Jak nauczyć się być kreatywnym?


126

Przez całe życie byłem programistą i teraz odkryłem, że naprawdę muszę zacząć projektować własne rzeczy. Wiem, jak korzystać z Photoshopa, ale po prostu nie mogę stworzyć nic ładnego. Często odwiedzam Dribbble i szukam inspiracji, ale ich kreatywność mnie przytłacza. Jak oni wymyślają te rzeczy?

Poza nauką podstaw projektowania, takich jak teoria kolorów itp., Jakie są najlepsze sposoby na opracowanie oryginalnych i ładnie wyglądających projektów? Czy powinienem rysować ołówkiem i papierowymi projektami przed rozpoczęciem projektowania w Photoshopie? Mam na myśli głównie projekty interfejsów. Ostatnio znajduję losowe projekty interfejsów Dribbble i próbuję je replikować od zera. Często odnoszę sukcesy, ale wiem, że sam nie mogłem tego wymyślić.

Kolejne pytanie brzmi: jak to robią kreacje?

Czy najpierw wyobrażają sobie projekt, a potem narysują go na papierze, a następnie w Photoshopie?

A może po prostu korzystają z Photoshopa i bawią się, dopóki nie wyjdzie coś miłego? Albo co?


4
Zobacz także: graphicdesign.stackexchange.com/q/31/93 („Wskazówki i źródła dla programistów, którzy muszą lub chcą się uczyć projektowania graficznego”)
Philip Regan

4
Aby odpowiedzieć na „nie kreatywną” część pytania - tak, z pewnością szkicowanie interfejsu użytkownika ołówkiem i papierem jest z pewnością korzystne, a wielu projektantów interfejsów w pełnym wymiarze czasu to zrobi. Jest to szybsze, często łatwiej jest pokazać innym ludziom (którzy sami niechętnie krytykują coś, co wygląda na to, że zajęło to dużo czasu), i możesz bardzo łatwo wprowadzać zmiany w locie na podstawie ich komentarzy. Sprawdź doskonałą Carolyn Snydera Paper prototypowania książki i strony internetowej na wiele więcej na ten temat.
calum_b

1
Na początek proponuję przeczytać elementy stylu typograficznego Roberta Bringhursta. Mimo, że wiele dotyczy typografii (która jest niezbędna dla sieci), ma wiele na temat projektowania, postrzegania, estetyki itp. Nazywam to biblią projektowania.
Robert Koritnik

2
Kreatywny ... szczerze mówiąc; jest to prawdą zarówno w grafice, jak i w programowaniu: musisz rejestrować godziny, aby stać się akceptowalnie dobrymi (i, miejmy nadzieję, nadal być bardzo dobrymi). Spróbuj, nie, spróbuj, lepiej nie. To dużo cholernej roboty; to naprawdę nie jest magia.
benteh

2
Ok, w porządku, nie jest to do końca temat, ale wciąż zabawne: youtube.com/watch?v=9C_HReR_McQ ;)
FrustratedWithFormsDesigner

Odpowiedzi:


164

Jeśli jesteś programistą, jesteś już kreatywny. Programowanie jest jednym z najbardziej kreatywnych zawodów (dlaczego więc słowo „elegancki” byłoby tak wysoką pochwałą?). Tyle za to.

Więc zawęźmy to. Chcesz trasy, która skierowałaby twoją już istniejącą kreatywność do sztuki WIZUALNEJ, a nie niewidoczną sztukę dobrego kodowania.

Podobnie jak programowanie, projektowanie wizualne ma własne podstawy i technologię. To dobrze, ponieważ oznacza to, że istnieją możliwe do nauczenia się zasady i umiejętności, które mogą nie uczynić cię znanym na całym świecie projektantem interfejsu użytkownika, ale przynajmniej doprowadzą cię do „kompetencji”. To, jak daleko pójdziesz, zależy od ciebie.

Ogólna zasada uczenia się dowolnej umiejętności: musisz być w stanie powielić (odtworzyć dokładnie to, co zrobili inni), zanim zaczniesz (stworzyć swój własny projekt od zera). Dotyczy to sztuki, muzyki, programowania, czegokolwiek.

Aby uzyskać świetne wprowadzenie (i ciągłe odniesienia) do dobrego projektu wizualnego, zasubskrybuj magazyn Before and After i / lub kup i przeczytaj doskonałe książki Johna McWade'a „Page Design” i „How to Design Cool Stuff”. Kup, przeczytaj i przeczytaj ponownie „The Non-Designer's Design Book” Robina Williamsa.

W przypadku interfejsu użytkownika spójrz na wspaniały artykuł Joela Spolsky'ego „ Projektowanie dla ludzi, którzy mają lepsze rzeczy do zrobienia ”. Jest to prawdopodobnie najlepsza i najbardziej zwięzła ekspozycja na temat Big Thing, którą muszą wiedzieć wszyscy projektanci interfejsu użytkownika.

Jak już to robisz, a kiedy wykonasz część powyższych badań, wyszukaj świetne projekty interfejsu użytkownika i dowiedz się, jak to zrobili. Odtwórz je dokładnie. W trakcie tego procesu wydarzą się trzy rzeczy:

 1. Podstawy projektowania, które studiowałeś, powiążesz z przykładami z prawdziwego świata. Kiedy zasada i zastosowanie łączą się, zasada zapada tak głęboko w twoim umyśle, że nie musisz już o tym pamiętać; automatycznie staje się czymś, z czym myślisz.

 2. Będziesz budować słownictwo technik, podobnie jak programowanie słowników algorytmów i skrótów programistycznych, z którymi pracujesz na co dzień w kodowaniu.

