Czy bycie grafikiem to stresująca praca?


18

Rozważam swoje opcje i chcę zostać grafikiem, jednak często słyszę, że jest to stresująca praca z powodu terminów i presji na dostarczenie. Czy tak jest w przypadku?


1
Fajne pytanie! Czy myślisz w szczególności o innych alternatywnych karierach? Łatwiej byłoby odpowiedzieć „stresujące w porównaniu do [czegoś]”.
Yisela,

Dziękuję Ci. Myślę, że to pomogłoby, gdybym przedstawił porównanie, prawda? Coś jak praca ilustratora, który musi ukończyć pracę przed określoną datą i jest ciągle wyciskany w poszukiwaniu inspiracji lub pomysłów.
Ava

1
Mój brat (także grafik) żartował kiedyś ze mną, że „z pewnością są mniej stresujące prace ... jak linoskoczek”.
Lauren-Reinstate-Monica-Ipsum


1
Ważne jest, aby odróżnić stres od cierpienia. Każda nudna praca wiąże się z pewnym stresem; dlatego jest to interesujące, ekscytujące i satysfakcjonujące. Pytanie brzmi, czy stres jest na poziomie, z którym czujesz się komfortowo - i zależy to zarówno od ludzi, z którymi pracujesz, jak i od tego, co dla nich robisz.
keshlam

Odpowiedzi:


16

Dodanie do świetnej odpowiedzi Emilie

Trudno jest zdefiniować, co jest „stresujące”, ponieważ różni się w zależności od osoby (czy projektanci są bardziej zestresowani niż, powiedzmy, chirurdzy?), Dlatego skupię się na rzeczach, które według mnie mogą odróżnić projekt od innych prac.

Uwaga: Projektowanie graficzne to OGROMNE pole. Możesz pracować w druku, w Internecie, w ruchu ... możesz robić ilustracje, projektować gry, rozwijać. Wszystkie te specjalizacje mają różne ograniczenia i czynniki stresowe. Wspomnę o kilku ogólnych.

Czynnik stresu I: wymagania

Myślę, że jednym z głównych „stresujących czynników” jest radzenie sobie z wymaganiami klientów - jeśli pracujesz jako wolny strzelec - lub z innych działów - jeśli pracujesz w firmie. Nie pracowałem dla agencji, więc nie mogę o tym rozmawiać :)

Musisz zrozumieć, czego chce klient, i dostarczyć coś, co zadziała ORAZ spełni jego oczekiwania. Będę tu trochę wrażliwy i powiem, że im bliższy jest twój związek ze sztuką, tym trudniejsze może być czasem dostosowanie twoich pomysłów. W większości przypadków stanowi to wyzwanie, a ty dostajesz coś lepszego, niż początkowo sądziłeś. Klienci są również we wszystkich rozmiarach i kształtach i jestem pewien, że każdy freelancer może opowiedzieć zabawną / strasznie frustrującą anegdotę .

Wymagania z innych działów mogą być również interesujące, ponieważ zazwyczaj musisz pracować z kilkoma osobami - różne oczekiwania.

Stress Factor II: Terminy i długie noce

Terminy są bardzo dobrze znane, wszyscy musieliśmy je „znosić” od lat szkolnych. Praca w firmie, dość prosta: musisz dotrzymać terminu, zwykle koniec historii. Tak stresujące jak w każdej innej pracy.

Dla freelancerów : ponieważ wszystko zależy od twoich umiejętności organizacyjnych, jeśli czujesz, że niedotrzymasz terminu, prawdopodobnie będziesz musiał handlować w niektóre weekendy i długie noce. Staje się to łatwiejsze w miarę ciągłej pracy zdalnej.

Stress Factor III: Art

Skrócę to. W większości przypadków będziesz pracował dla innych. Choć brzmi to tak prosto, jeśli jesteś osobą kreatywną, poczujesz, że masz więcej do zaoferowania, ale nie masz wystarczająco dużo czasu lub energii mentalnej, aby to zrobić. Jeśli masz szczęście, popracujesz nad czymś, co wypełnia coś, co wymaga myślenia o czymś nowym, więc ostatecznie jest dość względne.

