Jak ustalić odpowiedni rozmiar czcionki / tekstu dla danej odległości odczytu?


18

Aby uniknąć drukowania pojedynczych liter w różnych rozmiarach i mierzenia odległości, jaką widzę z daleka, czy istnieje formuła określająca rozmiar czcionki dla określonej odległości odczytu? Czy lepiej jest wziąć punkt środkowy między linią wstępną a wysokością x lub zejść wyłącznie z wysokości wzniosu (ponieważ zejście poza linię wstępną może sprawić, że małe litery będą trudne do odczytania)? Jak w to wpływa wysokość pionowa? Czy musiałbym wtedy wyliczyć odległość przeciwprostokątną zamiast prostej?

Na przykład, jeśli strzelam z odległości odczytu 20 ', ale znak ma być umieszczony około 30' w górę, czy powinienem użyć odległości 35 'zamiast 20'?

Kręcę nagłówek w odległości do 20 cali, a następnie do odległości 10 cali w celu uzyskania dodatkowej zawartości, w zależności od tego, jak wszystko to pasuje do obszaru aktywnego.

Odpowiedzi:


15

Ignorując, ile lat może mieć obserwator, jak wysoko, nisko, w pomieszczeniu, sztucznie oświetlony czy nie, ciemne stacje kolejowe, pogoda, czy jest to znak do druku lub ekran, odblaskowy znak drogowy itp.

Istnieje kilka narzędzi, które pomogą Ci to obliczyć, a także kilka najlepszych praktyk. Jeśli naprawdę chcesz się tym zająć, Twoim słowem kluczowym będzie oznakowanie . Projektanci walczyli o to od setek lat, projektanci czcionek projektowali czcionki przeznaczone wyłącznie do oznakowania ... rezultat, który można zobaczyć w jednym lub wszystkich miastach Europy ...

Oto jedna rada od holenderskich mistrzów i ich aplikacji :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Według projektantów z projektu designworkplan wskazuje najważniejsze punkty przy wyborze rodziny czcionek:

  • Przejrzysty i prosty projekt typu sans-serif
  • Łatwo rozpoznawalne litery
  • Pozytywne odstępy między literami w celu poprawy wyglądu
  • Rodzina czcionek zawiera pakiet wielu różnych grubości
  • Krój pisma ma dużą wysokość X, co zapewnia dobrą czytelność

Istnieje jednak szybki i brudny kalkulator, który może pomóc Ci zacząć i dać zaskakujące wyniki. Znajdziesz go tutaj, u Szefa Znaków. Poniżej zrzut ekranu pokazujący, że kalkulator działa na trzy sposoby:

  • Widoczność poprzez oglądanie odległości
  • Widoczność według wielkości litery
  • Widoczność według prędkości jazdy

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8

Proszę spojrzeć na te zasoby

Tabela czytelności odległości

dodatkowe wyjaśnienie

szalony zasób

prawdopodobnie prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się, jaka jest ostrość widzenia ...

Jeśli chcesz obliczyć właściwy rozmiar litery 20/20 na podstawie odległości, możesz użyć tej formuły:

tan(5 minutes) = distance in feet/20

ale nie jest to NAJLEPSZY rozmiar litery, tylko rozmiar, który osoba z wizją 20/20 może wyraźnie zobaczyć, dlatego nie powinieneś używać rozmiaru litery mniejszego niż wynik tej formuły.

Wklejam tutaj odniesienie do przypadku, gdy główny link jest uszkodzony -

(odległość -> rozmiar czcionki)

1,2 stopy (0,35 m) -> 8 punktów
Jest to typowa odległość czytania dla książki. Większość ludzi woli mieć 10, 11 lub 12 punktów w tej odległości.

2,7 stopy (0,7 m) -> 16 punktów
Jest to najbliższa wygodna odległość do czytania dużego plakatu.

5,0 stóp (1,5 m) -> 32 punkty
W wielu ustawieniach jest to tak blisko, jak można dostać się do plakatu. Czasami dzieje się tak, ponieważ plakat jest oderwany od liny lub w innych przypadkach duże tłumy po prostu utrudniają zbliżanie się.

25,0 stopy (7,5 m) -> 160 punktów Dla prawie każdego ustawienia potrzebujesz tytułu, który można odczytać przynajmniej z tak dużej odległości.


2
Zamiast przyszłe użytkownicy klikają każdy link i modlić się, że związek nie jest uszkodzony, można wyciągnąć pewne istotne informacje z każdego łącza, które dają nam jakiś pomysł dlaczego chcemy spojrzeć na zasobach zacząć?
Code Maverick

@CodeMaverick Dodałem kilka wyraźnych informacji, w tym formułę obliczania rozmiaru liter w zależności od odległości do strony wydruku
Ilan

8

Istnieje zbyt wiele zmiennych dla jednej odpowiedzi.

Pierwszą rzeczą do oceny jest krój pisma. Jeśli używasz twarzy zaprojektowanej do oznakowania, ogólne odniesienia przedstawione przez Ilana są prawdopodobnie z grubsza dokładne. Z drugiej strony, jeśli pracujesz nad markowym dziełem, w którym typografia jest częścią większego standardu marki, będziesz musiał przeprowadzić własne badania.

Wysokość x jest najlepszym wskaźnikiem czytelności. Następnie wznoszące się w większym stopniu przyczyniają się do czytelności niż zstępujące ze względu na ich większą przydatność w różnicowaniu charakteru.

W innej odpowiedzi zamieściłem pewne informacje na temat czytelności / czytelności .

Następnie musisz zdefiniować swoje warunki oglądania. Jesteś na dobrej drodze z odległością. Nie zapomnij kąta widzenia, ruchu i warunków otoczenia.

Czytelność czcionek o wąskiej szerokości znika znacznie szybciej, gdy patrzy się pod kątem. Kontrast uderzeń i waga wpływają na znaczenie warunków oświetlenia. Względna złożoność znaków określa, jak dobrze czytają się one w ruchu.

Zdefiniuj własną formułę.

Zrób model w skali i wypróbuj go. Weź pod uwagę jak najwięcej zmiennych. Odszukaj odpowiedni rozmiar w danej odległości, a następnie zastosuj współczynnik, aby znaleźć odpowiedni rozmiar.

Jeśli czcionka i warunki wyświetlania działają na 16pt przy 4 stopach, masz stosunek 4: 1, co oznacza, że ​​pomnożymy odległość przez 4, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. Jest to stosunkowo uproszczony eksperyment, ale uzyskasz pożądany wynik z większą pewnością niż poleganie na uogólnionych obliczeniach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.