Różnice kolorów między komputerami Mac i Windows. Jak ustawić schemat kolorów w systemie Windows, aby uzyskać te same kolory na komputerze Mac?


12

Jestem programistą; Używam Windowsa, ale mój projektant używa Maca. Ilekroć wysyła mi plik graficzny (pliki .psd i .ai), kolory wyświetlają się inaczej na komputerach Mac i Windows, nawet jeśli pobiorę kod koloru z palety kolorów [sic].

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Chcę tak ustawić schemat kolorów systemu Windows 7, aby uzyskać ten sam kolor co komputer Mac.

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że problemem jest (jeszcze raz) kalibracja monitora. Jeśli używasz tego samego profilu kolorów (sRGB itp.), Wartości będą takie same, niezależnie od używanego systemu operacyjnego.

Ty i twój projektant powinniście uzgodnić profil kolorów (istnieje wiele, wiele profili i są one w większości niezależne od systemu operacyjnego) tylko ze względu na spójność. Ponieważ kolor jest częścią projektu, pozwolę im przejąć inicjatywę w tej części. Profilu kolorów nie można tak naprawdę ustawić w systemie operacyjnym; to naprawdę wchodzi w grę z przeglądarkami i materiałami drukowanymi.

Jeśli obawiasz się, że wyświetlacz nie pasuje, zawsze możesz skalibrować monitor za pomocą narzędzia do kalibracji. Niestety, nawet jeśli Twój wyświetlacz pasuje do ekranu twojego projektanta, nie będzie pasował do tego, co jest w prawdziwym świecie - nikt poza studiami projektowymi tak naprawdę nie kalibruje swoich monitorów, więc pomimo ciężkiej pracy zawsze będzie wyglądał inaczej dla użytkowników końcowych ” wyświetla.


To nie dotyczy mnie. Ja (przy użyciu systemu Windows) i współpracownik (przy użyciu systemu Mac) przeprowadzamy ten sam test obrazu, na którym opieramy ciemność / jasność obrazu, nad którym pracujemy. W swoim komputerze Mac; nasz obraz testowy jest ciemniejszy, a obraz, nad którym pracujemy, jest jaśniejszy. Ale kiedy wprowadzamy go do mojego komputera obsługiwanego przez system Windows, obraz testowy jest jaśniejszy, a obraz, nad którym pracujemy, jest ciemniejszy. nie może to być kalibracja kolorów. Obraz, który próbujemy naprawić, jest manipulowany na moim komputerze (

5

To nie jest problem z Windows vs. Mac, szczególnie jeśli twój projektant korzysta z najnowszej platformy OS X. Ostatnie aktualizacje dostosowały OS X do międzynarodowych standardów wyświetlania grafiki, więc zarówno Win, jak i Mac używają tego samego ustawienia gamma.

Sugerowałbym, że w Wonderful World of Web Wizardry ta różnica kolorów nie jest zła. Jak mówi lawndartcatcher, ekran każdego użytkownika będzie wyświetlał stronę w inny sposób, więc fakt, że masz co najmniej dwa różne widoki projektu, działa na twoją korzyść. Inżynierowie nagraniowi zazwyczaj mają do czynienia z kilkoma gównianymi odtwarzaczami i głośnikami, aby sprawdzić, jak będzie wyglądać konkretny miks w prawdziwym świecie. Robienie czegoś podobnego dla twórców stron internetowych nie jest śmieszne.


2

To bardziej przypomina problem z monitorem niż problem z zarządzaniem kolorami. Monitory, laptopy i komputery iMac produkowane przez Apple wykorzystują technologię wyświetlania IPS LCD, która ma bardzo szeroką gamę kolorów i ciemną czerń. Większość monitorów komputerowych z systemem Windows wykorzystuje technologię TN LCD, która ma bardzo słabą gamę kolorów i rozmytą czerń. Żadna kalibracja kolorów ani zamiana profili nie może dopasować kolorów na tych dwóch typach wyświetlaczy. Jeśli monitor dewelopera systemu Windows jest odmiany TN, należy go zastąpić wyświetlaczem opartym na IPS, który jest certyfikowany przez producenta w celu odtworzenia 100% przestrzeni kolorów sRGB.


