Czym dokładnie jest „piksel”?


22

„Pixel” zawsze mnie myli za każdym razem, gdy robię banery internetowe.

Do swojej pracy używam CorelDraw x5. Zwykle wolę używać cali niż pikseli, ponieważ cale są dla mnie bardzo intuicyjne. Ale kiedy dokonuję konwersji „Cal na piksel”, jestem zdezorientowany.

Teraz mój klient prosi o baner 1900 x 1200 pikseli. Jak mam dokonać konwersji?


15
„Piksele nie mają rozmiaru” @ Scott
Ilan

6
Kropka na ekranie to piksel, a ekrany mogą mieć 72ppi, 75ppi, 96ppi lub 120ppi lub cokolwiek innego. Gęstości te zależą od wielkości fizycznej każdej kropki emitującej światło. Ekran o wymiarach 1900 x 1200 będzie miał wymiary fizyczne, które odnoszą się do wymiarów fizycznych każdej emitującej światło kropki. Kropka na drukarce może również wynosić 300 dpi. Wniosek: nie ma dużej korelacji między pikselami a calami.
Andrew Leach


2
Piksel to po prostu najmniejszy „segment” jednolitego koloru. Na przykład, jeśli mam kwadrat i dzielę go równomiernie na 4 mniejsze kwadraty i nadaję każdemu kwadratowi jeden kolor, mogę przeskalować go do kwadratu 5 na 5 cali lub kwadratu 15 na 15 cali, ale tak czy inaczej tylko 4 „segmenty”. więc same segmenty mogą mieć dowolny rozmiar, ale ile użytych „segmentów” (pikseli) może określić rozdzielczość. spróbuj narysować MonaLisa za pomocą tylko 9 bloków jednego jednolitego koloru… straszna rozdzielczość… zrób to z 10 000 000 bloków ( piksele) i ma dobrą rozdzielczość. Pikseli nie można konwertować na cale.
Albert Renshaw

„spróbuj narysować MonaLisa za pomocą zaledwie 9 bloków jednego jednolitego koloru” zrobiliśmy to w szkole artystycznej z kazeiną.
horatio

Odpowiedzi:


29

Pomyśl o pikselach jak o atomie. Atom jest najmniejszą cząsteczką materii. Gdzie jako piksel jest najmniejsza cząstka obrazu cyfrowego.

Atom ma neutron, proton i elektron, podczas gdy piksel ma wartości czerwony, zielony i niebieski :)

Liczba pikseli na cal lub centymetr (cm) itd. Nazywana jest „rozdzielczością”.

Wyższa rozdzielczość oznacza więcej pikseli na jednostkę długości.

Jeśli projektujesz dla sieci / pulpitu, możesz powiedzieć 1 Inch = 72 pixels

W przypadku druku offsetowego (zwykle stosuje się rozdzielczość 300), można powiedzieć 1 inch = 300 pixels

Rozdzielczość drukowania nazywa się DPI, co oznacza „kropki na cal”. Piksele to kropki. Im większa liczba kropek, tym dokładniejszy będzie wynik drukowania.

Teraz mój klient prosi o baner 1900 x 1200 pikseli. Jak mam dokonać konwersji?

Jeśli twój klient podaje wymiary w pikselach, to musi to być coś na komputer / sieć i możesz zaprojektować to w rozdzielczości 72.

Jeśli potrzebuje czegoś do wydrukowania, musisz zapytać go o rozdzielczość lub rozmiar w calach, cm itp.


11
Atomy = piksele. Cóż za fantastyczna analogia!
TorpedoBench


3
@PeteKirkham Atom ma neutron, proton i elektron, gdzie Pixel ma wartości czerwony, zielony i niebieski :)
Fahad Ur Rehman

1
@ user1021726 kwarki nie stanowią problemu. Subpiksele mają również wewnętrzną strukturę, np. Dwa polaryzatory, ciekłe kryształy między nimi, cienkowarstwowe tranzystory wytwarzające pole elektryczne do zmiany stanu ciekłych kryształów - można je nazwać „kwarkami” w stosowanej tu analogii.
Ruslan

1
Z DPI przy drukowaniu jest mały powszechny błąd: DPI przy drukowaniu to rozdzielczość drukarki (np. 1200), to PPI (piksele na cal) jest opisane tutaj, zobacz Jaka jest różnica między DPI (kropkami na cal) a PPI (piksele na cal)?
user56reinstatemonica8

13

Jeśli mój klient poprosił o obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, najpierw muszę znać przeznaczenie. Czy to dla Internetu, druku czy obu?


