Narzędzie online do znajdowania najbliższej czcionki Google


33

Uważam, że wygodnie jest używać czcionek Google na stronach, które buduję.

Dość często muszę znaleźć czcionkę Google najbliższą konkretnej czcionce komercyjnej, która spełni wymagania klienta.

Ten typ pytania jest dość powszechny w przypadku określonych czcionek, takich jak odpowiednik Helvetica Neue w czcionkach Google? ale czy istnieje narzędzie online, w którym mogę pokazać przykład komercyjnej czcionki, przesyłając obraz, a następnie wyświetlając trzy najbliższe czcionki Google?


1
W wielu przypadkach byłoby to nieco subiektywne. Pamiętaj również, że nie wszystkie wytyczne marki byłyby OK, wybierając krój pisma, który jest „bliski, ale nie do końca”
DA01,

Dzięki @ DA01, to nie musi być idealne. Pracuję głównie dla małych firm, a nie dużych marek i są one na ogół bardzo zadowolone, że unikają płacenia za komercyjną czcionkę, jeśli istnieje coś podobnego za darmo.
Neil Robertson

dla konkretnej odpowiedzi Roboto sans to dobra czcionka google, która zastępuje Helveticę, została oskarżona o „zdzierstwo Helvetica”. jeśli chodzi o bardziej ogólny obszar innych czcionek, najlepszym wyborem będą narzędzia wymienione w poniższych odpowiedziach. en.wikipedia.org/wiki/Roboto google.com/fonts/specimen/Roboto
BrianC

Odpowiedzi:


11

Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że chcę być uczciwy i jestem związany z oprogramowaniem, które przedstawiam poniżej (jestem projektantem / programistą tego silnika identyfikacji czcionek) i jestem z tego naprawdę dumny :)

To nie jest usługa online, ale aplikacja działająca na komputerze Mac lub PC z systemem Windows: http://www.findmyfont.com

Pobiera jako obraz tekstowy i identyfikuje czcionkę dowolnych wybranych liter, badając zarówno lokalne czcionki (zainstalowane lub przechowywane w folderze), jak i sprawdzając bazę danych czcionek online Znajdź moją czcionkę (obecnie około 125 000 czcionek).

Powodem, dla którego zdecydowałem się opublikować tutaj wiadomość, jest to, że Find My Font ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi usługami WhatTheFont i WhatFontIs, szczególnie biorąc pod uwagę dopasowanie czcionek internetowych Google. W przypadku bezpłatnych usług nic nie jest darmowe, wszystko ma swoją cenę, jeśli chodzi o wydajność lub końcowe wyniki.

WhatTheFont identyfikuje tylko czcionki, które sprzedają (i przez większość czasu nie mogą nawet dokładnie zidentyfikować własnych czcionek). Nigdy nie ma powodu, aby dodawać czcionki internetowe Google do ich bazy danych. W rzeczywistości myślę, że chcieliby, aby czcionki Google nigdy nie istniały.

WhatFontIs ma wiele darmowych i komercyjnych czcionek w swojej bazie danych, ale ich głównym celem nie jest dodawanie i aktualizowanie darmowych czcionek, ponieważ ich główny przychód pochodzi ze sprzedaży afiliacyjnej komercyjnych czcionek z MyFonts.com (właściciel usługi WhatTheFont), czcionek .com i inni komercyjni sprzedawcy czcionek. Co więcej, nie powie ci, że zidentyfikowana przez nich darmowa czcionka należy do czcionek Google.