0

Tak, kalibracja ma znaczenie. Jeśli dwóch projektantów pracuje nad tym samym projektem, chyba że opanowałeś teorię koloru i czytania mieszanki kolorów, czy w krzywych, paletach kolorów i profilach używanych w projekcie i dla jakiej platformy zdecydowanie trzeba dopasować, zwłaszcza jeśli inni na zewnątrz nie mają kalibrowanie.

Zajmuję się grafiką dla stron internetowych i drukowania, offsetem i sitodrukiem około 30 lat i mogę powiedzieć, że to ma znaczenie! Dopasowane kalibracje z monitorów, drukarek atramentowych „GO EPSON”, oprogramowanie do zgrywania filmów lub cyfrowych drukarek RHODurst i UV SK, drukarek offsetowych IT CZYNUJE od początku do końca.

Jeśli dwa systemy są daleko od siebie, wytwarzają całkowicie różnice w kolorze białym, czarnym, średnim i kontraście, to tak, masz problem. Używaj tej samej marki lub specyfikacji blisko siebie. Pracujesz z DMAX, DMINS, Podświetleniami, Cieniami, Półcieniami i Kontrastem kolorów i Barwami kolorów, więc tak, to ma znaczenie. Zwłaszcza podczas pracy z konwersji rgb na cmyk lub konwersji cmyk i rgb. Więc jeśli jesteś projektantem i pracujesz poza monitorem daleko od jego delty, to o ile więcej na innych platformach z zewnątrz? Jeśli istnieje grupa pracująca nad projektem, konieczna jest kalibracja wszystkich systemów. Moja opinia w locie!


0

Będąc również projektantem, który drukuje tkaniny, proponuję poprosić drukarkę (jeśli tak jest), aby wydrukowała pełny zestaw kolorów pantone z odniesieniami do CMYK. Następnie na komputerze Mac (w moim przypadku) wiem, że podane odniesienie ORAZ kolor wyjściowy drukarki powinien się zgadzać (niezależnie od koloru wyświetlanego na monitorze komputera Mac). Więc ponownie, używając odwołania cmyk na komputerze Mac, a następnie używając pliku JPG Twój projekt Maca w systemie Windows - pokaże prawidłowy kolor dla drukarki, która prawdopodobnie używa coreldraw do wyświetlenia obrazu Maca. Oznacza to, że pantony drukarki najprawdopodobniej będą pasować do mac w CMYK, który będzie pasował do okien CMYK. Inna drukarka wydrukuje inny kolor pantonów. Musisz więc znaleźć drukarkę, z której jesteś zadowolony i pracować tylko z tą drukarką lub mieć różne drukarki z różnymi wyjściami pantone.


Jeśli ktoś chce mieć możliwość dopasowania kolorów, należy skalibrować monitory (przy pomocy kolorymetru nie pomoże kalibracja programowa) i zmienić nastrój pomieszczenia na neutralny szary. Kropka. Robienie tego, co sugerujesz, oczywiście działa, ale nie zrobi nic dla monitorów. Jest to metoda dopasowania kolorów z 1980 roku. Ale dopasowanie koloru hardwae jest możliwe, jeśli chcesz.
joojaa,

-1

Mam ten sam problem i dobrze go rozumiem.

Jednym ze sposobów na zbliżenie się do wymaganego koloru w systemie Windows jest pobranie pliku JPG obrazu Maca i wyświetlenie go na komputerze z systemem Windows. Następnie dostosuj obraz komputera Mac, aby uzyskać żądany kolor w systemie Windows. Kolory na twoim Macu będą w większości przypadków (bzy itp.) Jaskrawe, ale przy odrobinie cierpliwości i drobnych poprawek możesz osiągnąć akceptowalną tolerancję. Zawsze również ustawiaj kolory w trybie CMYK, aby pasowały do ​​danego kodu referencyjnego CMYK, a następnie resetuj do RGB.

Ponadto, jeśli przejdziesz do ustawień systemowych i klikniesz na wyświetlacz, możesz skalibrować monitor mac w różnych ustawieniach (eksperyment) przejdź do koloru / a CIE RGB (+ kalibracja) zwykle daje mi bliższy kolor, aby dopasować system Windows i skraca czas tweekingu .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.