W świecie druku piksel (lub element obrazu - [pict-el]) nie ma znaczenia ani definicji. Pikseli nie można w żaden sposób mierzyć. Nie mają z góry określonego rozmiaru ani jednostki, aby obliczyć swój rozmiar. Dlatego nie są terminem „realnym świecie”. Są to ściśle cyfrowy termin i odnoszą się tylko do cyfrowego świata.

W szerokim znaczeniu piksel to mała plama na ekranie lub monitorze, która jest zabarwiona światłem, albo z podświetleniem (CRT), LED, plazmą lub innymi technologiami. Każda z tych małych, różnokolorowych plamek (pikseli) po połączeniu tworzy obraz dla ludzkiego oka. Aby użyć analogii ze świata rzeczywistego, pomyśl o niej jak o ceglanej ścianie ... każdy piksel byłby cegłą ... obraz byłby ścianą.

W wielu aplikacjach i dla wielu osób 1 piksel = 1 punkt. (Adobe nawet korzysta z tej teorii.) Jednak nie jest to również do końca dokładne. Punkt jest po prostu najmniejszą jednostką miary stosowaną przez większość projektantów w świecie rzeczywistym, w przeciwieństwie do świata cyfrowego.

Nie ma czegoś takiego jak 1 cal = 72 piksele lub coś nawet zdalnie zamkniętego. Każdy ekran na ziemi ma inną gęstość pikseli . Liczba pikseli mieszczących się w calach zależy całkowicie od gęstości pikseli monitora.

Podczas pracy w Photoshopie dla Internetu to, co wpisujesz w Resolutionpolu nowego dokumentu, jest w dużej mierze nieistotne. Obraz przeznaczony do Internetu (lub ekranu) użyje swojej szerokości i wysokości pikseli i nie będzie w ogóle odwoływał się do ustawienia Rozdzielczość. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat rozdzielczości (ppi) i sieci / ekranu: Czy projektowanie stron wymaga wyświetlania obrazów w rozdzielczości 72DPI? W Internecie jedyną różnicą, jaką oferuje pole rozdzielczości, jest to, że umożliwia tworzenie bardziej szczegółowych prac w Photoshopie. Ale po wyjściu pole rozdzielczości jest ignorowane, przy użyciu Save for Web. Jeśli używasz Exportzamiast Save for Webtego, rozdzielczość jest używana do zmiany szerokości i wysokości pikseli obrazu w zależności od systemu operacyjnegoze wszystkich rzeczy. Aplikacje Macintosh zakładają, że każdy cal ma 72 piksele, a aplikacja Windows zakłada, że ​​każdy cal ma 96 pikseli. Żadne z nich nie jest naprawdę dokładne ani prawdziwe, ale inżynierowie musieli czegoś użyć . Zatem wyższa rozdzielczość Exportspowoduje większą szerokość i wysokość pikseli.

Teraz, gdy druk spełnia piksele ..... rozdzielczość lub kropki na cal (DPI). DPI to zasadniczo gęstość kropek, która jest tworzona przez naświetlarkę (lub matrycę) podczas wyprowadzania płyt drukarskich. Wszystkie drukowane obrazy muszą przejść procesy półtonów . Oprócz określonego ekranu linii lub linii na cal (LPI), który określa, ile wierszy kropek będzie drukowanych. Gęstość kropek w półtonach decyduje o poziomie szczegółowości i jakości samego obrazu. Półton z wyższym DPI i LPI będzie wyglądał znacznie lepiej niż półton z niskim DPI i niskim LPI. Szukając jakiejkolwiek korelacji między ekranem a drukiem, najczęstszym miejscem, w którym użytkownik znajduje odrobinę logiki, jest myślenie, że 1 piksel = 1 kropka. To nie jestcałkowicie dokładne, ale jest wystarczająco blisko, aby nie było problemu, jeśli zastosujemy to założenie. To tutaj ludzie wymieniają terminy PPI i DPI, myśląc, że są tym samym. W rzeczywistości wcale nie są tacy sami, ale myślenie, że są, nie ma wielkiej szkody.

