szeryf

1

Po prostu stwórz pudełko w potrzebnym rozmiarze w pikselach w wybranym kolorze w programie Illustrator i umieść je za swoim logo i zapisz to, a powinieneś dostać to, czego potrzebujesz.


1
Co sprawia, że ​​wybór obiektu jest piekła ..
geotheory

5
Rzuć go na dolną warstwę i zamknij?
szeryf,

1

Krok 1 ": Najpierw utwórz tablicę graficzną i ustaw szerokość i rozdzielczość zgodnie z własnymi wymaganiami.

Krok 2, a następnie przejdź do pliku> następnie kliknij Ustawienia dokumentu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Krok 3

Zaznacz przycisk Symuluj papier kolorowy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

a następnie kliknij kolor z tabeli kolorów (sekcja kolorów podstawowych lub sekcja tabel kolorów), aby wybrać żądany kolor tła grafiki

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie naciśnij OK, a następnie ponownie OK

Proszę bardzo wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jeśli ktoś natknie się na to, tak jak ja, i zastanawia się, gdzie jest selektor kolorów: jest on najwyższy w sekcji przezroczystości (obok „rozmiaru siatki”). Przekonałem się, że nie jest to intuicyjne.
AVLien
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.