Jaki jest najszerszy glif w Arial?


10

Projektuję divkontener, który będzie zawierał kilka wierszy tekstu. Każdy wiersz może zawierać od 0 do 35 znaków.

Muszę określić stałą szerokość dla div, ale nie mogę przewidzieć, jak „szeroki” może być ciąg.

Przykład ciągów (wszystkie 35 znaków):

  • aeR1riPhah9chaicaegae7oobaiz8eiquoL
  • iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • da da da 35 znaków tekstu Z CApital

Jak widać, glif „i” jest węższy niż glif „L”.

Możliwym rozwiązaniem może być użycie czcionki Monospaced, ale w przypadku niektórych ograniczeń stylistycznych muszę użyć czcionki Arial (lub równoważnej).

Chodzi o to, aby rozmiar kontenera uwzględniał rozmiar zawierający największe glify, ale nie jestem pewien, co jest największym glifem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie znaki UTF.


to W. Możesz wypróbować to sam - ale ktoś już dla ciebie wykonał pracę :-) Zobacz to - stackoverflow.com/questions/3949422/... ale osobiście nie zaprojektowałbym najszerszej postaci, ponieważ prawie na pewno będzie to robić być na ogół zbyt szeroki, jeśli pozwalasz na miejsce na 35 W.
Roger Attrill


5
Rozważ swoją grupę docelową. Czy realistycznie będą używać znaków arabskich, czy 99,9% użytkowników będzie używać znaków łacińskich przez 99,9% czasu? Jeśli planujesz pomieścić najszerszą postać 35 razy z rzędu, prawdopodobnie wpłyniesz na resztę swojego projektu ze względu na mało prawdopodobną obudowę. Lepszym rozwiązaniem może być uruchomienie wyrażenia regularnego w funkcji renderowania w celu oszacowania szerokości. W przypadku wykrycia zbyt wielu znaków niełacińskich należy zastosować dodatkową klasę CSS, aby zmniejszyć rozmiar czcionki w tym wierszu.
Farray,

1
Dalej do punktu Farraya, zwykle daje typową szeroką szerokość postaci. Lub szerokości M są klasyczną jednostką miary (stąd em). Nie są najszersze, ale dzieje się coś dziwnego, jeśli przeciętny znak w ciągu jest szerszy. overflow: autopowinien obejmować bardzo dziwne przypadki jak ten.
user56reinstatemonica8

1
𒈙 i 𒐫 są również dość długimi glifami
phuclv

Odpowiedzi:


8

Tylko jedna rzecz do powiedzenia:

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

[EDYCJA] Aktualizacja - OK - Przyznaję, że jest kilka szerszych postaci: ؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁؁ ؁


Bardzo mile widziane! wWwwW

-1. Chociaż dotyczy to podstawowej łaciny, pytanie wyraźnie mówi „największy glif” i „zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie znaki UTF”.
e100

@ e100. Tak - masz całkowitą rację. Teraz jestem z powrotem przed tobą - czy mogę odzyskać mój głos :-)
Roger Attrill

1
Mam wrażenie, że oglądam skecz „Wanda the Witch” z bardzo wczesnej ulicy Sezamkowej. :)
Lauren-Clear-Monica-Ipsum

8

﷽. Czy wygrywam nagrodę? (tekst do 30 znaków)


1
To kiepski gliph :)
Rdpi

Obecnie nie mam dostępu do komputera, aby sprawdzić, ale mocno podejrzewam, że glif nie jest dostępny w Arial. Czy na pewno jest on dostępny nie tylko w Arial Unicode MS (która jest inną czcionką)?
Janus Bahs Jacquet,

5

Wciąż sprawdzam, ale w zestawie glifów łacińskich

DžDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽDŽ

wygląda dość szeroko.

Albo jest

‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱‱

A może & # xfdfa „ARABIC LIGATURE SALLALLAHOU ALAYHE WASALLAM” (nie wydaje się renderować w użytym tutaj Tahoma):

ﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺﷺ

Oczywiście są to skrajne przykłady i jest mało prawdopodobne, że ktoś je napisze, ale podkreśla to punkt Farraya powyżej: musisz znaleźć kompromis, który obejmie większość przypadków dla odbiorców, ale niekoniecznie wszystko, co mogłoby się wydawać.


1

Łatwe found znalazłem to w grze o nazwie agar.io ktoś lubi długie nazwiska


To najdziwniejszy glif w historii :)
Rdpi

wiele skryptów tamilskich i indyjskich ma dość długie znaki ஹ ௸ ௵ ꧄ i jeden bezmózgowy ဪ
phuclv

0

Zwykle kreska em jest najszerszym glifem w dowolnym kroju pisma. Kursywa f jest rzadkim glifem, który rozciąga się na przestrzeń wstępującą i zstępującą, co czyni ją jedną z najwyższych w każdym kroju pisma.

Przydatnym praktycznym środkiem jest „alfabet” składający się z małych liter od a do z. Normalny krój pisma ma około 13 znaków. Jeśli alfabet kroju pisma jest mniejszy, jest to skondensowany krój pisma, odpowiedni do komponowania akapitów o wąskim takcie. Łatwo czytelne długości linii wynoszą od 1-1 / 2 do 2-1 / 2 alfabetu.

Em to odległość w poziomie, która jest równoważna pionowej wysokości kroju pisma. Długość em dla czcionki 24 pt wynosi 24 pkt. Jest proporcjonalny do kroju pisma i zmienia się w zależności od rozmiaru.


To naiwny widok krojów pisma i nie dotyczy nowoczesnych czcionek. We współczesnych czcionkach prawie uniwersalne są duże litery z akcentami nad nimi, które są wyższe niż wznoszący na f, i często zdarza się, że znaki są szersze niż spacja, szczególnie gdy zawierają takie elementy jak ligatury i, jak zwrócił uwagę gdzie indziej, takie znaki jak ‱ (na dziesięć tysięcy znaków, nazywane „ekonomicznymi punktami bazowymi”).
thomasrutter

1
@ thomasrutter. Winny. Przeznaczony do wykorzystania w kontekście wszystkich powyższych. Również nie ma być wyczerpujący ani kompletny. Wszystko poprzedziło (w ramce) słowo „Zwykle”. Nie widzę, że zaprzeczałem cokolwiek niepoprawnie. Zwróć również uwagę na sugerowaną alternatywną metodę, której użyłem. Dzięki za klapsa.
Stan

@ thomasrutter. Pytanie dotyczyło najszerszego glifu w Arial. Dzięki za wszystkie rzeczy na wysokości akcentu, które nie mają znaczenia dla OP. Wspomniałem o rzadkiej jakości glifów rozciągających się na strefy wstępujące, ciała i strefy zstępujące jako trochę ciekawostek. Czy znasz wiele innych? Czy znasz jakieś inne? Ile czapek ma zstępny, aby zakwalifikować się do zakwestionowania tego drobiazgu?
Stan

3
Ok, to dziwne, nie rozumiem o co ci chodzi w twoich komentarzach. To ty podniosłeś wysokość akcentu, zauważyłem, że się myliłeś, a jednak krytykujesz mnie za mówienie o wysokości akcentu, ponieważ to nie ma znaczenia? Pomyliłeś się również, że najszersza postać jest kreską em w Arial, ale wciąż bronisz swojej odpowiedzi, ponieważ może być poprawna dla niektórych innych czcionek (wskazówka: zwykle nie jest, a w każdym razie to pytanie dotyczyło Ariusa ). Po prostu nie rozumiem, co musisz zyskać na tych komentarzach.
thomasrutter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.