W przypadku prac drukarskich Resolutionpole w nowym oknie dokumentu programu Photoshop ma kluczowe znaczenie. Najczęściej chcesz drukować w rozdzielczości 260 lub lepszej. Odpowiada to 260DPI, co jest optymalnym ustawieniem dla 175LPI (ekran wspólnej linii). Najczęściej używa się 300dpi, ponieważ jest to ładna, równa, okrągła liczba do zapamiętania, a więcej DPI nigdy nie stanowi problemu. Ogólne obliczenia są w rzeczywistości 1,5 razy większe niż LPI równe DPI. 1,5 x 175 = 262,5. Jest zaokrąglony w górę do 300dpi.

Jeśli znasz zamierzone zastosowanie .....

  • Jeśli dotyczy to Internetu lub ekranu, po prostu utwórz nowy dokument o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i dowolnej rozdzielczości. Wyższa rozdzielczość pozwoli na bardziej szczegółową pracę w Photoshopie, ale nie wpłynie to na zmianę obrazu w Internecie / na ekranie. Niezależnie od rozdzielczości (ppi) obraz nadal będzie generowany w rozdzielczości 1920x1080 pikseli (przy użyciu opcji Zapisz dla Internetu).

  • Jeśli obraz ma być do wydrukowania lub oba, użyłbym Photoshopa, aby dać mi wyobrażenie o fizycznym rozmiarze po wydrukowaniu. Po prostu utwórz nowy dokument z pomiarami 1920 x 1080 i wstaw 300 dla rozdzielczości.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz zmień listę rozwijaną „piksele” na Cale:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wykorzystuje wewnętrzną teorię Adobe 1px = 1pt, która jest równie dobra jak każda inna. Ale daje to ogólny pogląd, że obraz będzie miał około 6,5 "x3,5". Następnie sprawdziłbym z klientem, czy obraz o wymiarach 6,5 x 3,5 cala pasuje do jego potrzeb.

Cześć [klient],

Obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli odpowiada produkcji około 6,5 x 3,5 cala. Czy ten rozmiar będzie dla ciebie odpowiedni? Czy powinienem powiększyć druk?

Dzięki!


1
Być może mylę się, ale czy nie jest to So a higher resolution upon Export will result in a larger pixel width and pixel height.odwrotność tego, co się stanie? Czy wyższe rozdzielczości nie powodują mniejszych pikseli podczas eksportu?
rockerest

2
Nie. Piksel to piksel, nie ma czegoś takiego jak mniejsze lub większe piksele. Piksele nie mają rozmiaru. Wyższe rozdzielczości dają większe obrazy podczas eksportu. Jeśli obraz jest ustawiony na 300ppi, to 300 pikseli na cal, ale przy 72ppi (Mac) to tylko 72 piksele na cal lub przy 96ppi (Win) to 96 pikseli na cal. Podczas eksportowania nie ma „na cal”, więc gęstość pikseli nie jest czynnikiem, a piksele muszą być układane obok siebie w kolumnach i pionowo w rzędach. Oczywiście 300 przedmiotów zajmie więcej szerokości i wysokości niż 72 lub 96 przedmiotów.
Scott

2
@ scott istnieją w rzeczywistości piksele o różnych rozmiarach ... ale to w kontekście sprzętu wyświetlającego (ekranu), a nie danych obrazu. Ponieważ czasami 1px (dane obrazu) jest tłumaczone na sprzęt 1px, można powiedzieć, że piksele mają różne rozmiary. Ponadto często możesz zmienić rozdzielczość ekranu, tak więc zmieniasz „rozmiar” pikseli. Wiem, że to trochę pedantyczne.
DA01

2
Zgoda. Zamieszanie dotyczy kontekstu. Jeśli mówimy o danych obrazu, to jedno, jeśli mówimy o wyświetlaczach sprzętowych, to inna sprawa. KTO POMYSŁ BYŁ UŻYWAĆ TEGO SAMEGO TERMINU NA OBU !? :)
DA01

2
OSTRZEŻENIE: Jeśli chcą mieć rozdzielczość Full HD, mogą użyć jej jako klatki wideo! W takim przypadku jest to zupełnie inna zupa.
joojaa

6

Istnieje artykuł informacyjny (naprawdę zabawna notatka) zatytułowany „Piksel to nie mały kwadrat” autorstwa Alvoy Ray Smith.

