Zamiana bieli na przezroczystość w Photoshopie


142

Chcę zastąpić biel w pikselach przezroczystością w taki sam sposób, jak opisano w tym pytaniu - tj. Aby jaśniejsze piksele były proporcjonalnie tak przezroczyste. Wszystkie rozwiązania znalezione w Google oparte są na magicznej różdżce lub innych metodach, które nie działają na moje potrzeby. Jestem pewien, że był sposób, aby to zrobić we wcześniejszej wersji Photoshopa (proste funkcje zastępujące kolor przezroczystością), ale nie mogę tego zrobić w CS6. Zamień kolor nie ma opcji alfa.


4
Dlaczego pytanie, na które jesteś powiązany, jest niewystarczające? Czy próbowałeś Select > Color Range...utworzyć zaznaczenie, a następnie zamaskować go lub usunąć?
Scott

Ponieważ podejrzewam, że rozwiązanie Imagemagick w tym łączu nie będzie działać w CS6;) Z pewnością metoda select jest również wadliwa, ponieważ ogranicza wybór. Chcę, aby wartość jasności we wszystkich pikselach została przekonwertowana na wartość alfa.
geotheory

1
Jakiś czas temu utworzył
Dmiters

1
Darmowy edytor grafiki Gimp ma również ładny, ładny filtr „Color to Alpha”, który działa dobrze: docs.gimp.org/en/plug-in-colortoalpha.html
André Hauptfleisch

1
@ AndréHauptfleisch dziękuje milionowi! Filtr Gimp „Color to Alpha” jest NIESAMOWITY. Nie mogę uwierzyć, że Adobe Photoshop nie ma odpowiednika. Moim zdaniem należy udzielić pełnej odpowiedzi na temat korzystania z Gimp do tego zamiast z Photoshopa, ponieważ ludzie poważnie tracą wiedzę, jeśli nie wiedzą o tym. Szkoda, że ​​to pytanie jest zamknięte, więc nie możemy dodać prawdziwej odpowiedzi !!!
Mark Ch

Odpowiedzi:


151

Jedną z metod jest użycie oryginalnego obrazu / warstwy jako własnej maski warstwy. Utworzyłbyś duplikat warstwy, zdenaturował i odwrócił ją, wklejając wynik w skali szarości do oryginalnej warstwy warstw.


Aktualizacja: Oto niektóre instrukcje krok po kroku:

Zacznij od spłaszczonego obrazu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodaj warstwę dopasowania Nasycenie / Barwa i zmniejsz Nasycenie, aż obraz nie będzie miał koloru. Jeśli nie masz żadnego gradientu na oryginalnym obrazie, możesz po prostu użyć warstwy dopasowania Próg , co da 100% czarnego lub 100% białego efektu.

(Technicznie możesz pominąć krok, ponieważ wkleimy go w maskę warstwy, która i tak przekształci go w skalę szarości. Zapewni to dobre odniesienie wizualne, aby poprawić balans czerni / bieli)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodaj warstwę dopasowania Odwróć , a następnie warstwę dopasowania Krzywe . Zmieniaj krzywe, aż wszystko, co chcesz być lite / nieprzezroczyste, będzie białe, a wszystko, czego chcesz w pełni przezroczysty, będzie czarne. Być może trzeba będzie to kilka razy poprawić, aby uzyskać prawidłowe kwoty.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz CTRL+, Aaby zaznaczyć cały obraz i CTRL+ SHIFT+, Caby skopiować połączony wynik w skali szarości. Utwórz maskę warstwy na oryginalnej warstwie. Teraz ALT+ Clickna ikonie maski warstwy, aby przejść do trybu edycji bezpośredniej. Teraz wklej czarno-biały obraz, który właśnie tam skopiowałeś.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz kliknij ponownie oryginalną warstwę, aby wyjść z bezpośredniej edycji maski warstwy i ukryć wszystkie warstwy dopasowania.

Masz to! Jeśli stwierdzisz, że końcowy wynik nie jest w pełni nieprzejrzysty (pełny) w obszarach, które Ci się podobają, możesz ulepszyć krzywe i zrobić to ponownie (będziesz potrzebować więcej bieli w tych obszarach), lub po prostu powielić wynik / warstwę kilka razy, aż stanie się mniej przezroczysty (przykład poniżej).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Działa to również na czarnym tle, po prostu nie używaj filtru Odwróć warstwę.


