Śledzenie bitmapy z wiersza poleceń za pomocą programu inkscape


10

Załóżmy, że chcesz śledzić wiele bitmap za pomocą niektórych stałych ustawień śledzenia Inkscape, czy istnieje sposób, aby to zrobić automatycznie za pomocą pliku wsadowego?


1
Powiązane jeden i dwa , ale tak naprawdę chciałbym to zrobić za pomocą Inkscape, aby narzędzie do śledzenia zostało zainstalowane tylko raz.
Andrestand

Odpowiedzi:


2

Potrace

Śledzące mapy bitowe Inkscape z osadzoną wersją Potrace. Niestety nie możemy uzyskać dostępu do tego z wiersza poleceń. Ponadto nie ma udostępnianych bibliotek z Inkscape i Portrace, co oznacza, że ​​będziesz musiał zainstalować potrace oprócz Inkscape do śledzenia partii bitmap w wierszu poleceń.

Zaletą tego jest to, że będziesz miał znacznie większy dostęp do dostrojenia swoich śladów dzięki konkretnym opcjom ładnie wymienionym w instrukcji potrace .

W systemach Linux potrace powinno być dostępne z repozytoriów oprogramowania. Pakiety źródłowe i wstępnie skompilowane pliki binarne dla innych systemów operacyjnych są dostępne na stronie sourceforge .


1
Potrace robi tylko obrazy BW i skali szarości, inskape robi także kolorowe, oddzielając kanały
Eduard Florinescu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.