Alternatywne czcionki internetowe Trebuchet MS


14

Mam dość przestarzałą stronę, która używa czcionek Trebuchet MS w skryptach łacińskich i cyrylicy. Jeśli dobrze rozumiem, raz (dekadę temu) ta czcionka była dostępna na około 95-99% komputerów używanych do przeglądania stron internetowych i można było z niej korzystać - w dzisiejszych czasach niezliczone urządzenia (mianowicie Android, iOS, Linux) ) nie mam tego. Teoretycznie można go pobrać ze strony Microsoft i zainstalować na komputerze, ale nie można go rozpowszechniać, tzn. Tworzyć z niego czcionki internetowej.

Chcę zaktualizować tę witrynę i użyć czcionki internetowej do pobrania - najlepiej darmowej. Czy ktoś może zasugerować dobrą alternatywę dla stwardnienia rozsianego Trebuchet?

Odpowiedzi:


10

Jedną rzeczą, aby natychmiast się tam dostać: wygląda na to, że chcesz 1) za darmo, 2) wielu wag i 3) rozszerzonych zestawów znaków. To trudna kombinacja. Przy wielu z nich możliwa jest kombinacja 1 i 3, co zwykle oznacza, że ​​musisz zapłacić, aby dostać 2. Jeśli 1 i 2 są połączone, często odbywa się to kosztem 3.

Powrót do pytania ...

Trebuchet jest klasyfikowany jako czcionka humanistyczna bezszeryfowa. Na nieszczęście dla Ciebie, Trebuchet to naprawdę wyjątkowa czcionka. Z czubka mojej głowy nie mogę wymyślić czegoś, co jest naprawdę podobne w taki sam sposób, jak Proxima Nova i Gotham lub Times and Times New Roman.

FontSquirrel to świetne źródło darmowych czcionek, które mogą być używane komercyjnie jako strony WWW. Link, który podałem, prowadzi do wszystkich czcionek oznaczonych jako „humanistyczni”. Sądzę, że z nich Aller zapewnia odpowiednią ogólną proporcję i różnorodność stylów, chociaż formy literowe dla wielu z nich będą różne i nie ma znaków cyrylicy, które mogłem zobaczyć. Droid Sans to humanistyczna czcionka, która ma wiele glifów, ale nie będzie wyglądać i czuć się dokładnie jak Trebuchet. Ta sama historia z Pigiarniq i Source Sans.

Kolejny plakat wspominał o czcionkach internetowych Google, więc nie powtórzę tego ćwiczenia.

Tylko dla kopnięć, przeszukałem glify Trebuchet przez Identifont, aby zobaczyć, co według niego jest podobne. Żadne z nich nie będzie darmowymi rozwiązaniami, ale mogą być lepszymi czcionkami do pracy. Identifont sugeruje Prox , FF Plus , Corbel , Elsa i Corpid jako alternatywy.

Jeśli ktoś wymyśli świetną alternatywę dla Trebuchet, to z pewnością będzie lepsza niż ta odpowiedź. W przeciwnym razie, miej nadzieję, że te zasoby wskażą ci właściwy kierunek!
4

Chociaż nie jest darmowy, Trebuchet jest dostępny jako czcionka internetowa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki za ten link! Do tej pory znalazłem Trebuchet tylko w usłudze subskrypcji Adobe, która kosztuje 35 $ / rok. 30 $ raz jest zdecydowanie lepsze :)
GreyCat 16.10.13

Nie zapomnij, że to 30 USD za każdy wariant. Ale po pewnym czasie się zwróci.
Andrew Leach

3

sugerowałbym, aby przejść do Google i poszukać czcionki o nazwie „Allerta”. Jest to czcionka bezszeryfowa, taka jak Trebuchet, i ma podobne litery lub wystarczająco duże litery.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dobry dzień


Dzięki! Wygląda na to, że jest blisko, ale istnieją 2 problemy: (1) jest dostępny tylko w pojedynczej wadze, która w rzeczywistości wygląda dla mnie raczej średnio pogrubiona, (2) brakuje mu nie tylko cyrylicy, ale nawet niektórych ASCII (a mianowicie , {, }, ~, ^, itp).
GreyCat,

Och, przetestowałem tę czcionkę wcześniej, ale użyłem podstawowych liter i tak, masz rację, wygląda ona bardziej półpogrubiona. z drugiej strony
szukam

Arimo - w czcionkach Google wydaje się działać idealnie i ma rodzinę pogrubioną, pochyloną, pogrubioną i pochyloną oraz normalną. mam nadzieję, że to pomoże @GreyCat
Pyere

Arimo wydaje się być bardzo podobny do Arial, z niewielkimi różnicami w literach, takich jak „s”, „Q” lub „R”. Nie wydaje mi się, żeby to była dobra alternatywa dla Trebuchet. Trebuchet wydaje się być bardziej „przewiewny”, „wyrafinowany”, podczas gdy Arial / Arimo wygląda dla mnie jak zwykły neo-groteskowy sans ...
GreyCat

2

Posiadanie cyrylicy jako wymogu poważnie ogranicza twoje opcje. Jedyną porównywalną czcionką, którą znam zarówno łacińską, jak i cyrylicy, jest Open Sans . Stylistycznie nie jest bardzo blisko, ale przynajmniej jest bezpłatny0

Zauważyłem, że wolna / libre czcionka Sawasdee, choć daleka od klonu, ma podobne funkcje. Oto porównanie Sawasdee Bold vs. Trebuchet MS regular:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Uczciwa próba, ale dla mnie są zupełnie inne ... każda pojedyncza litera jest inna. Łączy ich sans-serif, ale o to chodzi. Dzikie rzeczy dzieją się także z kerningiem i wysokością linii.
benteh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.