FindMyFont nie jest „bezpłatną usługą”. Możesz pobrać 30-dniowy okres próbny, ale jeśli naprawdę Ci się podoba, musisz kupić wersję Pro (raz). W zamian za to (usługa bezpłatna) nie mamy żadnych powiązań partnerskich, dlatego możemy się skupić na zaoferowaniu najlepszej usługi:

a) Obecna internetowa baza danych Find my Font zawiera wszystkie opublikowane do tej pory czcionki Google. Są one przechowywane w specjalnej grupie, a aplikacja zawsze informuje, że zidentyfikowana czcionka należy do czcionek Google.

b) To samo dotyczy innych źródeł czcionek darmowych / darmowych / komercyjnych, ponieważ nasza baza danych online zawiera pełną kolekcję Dafont.com, czcionek OPTI itp., a także ponad 300 komercyjnych odlewni.

c) Jeśli chcesz znaleźć czcionkę internetową Google, która jest dobrym zamiennikiem czcionki komercyjnej, nie ma powodu do tworzenia żadnych obrazów: funkcja Znajdź moją czcionkę ma specjalną funkcję umożliwiającą wybór czcionki komputera, wpisz odpowiednie litery i znajdź wszystkie podobne czcionki (w tym czcionki Google).

d) Jeśli chcesz skoncentrować swoje wyniki tylko na czcionkach Google, możesz pobrać cały zestaw czcionek Google na swój komputer, poinformować Find My Font, gdzie są te czcionki, i znaleźć równoważną / podobną czcionkę w ciągu kilku sekund (identyfikacja czcionki lokalnej prędkość wynosi około 5 milionów czcionek / minutę).

Co więcej, algorytm dopasowania Find my Font jest lepszy pod wieloma względami od WhatTheFont i WhatFontIs: Możesz używać obrazów z tekstem o wysokości nawet 20 pikseli, dokładnie dopasowuje zarówno rodzinę czcionek, jak i wagę, może dopasowywać próbki sztucznie kursywą / pogrubiony / rozszerzony / skondensowany i wiele innych.

Oświadczyłem oczywiście, że wszystkie powyższe informacje pochodzą od osoby powiązanej z (i bardzo dumnym) prezentowanym tutaj oprogramowaniem. Za dobre żeby było prawdziwe? Zawsze możesz spróbować samodzielnie, pobierając 30-dniową bezpłatną wersję próbną:

http://www.findmyfont.com/index.php/download/download-free-edition

Będzie Ci się podobało!

pozdrowienia

Fivos

AKTUALIZACJA (31.03.2015) Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nowa wersja Znajdź moją czcionkę 3.3.02 obsługuje teraz następujące opcje dopasowania czcionek online: „Wszystkie”, „Freemium”, „Komercyjne” i „Google Web Fonts „. Czcionki Google będą nadal pojawiać się w wynikach, jeśli wybierzesz „Wszystkie” lub „Freemium”, ale jeśli wybierzesz „Czcionki internetowe Google”, pasujące wyniki będą zawierać wyłącznie Czcionki Google + odpowiedni procent dla każdego z nich. To sprawia, że ​​jeszcze łatwiej jest wybrać najbliższą czcionkę Google do próbki obrazu lub dowolnej czcionki, którą masz na komputerze.


3
Oprogramowanie wydaje się stare, ale jest niesamowite. Znalazłem czcionkę, której szukałem, a 10 innych usług, których próbowałem, nie mogło.
yndolok

W aplikacji pojawia się błąd połączenia, a strona mówi: Server currently undergoing maintenance. Webmaster: please contact support.
Chris Wheeler

@ChrisWheeler masz rację. Dzisiaj nastąpiła 1-godzinna przerwa w świadczeniu usług z powodu tymczasowego problemu z naszymi serwerami. Problem został już rozwiązany.
Fivos

Dobra obsługa, interfejs wymaga jednak ulepszenia
Luis Lasser

6

Wypróbuj ten (chociaż nie jest jeszcze kompletny dla wszystkich czcionek Google):

http://joelcrawfordsmith.com/closest-font/


Nie sądzę, żeby autor strony włożył w to wiele wysiłku. Odkrywa, że Lato jest blisko Gill Sans . Żadna z charakterystycznych cech Gill Sans nie występuje w Lecie, np. Charakterystyczny łuk zstępujący wielkiej litery J i wielkiej litery Q.
dotancohen

@SamHasler domena wróciła, a strona w górę. Być może usuń teraz swój komentarz, ponieważ nie ma już zastosowania
mat wilkie

Podobna, ale bardziej wyczerpująca lista znajduje się na stronie: designtheway.com/most-used-fonts-alternative-google-fonts
Neil Robertson

5

Oto dwa linki .. uznałem je za przydatne do znalezienia czcionek .. ale musisz wybrać obraz czcionki o rozsądnym rozmiarze.

