Dlaczego graficy / ilustratorzy zaczynają od dużego pomalowanego obszaru?


9

Kiedy oglądam upływ czasu grafiki w Photoshopie (i tym podobnych), zawsze zadaję sobie pytanie, dlaczego malują olbrzymi obszar na obrazie w kółko (jak warstwy).

Jako odniesienie obejrzyj pierwsze sekundy tego filmu .

Artysta maluje duży fragment czerni na zdjęciu (sam drobny czarny rysunek jest zawsze na wierzchu).

Czy to ma zapewnić większy kontrast? Czy to jest jak kopia zapasowa? Malowanie dużego obszaru oznacza, że ​​warstwy poza nim są gotowe?

Później czerń jest ponownie malowana.

Ponieważ nie jestem malarzem / szufladą / projektantem itp., Nie mam pojęcia, co to powinno zrobić / pomóc. Użyłem farby, aby zrobić podpisy na forach dyskusyjnych, ale te, w których tylko wzory i filtry.

Odpowiedzi:


14

Każdy artysta działa inaczej, ale podstawowa koncepcja nazywa się „malowaniem na kolorowej ziemi”.

Chodzi o to, że nie zaczynasz od białego, a najbardziej (zachodnią) tradycyjną metodą jest rozpoczęcie od 40-70% odcienia szarości (lub brązu).

Pozwala to na pracę „w górę” do bieli i „w dół” do czerni.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​coś ciemniejszego niż 50% szarości daje obrazowi opresyjny charakter, ale wydaje się popularne w ilustracjach fantasy, VElvis, Rainbow Unicorns itp.


Mogę dać +1 również jako początkujący / amator: Zaczynając od szarości i przechodząc w stronę bieli dla jaśniejszych obszarów, dajesz większą swobodę, jeśli chodzi o cieniowanie i takie, ponieważ naszym pragnieniem jest zachowanie czystej bieli dla bieli , mimo że jasnoszary nadal można postrzegać jako biały
Izkata

Myślę, że jest to nieco głębsze: jeśli jesteś w stanie wyrównać grunt do czegoś, co jest zgodne z tonem otoczenia rzeczy, nad którym pracujesz, to każdy inny ton, z którym pracujesz, może być odpowiednio oceniony w kontekst. Istnieje wiele złudzeń dotyczących zestawienia różnych szarych wartości i sposobu ich oceny przez naszą percepcję. Wiedząc o tym, kiedy umieszczasz ciemny obszar na białym tle, czy oceniasz / postrzegasz jego wartość bezwzględną lub względną? Jak to wpływa na dalsze wybory tonalne?
horatio

Powiedziałem „jako początkujący”; Myślę, że nadal pochodzisz z miejsca z większym doświadczeniem.
Izkata

:) Gdybyś był ekspertem, nie napisałbym tego. To tylko coś do przemyślenia, a ja oferuję to w duchu nauki.
horatio

9

Artysta w twoim linku maluje od ciemności do światła. Najpierw kładąc ciemną warstwę, może następnie na niej pomalować pasemka. Jest to często łatwiejsze niż próba malowania w każdym zagłębieniu, które tworzy cień.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz malować od ciemnego do jasnego, od jasnego do ciemnego lub od środka do jasnego i ciemnego. Jeśli ogólny kawałek ma mieć ciemniejszy charakter, często łatwiej jest zacząć od ciemnej podstawy i zbudować jaśniejszy kolor na tej podstawie.

Uwaga: nie maluje „czarną” warstwą. Maluje ciemną warstwą, ale nadal widzi na niej swoje czarne krawędzie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.