1
co jeśli tło, które chciałbym być przezroczysty, jest niebieskie / szare?
Jürgen Paul

1
@Pineapple Under the Sea - Może działać na kolorowym tle, ale potrzebujesz wystarczającego kontrastu tonalnego. Z tego powodu zwykle nie działa dobrze na kolorowym tle w odcieniach średnich. Wypróbuj filtr odcienia / nasycenia na oryginalnym obrazie i usuń kolor, jeśli tło wygląda podobnie do części, którą chcesz zachować (podobny ton w skali szarości), ta metoda prawdopodobnie nie będzie dla ciebie dobra. W takim przypadku musisz go pomalować lub prześledzić. Ta metoda działa, wyolbrzymiając różnicę tonalną tła w stosunku do części, którą chcesz zachować, dopóki nie będzie czarno-biały ...
John

... Jeśli nie możesz tego osiągnąć za pomocą poziomów, krzywych lub filtra progowego, ta metoda nie będzie działać.
Jan

@Mich można wykonać obliczenia na kanałach wyjaśnione tutaj: graphicdesign.stackexchange.com/questions/31337/...
joojaa

Próbowałem tego i powstałe kolorowe (nieprzezroczyste) części obrazu stały się częściowo przezroczyste (widziałem przez to siatkę przezroczystości)
MicroMachine

100

Możesz użyć mieszania, aby dodać przezroczystość:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy warstwę, do której chcesz dodać przezroczystość, wybierz „Opcje mieszania ...” (jeśli nie możesz wybrać „Opcje mieszania”, upewnij się, że warstwa jest odblokowana)
  2. Znajdź skalę pod polem „Ta warstwa:” pod polem „Mieszaj, jeśli”
  3. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Alt podczas przeciągania białego pokrętła, im bardziej przeciągniesz go w lewo, tym więcej przezroczystości zostanie dodanych w zależności od bieli warstwy. Zobacz obraz rozdzielenia dwóch białych gałek.

Pole „Połącz jeśli”

Jeśli chcesz również, aby warstwy pod nią miały taką samą przezroczystość jak bieżąca warstwa, możesz ustawić „Knockout” w „Advanced Blending” na „Deep”. Nie będzie to miało wpływu na warstwy poniżej, które są zablokowane.

Testowałem to tylko w CS5.5, ale myślę, że powinno być bardzo podobnie w CS6.


4
wszystko w jednym sceenshot i.imgur.com/XMgUnwX.png
JinSnow

6
To mnie zaskoczyło. Używam Photoshopa od 14 lat lub więcej lat i nie wiedziałem o tej funkcji. To znaczy, prawdopodobnie nie został wprowadzony we wcześniejszych wersjach, ale nadal, wow. Widziałem te suwaki, ale nigdy nie wiedziałem, co zrobili! Na zdrowie Vegard, ty cudowna bestio.
Matt Fletcher,

Nie jestem pewien, jak odpowiedzieć Johnowi na moim starym, chrupiącym Photoshopie 7, więc to bardzo pomogło i było o wiele łatwiejsze! Musiałem skopiować warstwę, usunąć starą warstwę i powtórzyć procedurę, aby pozbyć się wszystkich białych.
BT

Dziękuję bardzo za to - to musiało być takie łatwe :)
Mohit Singh

Znalazłem to jeszcze raz, a ja już to głosowałem. Chciałbym móc ponownie głosować. Bardzo pomocna!
Ryan,

2

Bezpłatna wtyczka „un-multiply” Photoshop tutaj wykonuje bezpłatną, szybką i doskonałą robotę, choć tylko w przypadku czerni w pikselach. Jeśli jednak najpierw odwrócisz obraz, uruchom go, a następnie ponownie odwróć obraz, osiągnie to samo:

http://www.ayatoweb.com/download/down04.html

Ta strona jest w języku japońskim (dla mnie obca;), chociaż łatwo jest znaleźć linki do pobrania. Wierzę, że pochodzi ze starszej wersji biblioteki MSVC dll, którą należy umieścić w katalogu głównym aplikacji Photoshop.

Zwróć też uwagę na filtr „wielokrotnego wyboru” dla fałszowania filtrów i inne sposoby wykonywania tego zadania, połączone z tej samej strony.

Ponownie, podczas gdy ten filtr osiąga to dla czerni w pikselach, jeśli najpierw odwrócisz obraz, a następnie uruchom filtr, a następnie odwrócisz obraz, osiągnie to z bielą - chwilowo odwróconą bielą.


Unmultiply jest odpowiedni dla czarnego tła. W przypadku białego tła potrzebowalibyśmy opcji Unscreen. Nie mogę jednak znaleźć darmowej wersji; jak dotąd znalazłem tylko creative.adobe.com/addons/products/1328
Steven Vachon

1
@StevenVachon proszę ponownie przeczytać moją odpowiedź, którą zredagowałem dla jasności. W skrócie: możesz wykonać „ekran”, odwracając obraz, uruchamiając filtr, a następnie ponownie odwracając obraz. Osobiście wolałbym osiągnąć za pomocą darmowej wtyczki to, co może zrobić w jednym kroku, niż to, co Photoshop bez wtyczki może zrobić w kilku krokach.
r_alex_hall
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.