Piksel jest próbką punktową . Istnieje tylko w pewnym momencie. W przypadku obrazu kolorowego piksel może faktycznie zawierać trzy próbki, po jednej dla każdego koloru podstawowego przyczyniającego się do obrazu w punkcie próbkowania. Nadal możemy myśleć o tym jako o próbce koloru. Ale nie możemy myśleć o pikselu jako kwadracie - ani o czymkolwiek innym niż punkt.

Piksel nie jest małym kwadratem,
Piksel nie jest małym kwadratem,
Piksel nie jest małym kwadratem!
(A woksel nie jest małą kostką)


Prawdopodobnie znacznie więcej niż oryginalny plakat, ale ciekawa lektura dla frajerów grafiki internetowej!
AmeliaBR

OP poprosił o „dokładne” wyjaśnienie. Nie znam dokładniejszego. :)
John Zabroski

tak, to prawda i jest to problem, na który cierpi nawet firma Adobe ... To bardzo ważna koncepcja. A tak na marginesie, Adobe nie daje Ci opcji ani filtru z filtrem cynkowym, który jest wyraźnie lepszy.
joojaa

4

Termin „piksel” jest skrótem od „element obrazu”.

Obraz składa się z pikseli, które są po prostu kolorowymi kropkami w prostokącie, bez rozmiaru .
Aby wyświetlić obraz, używamy ekranu, na którym mogą być wyświetlane kolorowe kropki, i musimy zdecydować, które kropki chcemy pokazać gdzie .


Patrząc na szczegóły, obraz składa się z oddzielnych kropek, każda w innym kolorze. Jak wtedy, gdy wypełniasz pola na papierze kwadrytu kolorami, po jednym w każdym pudełku. Z wyjątkiem - ważne - że nie ma papieru (który ma rozmiar), a pudełka nie mają fizycznego rozmiaru. Chodzi tylko o to, która kolorowa kropka znajduje się poniżej lub z prawej, która inna .

Jeśli pomyślisz o rozmiarze obrazu na ekranie, to tak, jakbyś pokazał ten „papier” na ekranie - ale nie mamy pojęcia, jak „duży” jest w rzeczywistości pod względem cali lub mm.

Kiedy chcemy wyświetlić obraz na ekranie, widzimy, że ekran ma również „pola”, które mogą pokazywać kolory. Oba są nazywane pikselami - ale technicznie są czymś innym.

Najprostszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest przypisanie każdego z naszych kolorowych pudełek z „papieru” do kolorowego pudełka na ekranie.
Następnie, rozmiar na ekranie, w rzeczywistych rzeczywistych centymetrów, zależą , jak duże te kropki na ekranie są .

Jeśli potrzebujemy określonego rozmiaru, możemy zrobić coś innego:
możemy albo sam zdecydować, jak duży powinien być obraz . Musimy wiedzieć, jak duże są kropki na ekranie. Następnie dla każdego wiersza możemy obliczyć, ile punktów ekranowych możemy użyć dla naszych kolorowych punktów. Aby go dopasować, jeśli mamy więcej punktów ekranowych niż kolorowych, musimy użyć kilku kolorowych kropek wiele razy, a jeśli mamy mniej, pomiń niektóre.


4

Jeszcze jedno zamieszanie, aby zakończyć dyskusję:

W projekcie i układzie strony jeden „piksel CSS” jest zawsze równy 1/96 cala „CSS” , niezależnie od rozdzielczości ekranu. Stało się tak, ponieważ tak wiele wczesnych stron internetowych używało pomiarów układu w pikselach, przyjmując standardową rozdzielczość ekranu. Aby rzeczywisty rozmiar tekstu i innych treści pozostał spójny, przeglądarki internetowe znajdują w przybliżeniu równomierną konwersję między pikselami ekranu a jednostkami „px” układu i dostosowują ich interpretację cali, aby zawsze istniał spójny stosunek między „px” a „ w". To samo dotyczy wszystkich jednostek opartych na calach, takich jak „pt” dla czcionki - rozmiar czcionki 12pt jest zawsze równy rozmiarowi czcionki 16px .

