Czy w programie Illustrator jest dostępna opcja dopasowania kwadratu do rozmiaru obszaru roboczego?


16

Ciągle tworzę kwadratowe tło, które powinienem dopasowywać do rozmiaru obszaru roboczego.

Prawie za każdym razem, gdy brakuje mi jednego lub dwóch pikseli (Retina jest do tego dobra), więc szukałem funkcji „kliknięcie obiektu do rozmiaru obszaru roboczego” jednym kliknięciem i nie znalazłem go.

Prawdopodobnie jest szybszy sposób niż wstawianie dokładnych parametrów obszaru roboczego do kwadratowych wymiarów?

Illustrator CS6.

Dzięki.

Odpowiedzi:


27

Po prostu wybierz Object > Artboards > Fit to Artwork. Dzięki temu obszar roboczy dokładnie dopasuje się do krawędzi całej grafiki, w tym kwadratu w tle.

Brak polecenia do skalowania kompozycji w celu dopasowania do obszaru roboczego.


Musiałem także przejść do „krajobrazu”, klikając shift + O i wybierając orientację.
Darius Miliauskas

4

Skrypt, który dba o to za Ciebie:

http://gist.github.com/ruandre/7b47cbf2a4c55dac9adb


Cześć Runadre, witaj w GDSE i dziękuję za odpowiedź! Czy mógłbyś trochę wyjaśnić, co robi skrypt i jak się nazywa? W ten sposób twoja odpowiedź będzie cenna w późniejszym czasie na wypadek zerwania łącza. Dzięki!
Vincent

Skrypt nie działa. Dla mnie tworzy kopię obiektu o tym samym rozmiarze
Ilan

* Stworzył "kopię kształtu, ale zrobił też to, co powinien ... - więc zadziałało dla mnie. Dzięki!
szeryf

3

Jeśli wybierzesz kwadrat, na „pasku narzędzi sterowania” powinien znajdować się kwadrat „punktu odniesienia”. Ustaw „punkt odniesienia” obiektu na „lewy górny”, a następnie wpisz 0,0 dla współrzędnych x, y i ustaw w, h takie same wymiary jak tablica graficzna.


nie wiem dlaczego, ale 0.0 nie działa, ponieważ obszar roboczy ma inne współrzędne, ale znalazłem inne przyciski wyrównywania i teraz mogę po prostu nacisnąć wyrównaj do góry i do lewej, a następnie - rozmiar obszaru roboczego .... Dzięki
Ilan

w tym przypadku musisz wyregulować linijkę lub zrobić małą matematykę
horatio

tak, znalazłem, że kliknięcie punktu przecięcia linijek H i V i przeciągnięcie do lewego górnego rogu obszaru roboczego zeruje współrzędne ...
Ilan

2

Spróbuj włączyć inteligentne przewodniki: View > Smart Guideslub Ctrl+ U/ option+ U. Jeśli celujesz w róg swojego obszaru roboczego, otrzymasz zieloną wzmiankę „przecinającą się”, która mówi, że jesteś dokładnie na krawędzi.

Inteligentne przewodniki pomagają również w wielu innych zadaniach wyrównania!


1

Skończyłem, że po prostu wybierz kwadratową ścieżkę za pomocą Direct Selection Tool( A). i idź do rogu kwadratu, przytrzymaj ctrl(Windows). A następnie przeciągnij kwadratowy róg, aby dopasować do rozmiaru obszaru roboczego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.