Jak mogę zachować szerokość obramowania podczas skalowania obiektu za pomocą Inkscape?


38

Chcę, aby granice pozostały stałe w programie Inkscape podczas zmiany rozmiaru obiektu . Znalazłem te przyciski w Inkscape v0.48.3.1 , ale wydaje się, że nie działają. Czy są jakieś inne ustawienia, które powinienem włączyć?

Są to przyciski, które powinny kontrolować:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

EDYCJA Poniższa odpowiedź powinna być poprawna, ale z jakiegoś powodu to nie działa dla mnie, jak już wspomniałem w pytaniu. Prawdopodobnie jest to błąd lub istnieją dodatkowe ustawienia, które uniemożliwiają normalne zachowanie.


Wystąpił podobny problem podczas skalowania grup. Czasami renderer stosuje skalę również do obrysu. Aby szybko naprawić, rozgrupuj i natychmiast ponownie pogrupuj. Wydaje się, że to stosuje skalę grupy do ścieżek i odtwarza grupę z pustą jednolitą skalą.
jozxyqk

Odpowiedzi:


33

Próbowałem pod Windows z twoją wersją i najnowszą i działa jak zwykle.

Aby zachować obrys krawędzi podczas skalowania obiektu, pierwszy przycisk powinien być w górę (na zrzucie wydaje się być w dół , tzn. Obrys jest skalowany wraz z obiektem):

Utrzymaj granicę


1
Cóż, dziękuję, ale dokładnie to miałem. Jestem na Ubuntu, a na moim zrzucie ekranu jest w pozycji najechania. Nie jestem pewien, co to powoduje…
valk

Jestem ciekawy teraz. Jak najszybciej zweryfikuję na komputerze Ubuntu.
Paolo Gibellini,

1
Właśnie wypróbowałem na komputerze Ubuntu i działało dobrze. Przepraszam, nie było możliwe przetestowanie go z wersją 0.48.3.1, zainstalowana wersja to wersja 0.48.4.9939 i byłem zbyt leniwy, aby go obniżyć. Czy rozważałeś uaktualnienie swojej wersji do ostatniej?
Paolo Gibellini,

Cóż, dzięki. Oznaczę to jako odpowiedź, ponieważ prawdopodobnie problem dotyczy wersji. Próbowałem zaktualizować Inkscape postępując zgodnie z launchpad.net/~ubuntu-toolchain-r/+archive/ppa . Wydaje się, że to nie działa, zarówno za pośrednictwem sources.list, jak i PPA. Ale i tak udało mi się żyć bez tej funkcji :)
valk

5

Miałem ten sam problem i sugerowane rozwiązanie również nie działa dla mnie. Znalazłem inną drogę.

Wybierz „Narzędzie edycji ścieżki według węzłów” (F2) i wybierz ścieżkę, którą chcesz przekształcić. Wybierz wszystkie węzły, naciskając Ctrl + a. Następnie naciśnij przycisk „Pokaż uchwyty transformacji dla wybranych węzłów” (cztery czarne strzałki skierowane do siebie).

Możesz teraz przekształcić ścieżkę bez zmiany szerokości obrysu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.