Zmuś InDesign do tworzenia kopii zapasowych / automatycznego zapisywania / zachowania kopii zapasowej


9

Niedawno mieliśmy incydent, w którym straciliśmy trochę pracy w pliku InDesign, chociaż InDesign domyślnie zapisuje automatycznie co minutę. Problem polegał na tym, że kiedy program został zamknięty, monitował nas o: anulowanie, zapisanie lub nie zapisanie.

Przez pomyłkę kliknęliśmy nie zapisuj. Wydaje się, że jeśli to zrobisz, InDesign usunie automatycznie zapisane / przekonwertowane pliki, tak jakby nigdy nie pracowałeś nad tym plikiem.

Nie wydaje mi się, że istnieje, ale czy istnieje sposób na przywrócenie utraconych plików po uderzeniu. Nie zapisuj?

Czy istnieje sposób, aby InDesign albo automatycznie zapisywał z powrotem swój oryginalny plik, albo tworzył osobny plik kopii zapasowej (w wersji nadpisanej lub w wersji)?

Czy jest też inny sposób (oczywiście kliknięcie opcji Zapisz byłoby pomocne, ale zdarzają się błędy, w których potrzebna jest odpowiednia kopia zapasowa / automatyczne zapisywanie zamiast automatycznego odzyskiwania)

Odpowiedzi:


2

Możesz użyć usługi w chmurze, takiej jak Dropbox , Dysk Google , OneDrive , Box itp.

Tworzą one automatycznie kopie zapasowe online i zwykle mają wersje, co oznacza, że ​​możesz przywrócić poprzednie wersje. Za każdym razem, gdy zapiszesz, utworzy kopię zapasową online. Jeśli coś się stanie z twoim plikiem, możesz po prostu przywrócić poprzednią wersję.

Nawet Windows oferuje system wersjonowania, który jest wart uwagi.


Lub nawet użyj git / mercurial do wersji plików, tak jak robią to programiści z kodem źródłowym. Jest ręczny, ale jest także solidnym rozwiązaniem
pa.. paul.ago

Prawdziwe. (Używam Bitbucket do wszystkich moich projektów kodowych.) Ale ponieważ dotyczą one kodu, limit miejsca wynosi zwykle około 1 GB, co nie jest tak naprawdę na przykład w przypadku plików Photoshop. Dodatkową wadą GitHub jest to, że Twój projekt musi być publicznie dostępny w bezpłatnej wersji. Standard Bitbucket jest jednak prywatny.
PieBie

Cóż, możesz użyć git / hg bez zdalnego repozytorium lub użyć lokalnego repozytorium (np. Udostępnionego folderu na serwerze plików / NAS lub zewnętrznego HD). W ten sposób zatwierdzasz każdą dokonaną zmianę i co jakiś czas
wypychasz

Oczywiście masz rację. Ale zdalne repozytorium ma tę zaletę, że znajduje się w chmurze, więc nie stracisz pracy, nawet jeśli dysk twardy ulegnie awarii lub serwer zrezygnuje z ducha (niestety widziałem to zbyt wiele razy). Ale poziom bezpieczeństwa zależy całkowicie od PO.
PieBie

0

w skrócie NIE. Ale możesz eksperymentować z zapisaniem wersji, możesz nawet przypisać skrót, aby uzyskać szybki dostęp do niego za pomocą klawiatury. Lub spróbuj wykonać kopię zapasową folderu plików tymczasowych. Znajduje się w Mac OS X:Users/[User Name]/ Library/Cache/Adobe InDesign/Version[#.0]/ InDesign Recovery

Ale najlepszym sposobem na ochronę pracy jest częste zapisywanie i tworzenie kopii zapasowych!


0

Szukasz kopii zapasowej wersji. Szukam tego samego. Podobne do tego, z czego korzystają projektanci stron internetowych. Natknąłem się na ten skrypt:

http://www.indesign-faq.de/en/save-with-backup

Robi to, czego szukam, ale musisz wymusić uruchomienie skryptu. To, czego chcę, to coś, co automatycznie utworzy plik kopii zapasowej po zapisaniu dokumentu.