Teraz, gdy rozdzielczość ekranu jest zwykle znacznie lepsza niż 96 pikseli na cal, koncepcja „kropek” została zapożyczona ze świata druku, aby mówić o rzeczywistej fizycznej rozdzielczości ekranu. Istnieje nawet jednostka kropki na piksel (dppx) do opisywania rozdzielczości fizycznej proporcjonalnej do standardowego piksela CSS. Na przykład nowe ekrany Mac i iPhone'a „Retina” mają rozdzielczość 2dppx.

W twojej sytuacji przypominam radę innych: poproś klienta, aby wyjaśnił, co jest potrzebne. To powiedziawszy, ogólnie rzecz biorąc, jeśli ktoś prosi o sztukę z pomiarem pikseli, używa jej do stron internetowych. Utwórz obraz dokładnie o wymiarach w pikselach, o które pytają, i ustaw oprogramowanie do edycji obrazu na użycie rozdzielczości 96dpi, aby rozłożyć linijki i rozmiar tekstu w jednostkach, z których wygodnie korzystasz.

To powiedziawszy, może nie zaszkodzić faktyczne utworzenie obrazu w dwukrotnie większej rozdzielczości (tj. 192 dpi), aby mieć wersję odpowiednią dla ekranów Retina, jeśli klient odkryje, że tego chce. Następnie oprogramowanie do obrazów powinno mieć łatwy sposób na zapisanie obrazu w niższej rozdzielczości i mniejszym rozmiarze pliku. O wiele łatwiej jest przekonwertować obraz na niższą rozdzielczość niż odwrotnie!


Chociaż prawda, piksele CSS to jednostka miary specyficzna dla CSS, więc tak naprawdę nie są powiązane z pojęciem pikseli obrazu.
DA01

To prawda, ale każdy klient, który prosi o pracę w rozmiarach w pikselach, prawdopodobnie używa go w Internecie. Na pewno nie chciałem przedstawić tej odpowiedzi jako zastępstwa dla innych, a jedynie jako coś innego do dodania.
AmeliaBR

@AmeliaBR: Myślę, że to ważna informacja, PO żąda od stanowiska naiwnej ignorancji i jest tak wiele aspektów tej kwestii, szczególnie gdy próbujesz zdobyć informacje nieformalnie.
horatio

2

Cale to wymiary fizyczne, a piksele to wymiary ekranu. Przy tej samej rozdzielczości piksel jest fizycznie większy na większym ekranie, ponieważ gęstość lub PPI (piksele na cal) są kontrolowane przez rozmiar fizyczny ekranów względem rozdzielczości. Tak więc podczas konwersji pikseli na cale wszystko sprowadza się do tego, ile chcesz, aby Twoje piksele na cal (PPI) były. Jeśli chcesz 300 ppi (standard drukowania), po prostu mówisz „ściśnij 300 pikseli na cal świata rzeczywistego”. Powoduje to gęstszą jakość niż w przypadku żądania 72ppi, ponieważ mniej pikseli oznacza mniej informacji o jakości wciśniętych w ten cal.

Ekrany są zwykle uważane za 72ppi, ale jest to tylko domyślna wartość i nie ma żadnego znaczenia dla rzeczywistego rozmiaru ekranu. Ta sama rozdzielczość 1920 x 1080 może wynosić 10ppi na ekranie stadionu lub 400ppi na telefonie komórkowym.


2

Piksel nie ma związku z pomiarami w świecie rzeczywistym. W związku z tym nie ma sposobu na konwersję cali na piksele w jakikolwiek spójny sposób. Wszystko to jest arbitralne i zależy od tego, co robisz z obrazem.

Co to jest piksel w kontekście obrazu cyfrowego? Jest to najmniejszy unikalny element na obrazie. Będzie miał przypisany kolor. Dosłownie odnosi się do pojedynczego „elementu obrazu” .


2

Wyobraź sobie, że masz żarówkę, którą możesz włączać i wyłączać. Jest to w zasadzie wyświetlacz pikselowy 1x1, w którym żarówka jest pikselem. Teraz kup kilka dodatkowych żarówek i ułóż je w kwadratowy sposób 10x10. Jeśli podłączysz je w taki sposób, że możesz włączać i wyłączać każdy z nich, jak chcesz, masz surowy wyświetlacz z 10x10 „pikselami”. Możesz nawet narysować na nim podstawowe kształty.

