Jak zrobić 4 strony rozkładane


15

Próbuję skonfigurować duży zestaw prezentacji z 4 panelami. Zostaną zawieszone obok siebie, dlatego ważne jest, aby zobaczyć je wszystkie podczas projektowania układu.

Strony stojące pozwalają zobaczyć 2 strony obok siebie. Czy jest jakiś sposób na uzyskanie tego samego efektu z więcej niż 2 stronami?


Czy odpowiedź tutaj jest nadal aktualna w 2018 r.? Wygląda na to, że nie działa dla mnie teraz
Niepowiązany

Odpowiedzi:


27

Skonfiguruj czterostronicowy dokument w normalny sposób. W takim przypadku prawdopodobnie wyłączyłem strony widzące w oknie dialogowym konfiguracji dokumentu, ale tak naprawdę to nie robi różnicy.

W wysuwanym menu panelu Strony wyłącz opcję „Zezwalaj na losowanie stron dokumentów”. (To nigdy nie ma dla mnie sensu, ponieważ cała sprawa polega na tym, że mogę je przetasować, ale oznaczają one „tasuj automatycznie”, gdy przenosisz stronę z jednej strony na drugą.)

Przeciągnij miniaturę strony do prawej krawędzi pierwszej strony, aż zobaczysz czarne „]” na prawej krawędzi. Puścić. Miniatury stron zostaną połączone razem, aw oknie dokumentu zobaczysz dwie strony obok siebie, jak zwykłe rozkładówki.

Powtórz te czynności dla pozostałych dwóch paneli, aby „czterostronicowy układ stron” w głównym oknie dokumentu.

Jedna z fajniejszych sztuczek InDesign, imho.


7
+1 za odpowiedź. + inny1 za ostateczne wyjaśnienie WTF Adobe myślał, kiedy oznaczyli tę funkcję jako „Zezwalaj na losowe przesuwanie stron”, ponieważ jest to najmniej intuicyjna nazwa, jaką mogłem sobie wyobrazić.
Lauren-Reinstate-Monica-Ipsum

2
LOL! Nadal ZAWSZE daje mi to chwilę zamieszania, za każdym razem, gdy go używam. Sam nazwałbym to sprzecznym z intuicją. Podejrzewam, że jest to jeden z tych punktów, w których to, co ma sens dla inżyniera pracującego z kodem, całkowicie zaskakuje użytkownika.
Alan Gilbertson,

2
Po prostu zaznaczam i odznaczam ten (i zezwalam na tasowanie dokumentu), dopóki nie zrobi tego, co chcę.
Lauren-Reinstate-Monica-Ipsum

to jest świetne! widziałem, że „zezwalaj na losowe przesuwanie stron”, pomyślałem, że chcę WŁĄCZYĆ to, co chciałem zrobić, nigdy nie przypuszczałem, że naprawdę chcę WYŁĄCZYĆ.
JamesHenare

Tak, TO miałoby sens, prawda? Nigdy nie ma dla mnie sensu, ale tak jest.
Alan Gilbertson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.