Jak losowo rozmieścić grupę ikon / grafiki na płótnie?


14

Chcę zaprojektować coś takiego:

Tło Whatsapp

Wzór jedzenia z subtelnych wzorów

W poprzednich odpowiedziach ustalono, że są to grafiki doodle .

Niektóre sposoby ręcznego tworzenia są widoczne tutaj i tutaj .

Jak mogę zrobić jeden lub więcej doodli, wybrać grupę i losowo rozpylić je na płótnie z kilkoma przekrzywionymi orientacjami?


1
Dodałem nagrodę do twojego pytania, ponieważ nie mogę znaleźć czegoś podobnego online, więc byłoby ciekawe wymyślić rozwiązanie!
Yisela

Odpowiedzi:


8

Mam rozwiązanie, które działa bardzo dobrze dla jednej ikony na raz. Utwórz wstępne ustawienie pędzla Photoshopa.

Zacznij od jednej doodledowanej ikony. Zmień go w pędzel programu Photoshop i ustaw opcje pędzla, aby rozproszyć (odstępy) i obrócić (zorientować) ikonę do smaku.

Kliknij i przeciągnij po ekranie, aby zostawić ślad rozproszonej „grafiki”. Jeśli potrzebujesz drugiego zestawu ikon doodle, możesz tworzyć i szczotkować dowolną liczbą niestandardowych pędzli.

Tej techniki można użyć do tworzenia rzeczy takich jak drzewa płatka śniegu, tworząc ścieżkę za pomocą narzędzia pióra, włączając nacisk (zwęża końce pociągnięć pędzla) i śledząc ścieżkę.

W tym samouczku wyjaśniono KAŻDĄ technikę wymaganą do tego celu.


2

Podobną pracę wykonałem częściowo ręcznie w programie Illustrator

  1. Utwórz mały wzór z bazgrołów, których chcesz użyć (upewnij się, że wszystkie 4 krawędzie są idealnie dopasowane)

  2. Dodaj wzór jako nową próbkę w palecie Próbki.

  3. Wypełnij dowolny obiekt dowolnej wielkości nową próbką.

Mam nadzieję że to pomoże.


1

W rzeczywistości zapłaciłem kilkaset dolarów programistom, którzy przywiązali się do tego, aby to zadziałało. Napotkaliśmy szereg problemów, z których największym było zarysowanie symboli za pomocą JavaScript dla Illustratora. Co więcej, nawet gdyby ten algorytm miał zostać wykonany, wzór może nie być tak piękny, ponieważ skrypt nie może „zrozumieć” zawiłości poszczególnych symboli i koncepcyjnych związków kompozycji.

Byłbym jednak bardzo ciekawy, czy ktokolwiek jest w stanie sprawić, by to zadziałało.


Byłbym pod wielkim wrażeniem, gdyby programista frezowania potrafił to zrobić bardzo dobrze. Zobacz, że to jeden z wielkich nierozwiązanych problemów. Pewnie, że możesz zrobić dobre rozwiązanie za pomocą kilku sztuczek Okazuje się, że człowiek jest często lepszy. Perfect nie jest znany, ale miałby duży wpływ na przemysł wytwórczy i wysyłkowy. Ten idealny paker sprawi, że będziesz milionerem z dnia na dzień.
joojaa,

1

Jeśli szukasz prostego rozwiązania, patternninja bardzo dobrze sprawdza się w bardzo szybkim układaniu ikon na tle. Jednak może nie osiągnąć losowego efektu, którego szukasz.


0

Termin, który przychodzi mi na myśl, to „doodle grafika”. Nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc, jak to zrobić, ponieważ są to tylko doodle, więc zakładam, że masz na myśli, jaki program byłby najlepszy do ich tworzenia? Photoshop lub Illustrator byłyby w porządku.

Jeśli ich nie masz i chcesz je zrobić bez płacenia pieniędzy, możesz użyć aplikacji Sketchpad dla Google Chrome . Jeśli nie używasz przeglądarki Google Chrome jako przeglądarki, zalecamy jej wypróbowanie, ale w przypadku aplikacji istnieje inna wersja online ale nie jest tak dobra.


0

Doodle Graphic jest poprawny, musisz jednak pobrać grafikę, którą chcesz wzorować, a następnie zrób to w Adobe Photoshop (lub Illustrator ... lub innym programie), aby uzyskać plik wzoru. Oto dobre miejsce do rozpoczęcia: Jak utworzyć wzór Doodle w Photoshopie .
Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.