Teraz, jeśli odejdziesz wystarczająco daleko od tego wyświetlacza żarówki, oko w końcu nie będzie już w stanie odróżnić poszczególnych żarówek, a zobaczysz tylko ciągły kształt zamiast pojedynczych pikseli. Dzieje się tak, ponieważ oko ma ograniczoną rozdzielczość skanowania, jeśli na cal przypada więcej kropek (żarówek) niż oko może rozpoznać, piksele zamieniają się w obraz. Rozdzielczość twoich oczu wynosi około 300 punktów na cal (DPI). Jeśli weźmiesz szkło powiększające i spojrzysz na monitor, zobaczysz, że składa się on również z małych żarówek (LCD), po prostu wiele innych. Około 2 073 600 (1920x1080) na ekranie Full HD, trzy razy, ponieważ jest jeden dla każdego koloru RGB, którego twoje oczy po prostu nie widzą, ponieważ są zbyt małe.

Oczywiście to, co twoje oko może postrzegać jako pojedyncze kropki, zależy nie tylko od ich rozmieszczenia (jak blisko są od siebie), ale także od odległości do tego „ekranu”. Dlatego DPI jest terminem względnym na kilka sposobów. Jeśli weźmiesz ten sam ekran i podejdziesz zbyt blisko, zobaczysz piksele. Jeśli jesteś zbyt daleko, nie możesz już czytać zawartości ekranu, nawet jeśli DPI i rozdzielczość (liczba pikseli) nigdy się nie zmieniły.

Z tego i kilku innych powodów podczas tworzenia pierwszego monitora komputerowego wybrano standardową rozdzielczość 72 DPI (Apple) lub 96 DPI (Microsoft). Jest to dobry kompromis między odległością, w jakiej użytkownik powinien być od ekranu, a technicznymi ograniczeniami w tym wieku. Ale nawet dzisiaj większość ekranów ma w przybliżeniu tę rozdzielczość. Dlatego im większy ekran, tym większa liczba pikseli.

Teraz, jeśli znasz rozdzielczość DPI monitora, bardzo łatwo jest ustalić, ile pikseli jest w każdym calu kwadratowym. Jeśli na przykład chcesz narysować kwadrat 1x1 cala² na monitorze, możesz łatwo określić, ile pikseli ma to zdjęcie (72 x 72 lub 96 x 96). Ale jest również oczywiste, że ten obraz będzie większy lub mniejszy na innych ekranach, które mają inną rozdzielczość DPI. Tekst, który można odczytać na 24-calowym ekranie przy 96 DPI, może być zbyt mały na 4-calowym iPhonie przy 300 DPI, ponieważ te 96 pikseli (1 cal) na 24-calowym ekranie to zaledwie kilka mm na telefonie.

Jeśli więc Twój klient prosi o utworzenie obrazu o wymiarach 1900 x 1200 pikseli, pierwsze pytania powinny być następujące: dla jakiego urządzenia?

Aby rozwiązać dylemat stron internetowych lub aplikacji, które powinny dobrze wyglądać na różnych urządzeniach, opracowano formaty, które nie działają z pikselami, ale o długości w cm lub mm. Powstały obraz jest następnie renderowany zgodnie z możliwościami urządzenia, zapewniając, że kwadrat 10x10 cm ma nadal 10x10, bez względu na to, na którym ekranie jest wyświetlany. Ale ten format oczywiście nie może być formatem pikselowym, ale będzie formatem wektorowym .

Chociaż rozwiązuje to problem Mac / Windows / Other, nie rozwiąże to ogromnej różnicy wielkości. Przykładowy obraz będzie miał 10 x 10 cm na każdym urządzeniu, ale może to obejmować cały ekran telefonu komórkowego. Ten problem nie został jeszcze całkowicie rozwiązany, ale większość firm ma na to jakieś rozwiązanie. Ale w większości przypadków trzeba opracować co najmniej dwie strony, jedną dla standardowego komputera stacjonarnego, jedną dla telefonów komórkowych, a ostatecznie także dla tabletów.


Byłem ciekawy stwierdzenia ostrości wzroku. Przy 50 cm (około 20 cali) najmniejszy wzór czarnej linii / białej linii, który może odróżnić osoba o „lepszym widzeniu”, wynosi około 100 mikrometrów (szerokość ludzkiego włosa). 300dpi ma przybliżony odstęp między punktami 85 mikrometrów.
horatio


300 dpi to przeciętny człowiek. Są ludzie z lepszym wzrokiem, ale przy tej rozdzielczości rzadko ma to znaczenie, ponieważ większość ludzi ma już problemy z widzeniem poszczególnych pikseli przy 100 dpi.
Dwa

Myślę, że mój link potwierdza to, co mówisz, ale wydaje się, że twoją definicją „średniej” jest to, co nazywają „przełożonym”
horatio

2

Jest już wiele pomocnych odpowiedzi, ale chciałem to wyjaśnić w inny sposób.

