Jak nazywa się ta technika koła?


22

Jak nazywa się ta technika:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

http://dribbble.com/shots/260469-Squirrel-Construct

Zobacz, jak obraz jest wynikiem nakładania się wielu kręgów w celu utworzenia ostatecznego rysunku. Części kół nakładają się na siebie, tworząc pożądane figury.

Oto inny przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

http://dribbble.com/shots/904051-Puffin

Czy znasz jakiś dobry poradnik do nauki tej techniki? Szukałem, ale ponieważ nie wiem, jak nazywa się ta technika, nie miałem szczęścia.


Nie sądzę, że ma taką nazwę inną niż okrągła konstrukcja i zdolność widzenia potencjalnych kształtów poprzez koła.
benteh

Hmmm ... miałam nadzieję, że jest na to pewna nazwa. Czy wiesz, czy najpierw narysują szkic, a następnie „naprawią” go za pomocą kółek, czy też zaczynają od kółek?
Buzu

2
Nie, ale oto moje przypuszczenie: to, co widzisz powyżej, niekoniecznie jest procesem projektowania czegoś, jest stylizowaną demonstracją tworzenia ostatecznego kształtu. Na początek z kilkoma kręgami tak naprawdę nie pomoże ci; chodzi o to, by móc „widzieć” okrągłe, zazębiające się kształty.
benteh

Widzę. To naprawdę ma sens. Nie jestem projektantem i nie mam formalnego szkolenia na temat jakiegokolwiek projektu, ale zawsze interesują mnie takie rzeczy.
Buzu

1
PS Zachowaj kręgi lub kształty źródłowe. Użyj duplikatu na innej warstwie i zmodyfikuj tę. Jeśli nie podoba ci się wynik, zmień położenie lub rozmiar geometrii źródłowej i spróbuj ponownie. W Ilustratorze możesz zachować kształty źródłowe, ale wypełniać kolorem różne przecięte sekcje. helpx.adobe.com/illustrator/using/live-paint-groups.html
Rafael

Odpowiedzi:


14

Na wszystkich rysunkach od stuleci próbowano sformalizowanej metodologii (zob. Człowiek witruwiański). Zasady i wytyczne dotyczące proporcji ludzkiego ciała itp. Zostały opracowane do użytku w architekturze i sztuce (a w niektórych przypadkach do poszukiwania magicznej złotej części). Jest to w pewnym sensie inżynierskie podejście do zdjęć: ustanowienie podstawowych wytycznych. Przykłady, które pokazujesz, odnoszą się do tej tradycji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślam się, że rysunki, które pokazujesz, są częściowo „poddane inżynierii odwrotnej” - ktoś dużo szkicował, a następnie odtworzył (pozornie sekwencyjny) proces. Nie twierdzę, że nie działali z myślą o kręgach, najwyraźniej tak zrobili, ale po prostu przesuwanie kół w Photoshopie prawdopodobnie nie jest dobrym rozwiązaniem.

W tym przypadku powstałe obrazy są stylizowanymi zwierzętami; zauważ, że są to zwierzęta okrągłe z natury. Wątpię, czy znalazłbyś podobny obraz - powiedzmy - konia lub węża :-)

Jeśli chcesz robić takie rzeczy, moja sugestia byłaby tak samo „bezmyślna”, jak masz na to czas. Nie mogę podkreślić znaczenia wystarczającego doodlingu. Na świecie powinno być więcej doodli :-)

   

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Edycja: Albrecht Dürer (pokłon mistrzowi!) Zrekonstruował litery łacińskie. Pamiętaj, że kręgi są widoczne:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nie jestem pewien, czy obie techniki są takie same, ale mogę się mylić. Wydaje mi się jednak, że masz rację, gdy mówisz, że „po prostu przesuwanie kół w Photoshopie prawdopodobnie nie jest dobrym rozwiązaniem”. Wczoraj spędziłem sporo czasu próbując nadać kształt „s”, po prostu pchając kółka w inkscape, i na pewno nigdzie mnie to nie zabrało. Wezmę twoją radę i sporządzę wszystkie rzeczy !!! Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Te obrazy naprawdę dodają temu wiele wartości i sprawiają, że zastanawiam się jeszcze bardziej nad rysowaniem geometrycznym.
Buzu,

Cieszę się, że mogę pomóc. Doodling to rzecz! :-) Jeśli chcesz pójść
benteh

aha, a tak przy okazji, moja osobista opinia jest taka, że ​​nie jest to tyle projekt jako taki, co wynik widzenia .
benteh

Aha, i dotykasz interesującego punktu; listy. Wybacz mi, jeśli moje odpowiedzi stają się coraz bardziej pochodne, ale patrz edycja w mojej odpowiedzi powyżej.
benteh

1
Dzięki, przyjrzę się tematowi matematyki. To brzmi interesująco. Dziękujemy za dodanie tego obrazu liter. Lubię typografię i projektowanie czcionek.
Buzu

2

Nazywa się to „szkicowaniem”. Przynajmniej koncepcja użycia podstawowych kształtów geometrycznych do stworzenia „szkieletu” do wypełnienia szczegółami jest.