  1. http://www.whatfontis.com/
  2. http://www.myfonts.com/WhatTheFont/

mam nadzieję, że to Ci pomoże


jeśli masz tylko obrazy (pliki JPG czcionek itp.), najpierw musisz znać nazwę tej czcionki. I istnieje ponad 50% szans na znalezienie nazw czcionek za pomocą tych linków. A potem podobne nazwy czcionek do nazw znalezionych będą łatwym sposobem dla Google.!


4
Problem z WhatTheFont polega na tym, że działa on tylko dla czcionek, które MyFonts mogą sprzedawać. Ponieważ czcionki w czcionkach Google są w większości wydawane na licencji SIL Open Font License, nie sądzę, aby nakładały się na nią (jakiekolwiek?). Na przykład WhatTheFont nie ma pojęcia o rozpoznawaniu Ubuntu: i.stack.imgur.com/apjeN.png
JohnB

1
To, co jest czcionką, jest lepszym narzędziem w tym przypadku, choć z mojego doświadczenia wynika, że ​​wyniki są zawsze mniej skoncentrowane niż WhatTheFont. Rozpoznał Ubuntu ( choć złą wagę ), a zaletą jest to, że możesz poprosić go o wyświetlanie tylko darmowych czcionek lub darmowych czcionek alternatywnych
JohnB

Dzięki @JohnB. Są to świetne narzędzia, zwłaszcza whatfontis.com, w których można ograniczyć wyniki do czcionek niekomercyjnych. Idealnie chciałbym ograniczyć wyniki tylko do czcionek Google, ponieważ (oprócz kilku standardowych czcionek) w używanych przeze mnie narzędziach dostępne są tylko czcionki Google. Mógłbym dodać alternatywne narzędzia czcionek, ale spowodowałoby to niechciane i niepotrzebne obciążenie strony internetowej.
Neil Robertson

1
Chociaż oba są użytecznymi zasobami, ten post nie odnosi się bezpośrednio do pytania - narzędzie online do identyfikacji najbliższej czcionki Google.
Łukasz

1
@Luke, masz rację, ale jeśli masz tylko obrazy, najpierw musisz znać nazwę tej czcionki. I istnieje ponad 50% szans na znalezienie nazw czcionek za pomocą tych linków. A potem podobne nazwy czcionek do nazw znalezionych będą łatwym sposobem dla Google.!
MFarooqi,

2

Ważna aktualizacja dotycząca mojego poprzedniego postu na temat Znajdź moją czcionkę.
Kilka dni temu wypuściliśmy aplikację Find my Font mobile (bezpłatną aplikację dla systemów iOS i Android), która jeszcze bardziej ułatwia znalezienie najbliższej czcionki Google:

a) Zrób zdjęcie (lub załaduj obraz) oryginalnej czcionki
b) Wybierz 1-7 odrębnych liter
c) Wybierz „Czcionki Google” jako pasującą kategorię
d) Stuknij w przycisk wyszukiwania i uzyskaj 30 najbliższych czcionek Google

Spójrz na dwa ostatnie zrzuty ekranu poniżej, na przykład znalezienie najbliższej czcionki Google dla Adobe Garamond.
Możesz pobrać bezpłatną aplikację z App Store lub Google Play, pod następującym linkiem: https://www.findmyfont.com/download/download-mobile-edition

Miłego polowania na czcionki!
Z przyjemnością przeczytam wasze komentarze i sugestie, jak ulepszyć aplikację.

PS: Za pomocą aplikacji Znajdź moją czcionkę możesz dopasować dowolną reklamę darmowej czcionki (np. Dafont.com)

Zrzuty ekranu FmF Mobile

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.