Żądając obrazu o wymiarach 1900 x 1200 pikseli, Twój klient nie mówi ci nic o potrzebnych wymiarach. Zapominając na chwilę o słowie „piksele”, klient mówi po prostu, ile szczegółów potrzebuje (tj. Rozdzielczość). Mogą po prostu zamierzać samodzielnie sami dostosować rozmiar do swoich potrzeb.

Jeśli potrzebujesz używać cali do własnych celów, ponieważ łatwiej ci sobie radzić z pomiarem podczas opracowywania grafiki, po prostu użyj ich. Korzystając z grafiki wektorowej (Corel Draw to narzędzie wektorowe), na szczęście nie musisz martwić się o piksele, dopóki nie przyjdzie czas na zapisanie spłaszczonych obrazów.

Aby być bezpiecznym, zacznij od rozmiaru płótna o tym samym współczynniku kształtu: 1900 x 1200 to współczynnik 16:10, więc 16 cali na 10 cali powinno się wypracować. Jeśli przyjdzie czas na zapisanie lub wyeksportowanie spłaszczonego obrazu („rastra” lub mapy bitowej), możesz wybrać wymiary 1900 x 1200 pikseli.

Nie znam się konkretnie na Corel, więc nie mogę dokładnie powiedzieć , jak wprowadzić te ustawienia, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że tam są.


Jeśli chodzi o „co to jest piksel” , odpowiedź, która mówi, że jest podobny do „atomu”, jest całkiem dobra. Chociaż jeśli chcemy być całkowicie analni, możemy dokładniej powiedzieć, że piksel jest cząsteczką :

Cząsteczka jest najmniejszą częścią substancji, która nadal wykazuje właściwości tej substancji, a piksel jest najmniejszą częścią koloru, który nadal wykazuje ten konkretny kolor . Zmniejszając się, zaczniesz widzieć inne kolory, które zostały zmieszane w celu uzyskania koloru docelowego.

Piksele można rozmieszczać na różne sposoby, dlatego nie reprezentują żadnego rzeczywistego wymiaru. W druku mogą mieć 300 punktów na cal (DPI), w którym to przypadku piksele są bardzo blisko siebie - lub na ekranie mogą mieć 72 DPI, co oznacza, że ​​są dalej od siebie. Nawiasem mówiąc, muszę założyć, że 1900 x 1200 jest przeznaczony dla ekranu, ponieważ jest to jedna ze standardowych rozdzielczości ekranu. W takim przypadku będzie wyglądał tak samo bez względu na to, ile cali ma w swoich wymiarach, o ile jest wyświetlany na pełnym ekranie na monitorze 1900 x 1200.

Podsumowując, wymiar w pikselach, technicznie rzecz biorąc, mówi tylko, ile informacji będzie zawierać przechowywany obraz. Jeśli chodzi o to, jak duży będzie wyglądać , w zasadzie nic ci nie mówi.


0

TL; DR Wykonaj konwersję podczas eksportowania obrazu Corel Draw do pliku .tif.

Istnieją dwa sposoby opisania obrazu na komputerze: mapy bitowe (znane również jako rastry ) i wektory. Mapa bitowa to siatka współrzędnych, z których każda ma określony kolor, a każdy punkt to piksel. Połączenie wszystkich punktów na siatce tworzy obraz. Zdjęcia są bitmapami; piksele odpowiadają ziarnistości filmu lub punktom na czujniku. Piksele nie mają własnego rozmiaru: mogą być bardzo małe na obrazie drukowanym laserowo lub bardzo duże na gigantycznym ekranie. Rozmiar obrazu w pikselach informuje o rozdzielczości, przy której będzie wyglądał gładko. Obrazy o wysokiej gęstości pikseli (kropki na cal, dpi) wyglądają ostro, a te o niskiej gęstości pikseli blokują. Aby zobaczyć różnicę, porównaj Flickr do Minecraft. Powiększenie obrazu bitmapowego powoduje, że piksele wydają się większe, a obraz staje się blokujący i mniej ostry.