Wniosek

Poza poprzednimi, większość moich projektantów (i ja) potwierdzają, że mają szczęście pracować nad czymś, co ich pasjonuje. Zawsze możesz kochać to, co robisz, niezależnie od tego, co to jest. Jeśli lubisz design, myślę, że teraz jest świetny moment na bycie projektantem. Tak wiele się dzieje, tyle dostępnych talentów i ciągle pojawiają się nowe pomysły. Naprawdę spodoba ci się spotkanie i praca z innymi projektantami. Więc ... wcale nie jest źle :)


6
Myślę, że pominąłeś „najbardziej” stresujący czynnik bycia grafikiem, a mianowicie „opinie / krytyka innych ludzi”. Grafik często będzie musiał spotkać się z rozdzierającą krytyką ze strony klientów, co w pewnym sensie obejmuje to „wymaganiami”, ale nie sądzę, aby ludzie stresowali się wystarczająco, że „gruba skóra” jest ważną częścią równania. Tak wielu ludzi zajmuje się projektowaniem graficznym, myśląc, że mogą być kreatywni i że ich praca zostanie ogłoszona przez wszystkich. Kiedy w rzeczywistości najprostsze rzeczy, takie jak styl czcionki lub określony kolor, mogą prowadzić do godzin / tygodni dyskusji nad wyborem projektu.
drżenie

@tremor Excellent point. Prawdopodobnie dotyczy to również czynnika stresu „artystycznego”. Ale martwy!
Yisela

6

Istnieje wiele gałęzi projektowania graficznego i chociaż tak, słyszałem, że projektowanie graficzne jest stresującą pracą, w przeszłości radziłem sobie dość dobrze z tym aspektem, więc zwykle twierdzę, że tam, gdzie jest wola wyjechał. Nie pracowałem zbyt wiele nadgodzin, a kiedy to zrobiłem, dostałem za to wynagrodzenie. Uważam, że często istnieje kultura przepracowania w grafice, chwalenie się tym, jak szalony był projekt X itp.

Zastanów się, kiedy szukasz pracy, w której nie wszyscy graficy pracują w agencjach reklamowych (zwykle bardziej stresujący i efektowny), możesz spróbować znaleźć pracę wewnętrznie dla firm, które nie zajmują się wyłącznie projektowaniem graficznym i wszystkim innym. Jako ilustrator możesz nawet spróbować zbudować pasywny dochód, sprzedając ilustracje za pośrednictwem banków obrazów. Wyciskanie inspiracji jest częścią rzeczywistości, ale uważam, że z czasem staje się to znacznie łatwiejsze, masz ochotę wymyślać dobre pomysły i musisz pogodzić się z faktem, że nie wszystko, co robisz, trafi do twojego portfolio.

Świat jest pełen opcji, doskonalenie swoich umiejętności otworzy przed tobą więcej drzwi i pozwoli ci więcej miejsca na ustawienie własnych warunków.


5

Wszystko jest względne.

Nikt nie żyje ani nie umiera z powodu projektowania, więc wątpię, by ktoś powiedział, że projektowanie graficzne jest tak stresującym zawodem, jak policja, strażacy, EMT, lekarze, pielęgniarki itp.

Z drugiej strony, postawiłbym na to, że projekt graficzny może być bardziej stresujący niż rzeczy takie jak ręka farmy, terapeuta akupunktury, balon na gorące powietrze itp.

Dotrzymywanie terminów i praca nad projektami wartymi tysiące dolarów może być stresująca. Więcej, jeśli pracujesz dla siebie. Ale ogólnie rzecz biorąc, faktyczna praca nie jest bardzo stresująca. Ogólne wymagania życiowe (Freelancing: Czy mam dość pracy, aby zapłacić za dom?) Lub „szef” może cię stresować.


4

Zgadzam się z odpowiedzią Scotta i chciałbym dać ogólną perspektywę.

Ale po pierwsze, stres jest dobry. To podtrzymuje cię; nie pozwala ci zwlekać i daje ci możliwość ciągłego doskonalenia się.

Moim zdaniem wszystko może być stresujące, jeśli -

  • Jeśli nie lubisz tego robić.
  • Jeśli „chcesz / zgadzasz się” na zbyt wiele, zbyt szybko.
  • Jeśli środowisko pracy (ludzie, zasoby) jest złe.
  • Jeśli istnieje ciągła presja, aby zrobić więcej niż możesz.

Myślę, że jeśli potrafisz obserwować powyższe punkty, będziesz w stanie znaleźć równowagę między akceptowalnymi poziomami stresu a stresem „rozpadu”.

Dobry dzień! :)


Zgadzam się, pracuję o wiele bardziej komfortowo, wiedząc, że mam do przekroczenia terminy i ludzi do zadowolenia. Utrzymuje mnie w skupieniu i zgodnie z harmonogramem.
Lato

3

Praca jako grafik jest przyjemna. Każdego dnia możesz się sprawdzać i jak wiesz, praktyka czyni mistrza. Potem nadchodzą nierealistyczne terminy, albo szef chce dodać coś nowego lub zmienić coś, co zajęło ci 2-3 dni w ciągu kilku godzin tylko dlatego, że jego zdaniem będzie to proste i łatwe. Wszystko to sprawia, że ​​jesteś zestresowany, masz tendencję do tracenia snu, potem stajesz się zmęczony i zdenerwowany. Więc tak, moim zdaniem praca jako grafik jest stresująca. ALE, gdy tylko ukończysz projekt i zobaczysz ukończony projekt (nawet jeśli wiesz, że to tył dłoni) wszystko to odchodzi, czujesz się spełniony i spełniony. Podsumowując, praca jako grafik jest świetna, jeśli lubisz to robić, tak, jest stresująca, ale warto. Wszystko zależy od tego, co lubisz robić. Mam nadzieję, że pomogłem.

