Muszę wydrukować obraz w określonym rozmiarze. Jakie wymiary i rozdzielczość powinienem zastosować?


35

(To pytanie ma stanowić źródło informacji dla innych, ponieważ jest to często zadawane pytanie).

Biorąc pod uwagę zadanie stworzenia obrazu, który będzie drukowany w określonym rozmiarze, w jakich wymiarach pikseli i rozdzielczości powinienem ustawić mój plik?

Odpowiedzi:


37

Jedyną ostateczną odpowiedzią na to pytanie jest: Zapytaj sprzedawcę .

Każdy sprzedawca, każda drukarka, każdy producent koszulek itp. Będzie miał swoje własne preferencje co do tego, w jaki sposób chce odbierać pliki i jak chcą je skonfigurować. Omówienie tego ze sprzedawcą przed rozpoczęciem pracy jest kluczowe, aby proces przebiegał sprawnie.

Ogólne zasady praktyczne:

Druk offsetowy broszur, wizytówek, menu, pocztówek itp .: 300ppi

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku materiałów drukarskich, które zużywasz na wyciągnięcie ręki (broszury, ulotki, wizytówki biznesowe itp.), Chcesz ustawić plik w rozdzielczości 300 ppi. Zapewni to wystarczającą ilość danych obrazu, aby uzyskać obraz o przyzwoitej jakości. Jeśli to konieczne, zwykle możesz spaść do 240ppi i nadal być bezpiecznym.

Wyjątki od reguły:

 • jednokolorowa grafika liniowa: jeśli twój obraz jest przede wszystkim jednolitą grafiką liniową, możesz zwiększyć rozdzielczość do 600ppi +.
 • papier gazetowy: papier o niższej jakości, taki jak papier gazetowy, będzie miał znacznie większy wyciek atramentu (proces pochłaniania atramentu przez papier). Jako taki nie może utrzymywać tego samego poziomu szczegółowości co papier wyższej jakości. 200dpi to zwykle maksimum dla papieru gazetowego.
 • druk wysokiej jakości i / lub druk stochastyczny: w przypadku publikacji z wyższej półki, takich jak fotografie i książki o sztuce, luksusowe błyszczące czasopisma itp., możesz skorzystać ze znacznie większej ilości szczegółów i chcieć zapewnić obrazy w wyższej rozdzielczości.
 • pliki tekstowe. Pamiętaj, że ogólna zasada 300 ppi dotyczy obrazów fotograficznych / ilustracyjnych. Wszystko, co zostanie wydrukowane w wielu kolorach (np. CMYK). W przypadku pisma wartość 300 dpi jest jednak dość niska, aby zapewnić dokładny typ tekstu. Idealnie byłoby, gdyby Twój typ nie był częścią pliku obrazu rastrowego, ale raczej składałby się w formacie pliku niezależnym od rozdzielczości, takim jak Adobe Illustrator lub Adobe InDesign. Jeśli jednak musisz ustawić mały typ wewnątrz obrazu rastrowego, będziesz chciał zwiększyć ppi do co najmniej 600.

Sitodruk: nie więcej niż 300 ppi

Jakość sitodruku jest silnie uzależniona od podłoża, na którym jest drukowane, liczby oczek (częstotliwość sit) i użytego tuszu. Odbitki artystyczne na papierze powlekanym barytą mogą uchodzić w rozdzielczości blisko 300ppi. Ta koszulka Hanesa prawdopodobnie wytrzyma nie więcej niż 75 ppi.

Atramentowe / giclee: minimum 300 ppi

Atramenty stały się niesamowicie dobre, a wiele dzieł sztuki jest teraz drukowanych bezpośrednio na Inkjet. Wymyślnym terminem na to jest „Giclee”. Dzisiejsze drukarki mogą obsługiwać co najmniej 300 ppi, a wiele może pójść znacznie wyżej - szczególnie te, które używają drukowania 6 kolorów.