... to poczatek


„musisz zmusić skrypt do uruchomienia”: dlatego post na blogu sugeruje przypisanie zwykłego skrótu do Save.
usr2564301,

0

Nie można tego zrobić w programie InDesign. Ale istnieje wiele sposobów na to, aby Finder / Explorer to zrobił. Na przykład Hazel na Macu i Belvedere na Windowsie mogą rozwiązać ten problem, automatycznie kopiując plik w określonych odstępach czasu do nowego folderu i nadając mu znacznik czasu.

Hazel i Belvedere (i to tylko dwie aplikacje z większej kategorii automatów do folderów plików) mogą pobierać instrukcje od użytkownika, co zrobić z plikami w określonym folderze. Możesz na przykład poprosić aplikację o obejrzenie folderu o nazwie „bieżące zadanie InDesign” i skopiowanie pliku INDD i wklejenie go w innym miejscu, być może zwanego „bieżącą kopią zapasową zadania InDesign” i dodanie znacznika czasu. Możesz skonfigurować, jak często to robi, aby godzinowe lub codzienne kopie zapasowe pliku mogły być tworzone. Następnie możesz dołączyć tę instrukcję, aby uwzględnić automatyczne usuwanie starszych kopii zapasowych. Jest fajnie.


0

Wiem, że przeprowadzam nekropolię, ale możesz być zainteresowany Pixelapse (jeśli jeszcze go nie znalazłeś). Jest wieloplatformowy i obsługuje wiele formatów plików.

Niektóre korzyści:

Wykorzystuje wizualną kontrolę wersji i obieg pracy dla projektów open source i prywatnych projektów. Każda iteracja projektu jest automatycznie tworzona podczas tworzenia kopii zapasowej. Niezależnie od tego, czy jest to drobna poprawka, czy duża modernizacja, możesz szybko izolować i porównywać zmiany w projekcie. Każda wersja Twojego projektu jest zapisywana. Jest kompatybilny z większością popularnych programów do projektowania, w tym Photoshop, Illustrator, InDesign, Fireworks, Graffle i Sketch. Korzysta ze standardowego w branży szyfrowania plików AES-256 w spoczynku i SSL w transporcie, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.


Cześć abc123, czy zechciałby pan opracować? Kiedy link się zmienia lub umiera, twoja odpowiedź staje się dość przestarzała. Lubimy odpowiedzi, które „tłumaczą się”, nawet bez konieczności klikania linku. Dzięki!
PieBie

Wykorzystuje wizualną kontrolę wersji i obieg pracy dla projektów open source i prywatnych projektów. Każda iteracja projektu jest automatycznie tworzona podczas tworzenia kopii zapasowej. Niezależnie od tego, czy jest to drobna poprawka, czy duża modernizacja, możesz szybko izolować i porównywać zmiany w projekcie. Każda wersja Twojego projektu jest zapisywana. Jest kompatybilny z większością popularnych programów do projektowania, w tym Photoshop, Illustrator, InDesign, Fireworks, Graffle i Sketch. Korzysta ze standardowego w branży szyfrowania plików AES-256 w spoczynku i SSL w transporcie, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.
abc123

Dziękujemy za dodanie informacji! Umieściłem to w treści twojej odpowiedzi, aby ludzie, którzy spotkają się w przyszłości, natychmiast zobaczyli informacje.
PieBie

0

Obejście: umieściłem program do tworzenia kopii zapasowych na komputerze jednej osoby, która czasami tworzyła dla ex. ten błąd. Program do tworzenia kopii zapasowych oparty na plikach może mieć kilka profili kopii zapasowych, które są uruchamiane w tle z różnymi harmonogramami. Jeden profil może wyszukiwać określone typy plików i często tworzyć kopie zapasowe, zachowując także kilka starych kopii. Ten program był „Second Copy” i był w systemie Windows, ale z pewnością istnieją inne, może nawet w systemie operacyjnym dla zaawansowanych użytkowników. Uwierz, w pełni automatyczna kopia zapasowa prosi się wcześniej czy później.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.