Przepraszam, że używam złej gramatyki, ale angielski nie jest moim pierwszym językiem.


3

To jest wymagające psychicznie. Które mogą być stresujące czasami. Z drugiej strony kariera, która nie stanowi dla ciebie wyzwania, może być stresująca.

Wszystkie prace mogą być stresujące. To zależy od twojej definicji stresu, specyfiki twojej pozycji, twoich współpracowników, twoich klientów, twojej firmy, twojego szefa, twojej pensji, twojego regionu, twojej rodziny itp.


3

Może to być bardzo stresujące, ale zależy to od miejsca pracy i oczekiwań.

Jeśli pracujesz w dziale marketingu firmy, który ma ciągły napływ terminów wyznaczonych przez wiodących producentów, często możesz poczuć się z tego powodu. Powodem jest to, że projektant jest zwykle ostatnią osobą, która pracuje nad czymś, zanim wyjdzie za drzwi (reklamy, kampanie e-mailowe itp.). Często sprawia to wrażenie, że jesteś wstrzymany - „Dlaczego to jeszcze nie wyszło?” przemówienie przełożonego, który uważa wyjaśnienie za „wymówkę”. Jest to po prostu charakter zarządzania ściskającego wszystkich i zmuszanie cię do zrobienia cudu na końcu, by osiągnąć nierealistyczny termin.


1

W projektowaniu graficznym jest kilka fajnych rzeczy:

  • Możesz to zrobić przy stosunkowo niewielkim sprzęcie: komputer, który prawdopodobnie i tak będziesz chciał mieć, jakieś oprogramowanie, może tablet. Niewiele więcej.

  • Z tego powodu jest to dziedzina, której można się uczyć we własnym czasie, we własnym domu, we własnym tempie (jeśli tak chcesz się uczyć.) Istnieje wiele interesujących książek i studiów przypadków do przejrzenia.

  • Ponieważ to, co robisz, jest ułożone wizualnie, możesz omawiać swoje projekty i projekty, a nawet nosić małą galerię swoich prac na smartfonie. Prawie każdy może to zrozumieć i docenić lub wykorzystać do uzyskania opinii.

Silny urok tych obszarów powoduje również pewne słabości:

  • Jest wielu ludzi, którzy uważają, że projektowanie grafiki jest zabawne i chcą to zrobić. Jako taki jest bardzo konkurencyjny.

  • Konkurencja powoduje dużą presję cenową na projektantów - i skorelowaną frustrację. Może to często prowadzić do złych postaw i interakcji, pochodzących od pewnego niedojrzałego typu osobowości, który chce „chronić swoją trawę” zamiast angażować aspirujących nowych projektantów w ulepszanie swojej pracy. (Mam nadzieję, że te typy są dostosowane, aby dostosować swoje podejście, w przeciwnym razie pokaże się drzwi na GraphicDesign SE.)

  • Ponieważ świat, o którym większość ludzi wie, jest pełen przeciętnej grafiki ... od źle wydrukowanych menu po znaki w centrach handlowych ... może być duży problem z edukacją klientów. Klienci niejasno wiedzą, że element konstrukcyjny postrzegania i marketingu jest bardzo ważny, tylko nie to, które części są ważne. Przypomina mi to, ile osób próbuje robić filmy i spędza zbyt dużo na aparatach, a dużo za mało na dźwięku.

(Uwaga: wymagana lektura to słynna Oatmeal ”, „Jak projektowanie stron internetowych idzie prosto do piekła” i przeglądanie „Znaku stop zaprojektowanego przez komitet” .)

Jeśli chodzi o poradnictwo zawodowe - proponuję niemal każdej młodej osobie zainteresowanej muzyką, pisaniem, sztuką, filmem wszelkiego rodzaju: jeśli nie jesteś cudownym dzieckiem, który osiągnął wielki sukces krytyczny w tych dziedzinach przed studiami lub nie są inaczej bogaci niezależnie, nie należy ich realizować jako dyplomu pierwszego stopnia ani certyfikatu. Mogą to być trudne ścieżki kariery, a zmuszanie ich do pracy może zrujnować zabawne części.

Na przykład: jeśli zdobędziesz stopień naukowy i nie tracisz czasu na doskonalenie umiejętności projektowania graficznego w wolnym czasie (tutaj i gdzie indziej) ... to stawia cię w silnej i wszechstronnej pozycji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.