Druk wielkoformatowy (dowolna metoda): zwykle <72ppi - 150ppi

Ta kategoria może znacznie różnić się od plakatów reklamowych, okładów pojazdów, 2-piętrowych billboardów itp. Zmienną do rozważenia jest odległość widza od materiału. Osoba jadąca autostradą nigdy nie będzie w stanie dostrzec różnicy między 300dpi na billboardzie a 40dpi. Oczywiście z bliska byś się zbliżył, ale tylko osoby oglądające billboard z bliska to osoby, które go instalują. Większość plakatów reklamowych może uzyskać 100ppi. Owijania pojazdów, znacznie mniej.

Wyjątki od reguły:

 • sprzedawca może poprosić o dostarczenie dzieła sztuki w rozmiarze mniejszym niż rzeczywisty rozmiar wydruku. Na przykład, jeśli billboard ma mieć szerokość 20 stóp, sprzedawca może poprosić o przesłanie pliku o szerokości 20 cali. Jeśli billboard będzie drukowany w rozdzielczości 40ppi, twój plik o szerokości 20 cali musiałby być ustawiony na 480ppi, aby umożliwić skalowanie (12X40).

Ogólne wyjątki od powyższych zasad

 • Wszystkie powyższe zasady dotyczą wyłącznie plików rastrowych (plików opartych na pikselach, takich jak Photoshop). Pliki wektorowe (takie jak SVG lub Illustrator) nie mają ograniczenia rozdzielczości. To wielka zaleta plików wektorowych. Można je przeskalować do dowolnego rozmiaru i nadal wyświetlać w odpowiedniej wymaganej rozdzielczości. Kiedy tylko możesz, pracuj w wektorze.
 • wydruk nie jest drukowany. Może to obejmować takie elementy, jak wycinarki winylu, obróbka CNC, wykrojniki, hafty itp. Tego rodzaju wyjścia wymagają plików wektorowych.

Wymiary w pikselach a rozdzielczość wydruku

Jednym z obszarów, które mogą powodować zamieszanie, jest to, że ustawienie ppi widoczne w pliku PhotoShop ma zwykle zastosowanie tylko do PhotoShop - i być może innego oprogramowania Adobe. W przeważającej części większość oprogramowania dba tylko o to, aby w obrazie była wystarczająca liczba pikseli, aby wydrukować go w rozmiarze, w którym chcesz go wydrukować. Na przykład następujące dwa pliki obrazów są dokładnie tym samym obrazem:

Zdjęcie 1: 72ppi, 720px szerokości

Zdjęcie 2: 300 pikseli, szerokość 720 pikseli

Na komputerze te dwa obrazy są identyczne, ponieważ zawierają tę samą liczbę pikseli. Gdyby oba zostały zaimportowane do programu takiego jak InDesign lub MS Word i miały taki sam rozmiar, aby wyglądały na stronie w tym samym rozmiarze i wydrukowane, byłyby dokładnie takie same.

Z drugiej strony, jeśli chcesz drukować bezpośrednio z PhotoShop (co należy zauważyć, jest rzadkie w przypadku drukarek), otrzymasz dwa różne wyniki. Pierwszy skończy się na wydruku o szerokości 10 cali i będzie rozmyty, ponieważ ma tylko 72 ppi. Drugi będzie miał szerokość około 2,3 cala i będzie wyglądał świetnie, choć niewielki, ponieważ jest ustawiony na 300 ppi. Taka sama ilość informacji w każdym pliku, ale jeden miał znacznie większe piksele podczas drukowania.

Jest to wspomniane, ponieważ niektórzy dostawcy druku mogą pracować z niskimi ustawieniami PPI, ale dużymi wymiarami pikseli. Niektóre programy mogą również całkowicie ignorować metadane PPI i dbać tylko o wymiary w pikselach.

