GIMP: Jak przenieść zaznaczenie na warstwie?


22

Dziwnie się zachowuję, gdy próbuję przenieść wybrany prostokąt lub wielokąt w warstwie. Robię następne:

1. Wybierz warstwę.

wybierz warstwę

Chcę przesunąć połysk należący do brillos y manchaswarstwy:

połysk

2. Wybierz prostokąt lub wielokąt.

wybierz wielokąt

Zaznaczeniem jest mały wielokąt.

3. Następnie próbuję przenieść zaznaczenie:

przesuń zaznaczenie

ale to się nie poruszyło.

nieruchome

Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to to, że połysk nie należał do tej warstwy, ale tak jest. Masz pomysł na to, co robię źle?


Łatwym sposobem na to jest dokonanie wyboru, Wytnij, a następnie Wklej jako> Nowa warstwa. Następnie możesz użyć na nim narzędzia Przenieś w trybie Warstwy (nie w trybie Zaznaczania). Metoda float jest również możliwa, ale zbyt skomplikowana, aby początkujący (lub użytkownicy Photoshopa) mogli się od niej oderwać.
Billy Kerr

Odpowiedzi:


25

Twoje narzędzie do przesuwania jest ustawione do przesuwania zaznaczenia, a nie obszaru wybranego przez.

Powinieneś:

  1. Przekształć zaznaczenie w zaznaczenie zmiennoprzecinkowe za pomocąSelect->Float

  2. W opcjach narzędzia przesuwania wybierz przeniesienie warstwy zamiast zaznaczenia (naciskając pierwszą ikonę w pobliżu „Mover” w „Opciones de herramienta”)

Teraz powinno być możliwe przesunięcie połysku.


Dzięki. Zrobiłem to, dodając nową warstwę i kopiując i wklejając zaznaczenie ze starej warstwy do nowej. Wtedy mógłbym połączyć oba. Ale twoja odpowiedź jest szybsza.
Manolo,

Zwykle po operacji wklejania zaznaczenie jest w stanie swobodnym (ruchome). Btw, fajny obraz.
Paolo Gibellini,

3
Dziękuję za odpowiedź. Ale mówisz poważnie? Jest to najbardziej nieprzyjazny dla użytkownika sposób wdrożenia tej funkcji. Nie sądziłem, że będę musiał tak ciężko szukać, aby dowiedzieć się, jak przenieść zaznaczenie.
bluecollarcoder

@bluecollarcoder może wydawać się nieprzyjazny dla użytkownika, ale jest skutecznym sposobem na uniknięcie przypadkowego przeniesienia zaznaczenia. W każdym razie, można unosić wybór używając skrótu Shift + Ctrl + L i zakotwiczenie go za pomocą Ctrl + H .
Paolo Gibellini,

1
Shift + Ctrl + L jest niestety okropnym skrótem, ponieważ nie możesz tego zrobić samą lewą ręką (chyba że masz naprawdę ogromną dłoń ...), aw aplikacjach takich jak Gimp prawa ręka jest zwykle na myszy . Tak więc nawet Ctrl + x Ctrl + v jest szybszy (ale zastępuje zawartość schowka). Ale Alt + Ctrl + przeciągnięcie to prawdziwa okazja, jak mówi druga odpowiedź.
ddekany

10

„Przenieś zaznaczenie” w narzędziach Przenieś dotyczy przesunięcia maski zaznaczenia, a nie wybranych pikseli.

Zaraz po dokonaniu wyboru możesz

  • Alt- Ctrl-drag ( Alt- Cmd-drag w OSX).
  • Alt- Shift-drag

Spowoduje to automatyczne zaznaczenie zmiennoprzecinkowe (kopiowanie + wklejanie z shiftem, wycinanie + wklejanie za pomocą Control / Cmd) i rozpoczęcie przenoszenia.

Po zakończeniu nie zapomnij zakotwiczyć zaznaczenia w jego źródle ( Ctrl- H, Cmd- Hw OSX) lub utwórz z nim nową warstwę ( Ctrl- Shift- N, Cmd- Shift- Nw OSX).


2
To rozwiązanie jest nawet szybsze niż zaakceptowana odpowiedź. Zamiast tego użyj Command + Alt na komputerze Mac i pamiętaj, aby później zakotwiczyć zaznaczenie klawiszem Command + H.
Daniels

Powinna być zaakceptowana odpowiedź. Ponadto Alt + Shift + przeciągnij kopie zamiast wycinać, tzn. Nie pozostawia po sobie dziury. Warto również zauważyć, że Alt + (Ctrl lub Shift) + przeciągnięcie może i powinno zostać zwolnione natychmiast po rozpoczęciu przeciągania (tak więc zaznaczenie stało się już warstwą zmiennoprzecinkową). Jeśli przytrzymasz klawisze, na przykład Ctrl ograniczy ruch do dokładnie poziomego i dokładnie pionowego.
ddekany

Musiałem także zwinąć warstwę (Layer ==> Scal w dół)
Yuri Feldman,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.