Podczas zapisywania nie otrzymuję wszystkich formatów graficznych Photoshopa jako opcji


10

Więc edytowałem zdjęcie w Photoshopie i próbuję zapisać je jako JPEG, tyle że nie daje mi to wszystkich opcji formatów; bez PNG ani nic. Dlaczego to?

Czy ktoś ma jakieś sugestie lub zna jakąś możliwą naprawę?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie jestem pewien, czy rozumiem, ale istnieje opcja „Zapisz jako” i opcja „Eksportuj”. Te powinny to pokryć?
benteh

3
Czy Twój plik ma rozmiar ponad 2 GB?
Scott

JPG nie obsługuje warstw. musisz odznaczyć pole Warstwy.
BrianC

Odpowiedzi:


16

Jeśli używasz wersji programu Photoshop wcześniejszej niż CS6, a dokument jest 16-bitowy lub jeśli jest w trybie koloru, takim jak Lab lub wielokanałowy, który nie jest obsługiwany w formacie JPEG, wówczas JPEG nie będzie oferowany jako opcja zapisu.

  • Obraz → Tryb → Kolor RGB

  • Obraz → Tryb → 8 bitów / kanał

Następnie zapisz jako.

Jedną z bardzo pożądanych funkcji w CS6 (a może CS5 - zapominam) było to, że 16-bitowe obrazy można zapisać bezpośrednio w formacie JPEG, a Photoshop dokonuje konwersji na 8-bit w locie, ale to nadal oznacza, że ​​jeśli przestrzeń kolorów twojego dokumentu nie jest dostępna w formacie JPEG, więc Photoshop nie będzie oferował JPEG jako opcji podczas zapisywania.


5

Plik jest prawdopodobnie zbyt duży. Miałem ten sam problem: rozdzielczość wynosiła ponad 25000 × 30000. Zmniejsz wymiary pliku, a następnie możesz zapisać w formacie JPEG.


Nadal nie jestem pewien, dlaczego to ograniczenie istnieje w Photoshopie, skoro widziałem pliki JPG znacznie większe niż te wymiary.
terminex9

1

Dla mnie w Photoshop CS6 miałem JPEG, ale nie PNG. Problemem jest dla mnie to, że format PNG nie obsługuje trybu kolorów CMYK. Rozwiązaniem było przejście do trybu kolorów RGB poprzez:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Jeśli dokument jest w trybie CMYK, nie będzie można go wyeksportować jako PNG. Konwertuj go na RGB i to powinno go naprawić


0

Zmień bit obrazu na 16 lub 8, jeśli używasz 32-bitów, nigdy nie pozwoli ci to zapisać jako obrazów JPEG lub PNG,


-1

miałem ten sam problem .. nic nie działało .. jeśli wtyczki i wersja są w porządku, zrób to - (w oparciu o wersję CS3) w prawym rogu ekranu programu Photoshop znajdź menu rozwijane z napisem „obszar roboczy” - z tego wybierz „domyślną pracę- przestrzeń"

utwórz nowy plik i spróbuj go zapisać


-1

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zmień rozdzielczość podczas tworzenia nowego zdjęcia. Wybierz piksele jako jednostki wysokości i szerokości.

Podczas tworzenia nowego obrazu użyj go jako domyślnego. Plik → Nowy  z: 450 pikseli, wysokość: 450 pikseli, rozdzielczość: 72 piksele / cal, tryb kolorów: RGB kolor 8 bitów


1
Zrozumiałem, wciąż nie rozumiem, w jaki sposób odpowiada to pytanie lub dodaje coś poza to, na co już odpowiedział Alan Gilbertson.
Vincent,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.