Obrazy do Internetu

Jako przypis, obrazy, które mają być wyświetlane w sieci, całkowicie pomijają ustawienia ppi. Liczą się tylko wymiary w pikselach. Jeśli obraz ma szerokość 600 pikseli, będzie wyświetlany jako 600 pikseli niezależnie od ekranu i wielkości pikseli na tym ekranie. 72ppi jest ustawieniem domyślnym dla obrazów internetowych, ale to tylko tradycja, a nie jakikolwiek wymóg techniczny.

(Wszyscy: Edytuj / dodaj do tego, co uważasz za stosowne!)


1
Świetna informacja tutaj. Czy napisałem rzeczy wielkoformatowe i po prostu o tym zapomniałem? Ponieważ to jest DOKŁADNIE to, co powiedziałbym. Dobra robota.
TunaMaxx

Należy zauważyć, że rozdzielczości podane w tej odpowiedzi dotyczą obrazów 8-bitowych i wyższych, w których możliwe jest wygładzanie i płynne gradienty. Na obrazach 1-bitowych (czarno-białych) nie ma wygładzania, więc obrazy muszą być 4 razy większe. 1200 ppi dla np. „Druku offsetowego broszur, wizytówek, menu, pocztówek”.
Wolff

@Wolff Wspominam o tym w „wyjątkach od reguły”, ale może muszę to wyjaśnić. Dzięki, że o tym wspomniałeś!
DA01

Drukarki również nie są atramentami antyialnymi.
joojaa,

7

Określanie rozdzielczości PPI na podstawie odległości oglądania od obrazu

W przypadku grafiki rastrowej (ekranowanej z półtonami) rozdzielczość PPI jest określana w dwóch krokach przy użyciu tylko podstawowej arytmetyki . Nie ma w tym nic tajemniczego.

 • Etap 1 . Określ niezbędną wartość LPI (liczba linii na cal)

  Prosta formuła minimalnego akceptowalnego LPI dla odległości oglądania została ustalona przez Stowarzyszenie Specjalistycznego Obrazowania Graficznego przy użyciu „Reguły 240”.
  240 ÷ odległość widzenia = minimalna akceptowalna wartość LPI.

 • Etap 2 . Po wybraniu LPI znalezienie PPI jest bardzo proste.

  Zależność między LPI a PPI jest następująca:
  PPI = LPI x QC x Powiększenie

W powyższej formule LPI jest wybranym ekranem liniowym, „QC” jest czynnikiem kontroli jakości, a powiększenie to stosunek (wynik) rozmiaru reprodukcji podzielony przez rozmiar oryginału .

 • Photoshop wykorzystuje trzy czynniki kontroli jakości:
  „1” dla wersji roboczej, „1,5” dla dobrej i „2” dla najlepszej.

 • „2” daje 4 piksele na kropkę rastra.

 • Niektórzy guru sugerują współczynnik QC wynoszący 1,7 (3 piksele na punkt rastrowy) na podstawie limitu częstotliwości Nyquista (wzór).

Państwo musi zawsze sprawdzić rozdzielczość fotografowanego obrazu w oknie dialogowym Rozmiar zdjęciu> (Photoshop)

 • Gdy poznasz PPI, możesz sprawdzić, czy rzeczywista liczba pikseli na obrazie będzie obsługiwać wybrany LPI.

 • Jeśli obraz ma zbyt wiele pikseli dla aplikacji, próbkuj go w dół, a następnie ZAPISZ JAKO pod inną nazwą pliku. Nie zastępuj oryginalnego dużego pliku, ponieważ możesz potrzebować dodatkowych danych, aby uzyskać lepszą reprodukcję LPI.

 • Jeśli obraz ma zbyt mało pikseli dla aplikacji, próbkowanie w górę prawdopodobnie zapewni niezadowalające wyniki. Rozważ zmniejszenie LPI i / lub współczynnika QC.

WSKAZÓWKA : Zawsze zmieniaj rozmiar obrazu do odpowiedniej liczby pikseli za pomocą Photoshopa. Podczas zmniejszania lub powiększania za pomocą InDesign jest możliwe; Wykonanie tego zwiększy czas potrzebny do wydrukowania zadania. (Czas to pieniądz).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.