Jeśli skłania się bardziej w kierunku twardej geometrii, można by ją nazwać przypominającą rysunki CAD lub rysunki techniczne.

Tak czy inaczej, to, co widzisz w Dribbble, jest często wykonywane po fakcie. Zobaczysz wiele logo i ikon z pokazanymi liniami przewodnimi, które zostały dodane po fakcie wyłącznie w celu estetycznej prezentacji.


1
Rozumiem, nie do końca rozumiem o co chodzi. Ma to sens, jeśli używasz figur geometrycznych do prowadzenia linii, a nawet ich tworzenia, ale jeśli dodasz koła po zakończeniu, nie ma to dla mnie sensu. Chyba ludzie lubią się tak pochwalić. Podobał mi się pomysł wykorzystania kółek jako pomocy, a nie tylko cukru na szczycie projektu. Domyślam się, że coś naszkicowali, a następnie udoskonalili krzywe za pomocą kół.
Buzu,

1
Historycznie miało to większy sens, gdy używaliśmy bardziej mechanicznych środków do zilustrowania ... pióra, tuszu, tablic kreślarskich itp. Przypuszczam, że jest to trochę jak „tekstura grunge drukowanego”, którą widzisz w wielu pracach Dribbble. Jest to oczywiście czysta sztuczka, ponieważ wszystko odbywa się za pomocą komputerów, ale niektórzy ludzie lubią przywoływać analogiczną przeszłość jako część stylu estetycznego.
DA01,

2
Postępowałem zgodnie z sugestią @boblet i odkryłem, że w rzeczywistości bardzo pomaga korzystanie z kół podczas rysowania, więc myślę, że w rzeczywistości te kręgi, które tam widzimy, zostały użyte w procesie projektowania ilustracji, a nie bycia dodane po fakcie, żeby się popisać, ale mogę się mylić. Ma jednak sens, że w przeszłości te techniki były częściej używane przez projektantów, ponieważ większość projektów była wykonywana ręcznie. Przekonałem się, że warto zacząć od pisania długopisem i papierem. To bardzo pomaga, a nie tylko od razu uruchamia w Inkscape. Dzięki!
Buzu,

2

Tworząc coś w programie Illustrator, zwykle używasz narzędzia pióra lub podstawowych kształtów geometrycznych, aby dostać się do pomysłu. W zależności od tego, jak zostałeś nauczony na początku, będziesz miał tendencję do używania jednego narzędzia nad drugim.

To nie jest specyficzna technika, to po prostu projektowanie oparte na siatce z wykorzystaniem złotej reguły (matematyka załączona poniżej).

złota zasada

Większość projektantów, którzy studiowali grafikę, rozumie tę siatkę i mądrze z niej korzysta, podczas gdy inni po prostu używają dowolnego rozmiaru, który uznają za odpowiedni do pracy.

Wszystko zaczyna się od rysunku ołówkiem, importujesz obraz, a następnie zaczynasz budować, tworząc jeden duży okrąg. Mierzysz okrąg i ustawiasz go jako koło startowe, od którego odejmujesz koła o różnych proporcjach, aby stworzyć swój pomysł. Następnie za pomocą narzędzia pathfinder w programie Illustrator dzielisz wszystkie kręgi i usuwasz te, których nie potrzebujesz w logo. Ostatnim krokiem jest połączenie elementów w zależności od tego, jak ich potrzebujesz i to by było na tyle.

Dzięki tej metodzie szybko uzyskasz ładny, wyrafinowany obraz.

Jeśli TL; DR> Nazywa się to projektowaniem opartym na siatce.


Ładna odpowiedź, witamy w społeczności. Poszedłem do przodu i poprawiłem dla ciebie trochę gramatyki - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Ryan

cześć, nie mam nic przeciwko. to nie jest mój język ojczysty i zostało to zrobione tuż przed drzemką po bardzo długim dniu :)
George D. Frăţilă

Dobra odpowiedź, dzięki. Zapomniałem o tym pytaniu i miło jest przypomnieć sobie tę miłą informację.
Buzu,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.