Wektory to matematyczne opisy kształtów ułożone na obrazie. Nie mają również wewnętrznej wielkości, ale sposób, w jaki się zachowują, jest inny. Wygląd grafiki wektorowej nie zmienia się podczas powiększania, ponieważ jest ona ponownie obliczana w celu dopasowania do ekranu.

Corel Draw to program do grafiki wektorowej, dlatego tworzone obrazy są wektorami. Jeśli Twój klient chce mieć obraz o wymiarach 1900 x 1200, musisz go przekonwertować na mapę bitową podczas jego eksportowania. Kluczowe jest to, że rozmiar wektora i rozmiar mapy bitowej są niezależne. Możesz utworzyć plik Corel Draw o wymiarach osiem stóp na sześć i wyeksportować go jako obraz o wymiarach 400 x 300 pikseli. Lub plik, który ma cal kwadratowy w Corel Draw, można wyeksportować jako mapę bitową o kwadratowym rozmiarze 10 000 pikseli. Jednak zamiast pytać o wymiary w pikselach, programy zwykle proszą o podanie rozmiaru i rozdzielczości mapy bitowej, chociaż można zmienić jednostki na piksele. Pozwala to upewnić się, że plik będzie miał rozsądną rozdzielczość w żądanym rozmiarze. Klient, prosząc o określoną rozdzielczość, chce upewnić się, że może użyć obrazu na dużym ekranie lub małym rozmiarze wydruku. Pomysł, że cyfrowy obraz ma fizyczny rozmiar, jest dość dziwny, ale łatwiej jest pracować z dalszym.

Więc utwórz grafikę w dowolnym rozmiarze, a następnie określ rozmiar piksela na końcu podczas eksportowania. Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli do grafiki zostaną dołączone jakiekolwiek obrazy bitmapowe, będą one musiały mieć co najmniej tak wysoką rozdzielczość, jak muszą znajdować się na ostatecznym obrazie. Więc jeśli połowa szerokości twojej grafiki to zdjęcie, to zdjęcie musi mieć szerokość 950 pikseli.


0

Piksele w CSS (a nie jako techniczna właściwość wyświetlanego medium) to jednostki pozornej szerokości kątowej. Można więc konwertować piksele, ale tylko na stopnie, radiany itp. Możesz przekonwertować piksel na cal, ale musisz wiedzieć, jak daleko jest ten cal.

Sean B. Palmer ma ładną stronę na ten temat:

Na przykład księżyc z Ziemi ma szerokość około 24,3 pikseli. Wieża Eiffla z odległości mili ma około 550,5 pikseli. Oznacza to, że kiedy wykonasz „{width: 24.3px}” w CSS 2.1, robisz coś tak szerokiego, jak wygląda księżyc.


0

Piksel to najmniejszy punkt na obrazie. Nie ma wielkości fizycznej. Otrzymuje jeden, gdy określisz rozdzielczość w DPI (kropki na cal) lub podobną jednostkę i wyrenderujesz na urządzeniu, które honoruje tę rozdzielczość.

W praktyce istnieje wiele sytuacji, w których rozmiar jest dowolny, ponieważ projektant lub oprogramowanie nie dbało / nie wiedziało o rozmiarze / rozdzielczości wyświetlacza i / lub zastosowało współczynnik zmiany rozmiaru w celu dopasowania do dostępnej powierzchni.

Pamiętaj: piksel nie ma określonego rozmiaru. W przeciwieństwie do pica.


-1

PSD Tuts ma tutaj film, który wyjaśnia związek między pikselami

Piksele


2
Nie głosowałem, ale podejrzewam, że dzieje się tak, ponieważ pełna treść odpowiedzi znajduje się w linku do innej strony internetowej. Jeśli możesz podsumować, masz dobrą odpowiedź.
horatio

-1

Pixel to najmniejsza forma do wyświetlenia projektu wyświetlacza. Np .: Monitor wyświetlania składa się z kilku pikseli, które tworzą obraz na ekranie.


Cześć, witaj w GD! Ta odpowiedź jest trochę krótka na treść. Edytuj go, aby był bardziej pouczający i przejrzysty, ponieważ nie dodaje wiele do innych odpowiedzi tutaj.
benteh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.