Skaluj rysunki w programie Illustrator, zachowaj proporcje grubości linii i efektów


28

Mój problem polega na tym, że kiedy zmniejszam skalę rysunku, grubości linii pozostają takie same, usuwając kompozycję. Po zwiększeniu skali grubości linii stają się zbyt cienkie. Zauważyłem, że efekty parametryczne nie są skalowane wraz z rysunkiem.

Jak skalować rysunki w programie Adobe Illustrator i nadal utrzymywać proporcje grubości linii, gradientów i efektów, takich jak ścieżka przesunięcia?

Odpowiedzi:


39

Preferences > GeneralUpewnij się, że w obszarze Scale Strokes & Effectswybrano.


1
Dlaczego do cholery nie jest to domyślnie zaznaczone? > __ <
Partack

3

Inną opcją jest wybranie obiektu i przejście do Object > Path > Outline Stroke. Oczywiście dotyczy to tylko ścieżek. A przy okazji bym poszedł w tym temacie, moja propozycja jest kolejną opcją, o której należy pamiętać.


-1

Po zakończeniu rysowania wybierz go i przejdź do „obiekt -> rozwiń. Spowoduje to zachowanie tych samych proporcji, jakie masz podczas skalowania.


W rzeczywistości tak nie będzie. Jeśli grubość linii nie jest skalowana, linie nie będą skalowane - jeśli zaczniesz od linii o szerokości 1 px i skalujesz rysunek do 200%, nadal będziesz mieć linie o szerokości 1 px (innymi słowy, linie będą teraz będzie o połowę mniejszy, ale dwa razy większy).
lawndartcatcher

-3

Na komputerze przejdź do Edit > Preferences > Generali sprawdźScale & Stroke Effects


2
A wynik jest? Co zobaczę Wyjaśnij więcej ...
Mensch

Co to dodaje do zaakceptowanej odpowiedzi lawndartcatchera? Proszę nie powielać odpowiedzi. Dziękuję Ci!
Vincent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.