 3. Zaczniesz zdobywać zaufanie do własnych pomysłów. Gwarantuję, że będziesz mieć co najmniej jedno „aha!” moment, kiedy spojrzysz na udany projekt interfejsu użytkownika i zrozumiesz: „Hej! Mógłbym zrobić coś więcej!” Twoje własne projekty ożyją i będziesz na dobrej drodze.

Poinformuj nas, jak sobie radzisz.

[Edytuj 12.29.2014] Rozszerzyłem tę odpowiedź do pełnego artykułu na creativepro.com, jeśli ktoś jest zainteresowany bardziej dogłębnym leczeniem.


1
Dobra odpowiedź, ale nie powiedziałbym, że kodowanie jest bardziej lub mniej kreatywne niż w większości innych zawodów. Dobrą analogią byłoby stolarstwo: każdy może to zrobić; wiele osób robi to źle (i nie zauważasz problemów, dopóki dom nie upadnie, dekady później); dobre wykonanie tego wymaga dziesięcioleci praktyki; i każdy może docenić arcydzieła. Zauważyłem w ciągu ostatnich kilku lat, że zaczynam się uczyć, jak się uczyć (można by pomyśleć, że 12 lat szkoły i dwa stopnie tego nauczą, ale tak nie jest). Chodzi o widzenie wzorów. I masz rację, że jest to umiejętność całkowicie zbywalna.
naught101

3
Jeśli zdefiniujesz kreatywność jako proces tworzenia oryginalnych pomysłów, które mają wartość, tak jak Ken Robinson, musisz powiedzieć, że programowanie lub inżynieria to bardziej kreatywne zawody, ogólnie rzecz biorąc, niż stolarstwo (nie produkcja szafek) lub konserwacja samochodów . Nie dlatego, że cieśla lub mechanik nie może być kreatywny, ale te zawody nie wymagają rutynowego poziomu kreatywności, tak jak robi to inżynier oprogramowania, rzeźbiarz czy grafik.
Alan Gilbertson,

2
Grać. Baw się dobrze, tak mówię początkującym.
Stan

Zgadzam się z twoim pierwszym akapitem, ale potem idzie w dół. Programowanie nie jest sztuką wizualną (zasadniczo nie jest sztuką, ale raczej nauką. Dlatego nazywa się ją „informatyką” zamiast „sztuką komputerową”), a co równie ważne, projektowanie stron internetowych (lub dowolne projektowanie) jest inne od tworzenia stron internetowych, a myślę, że jako programista / programista będziesz miał tendencję do większego kodowania i nie będziesz miał dużego wkładu w projektowanie. Projektowanie jest często
domeną

@TylerH - Myślę, że nie trafiłeś w sedno pytania i odpowiedzi.
Alan Gilbertson

32

Moja odpowiedź jest częściowo związana z twoim pytaniem, ale czuję, że potrzebowałem motywacji, aby się policzyć, a ty też potrzebujesz.

Czy potrafisz być kreatywny?

Absolutnie!

Użyj swojej wyobraźni, aby zmienić swoje przekonania; dajcie czas swoim myślom.

Kiedy byłem nowicjuszem w tej dziedzinie, myślałem o tych samych rzeczach, ale z czasem poznałem, że tylko ja mogę rozwiązać te rzeczy z czasem. Tylko uważaj, zaakceptuj swoje wady. Nikt nie jest idealny; czas i doświadczenie sprawiają, że wyróżniamy się w tłumie.

Nikt nie wychodzi z łona matki, wiedząc o wszystkim, uczymy się poprzez działanie

Wiele osób uważa, że ​​kreatywność to coś, z czym się rodzisz. W pewnym momencie jest to prawdą, ale może to być również coś, co można poprawić przy odrobinie praktyki / wiedzy.

Kreatywność nie tylko się dzieje; zamiast tego musi być świadomie stworzony. I choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, jednym ze sposobów pobudzania kreatywności są celowe rytuały.


Jak nauczyć się kreatywności:

Pierwszym krokiem do stania się kreatywnym jest usunięcie słów „nie jestem kreatywny” ze słownika. Poważnie, nie mów ich, nawet nie mów ich w swojej głowie.

Teraz musisz zacząć patrzeć na to, co robią inni ludzie w Twojej niszy. Przeglądaj je online, czytaj książki, oglądaj o nich programy telewizyjne. Im więcej widzisz, co robią, tym bardziej możesz poczuć, jak myślą i jak wpadają na twórcze pomysły.

Znajdź sposób lub miejsce, w którym poczujesz się całkowicie zrelaksowany. Jest to ważne, abyś mógł wymyślić pomysły. Zapisz je, gdy je zdobędziesz. Dla mnie miejscem relaksu jest natura na zewnątrz, gdzie jest cicho i słonecznie lub gdy biorę długą jazdę na rowerze sam.

Staraj się codziennie zapisywać kilka pomysłów. Nawet jeśli wydają się głupie pomysły, i tak je zapisz. To proces stopniowy. Rozwiń poprzednie pomysły z poprzedniego tygodnia.

Powtórz proces czytania i obserwowania, co robią podobni ludzie i jak są kreatywni, znajdź relaksujące miejsce, aby zapisać swoje myśli i zapisuj kilka pomysłów każdego dnia, aż zaczniesz widzieć wyniki, z których jesteś zadowolony. Może to potrwać kilka tygodni lub kilku miesięcy, ale jest to proces szkoleniowy, który musisz przemyśleć, aby stać się bardziej kreatywnym.

Pamiętaj, że patrzenie na rzeczy z innej perspektywy może mieć duży wpływ na kreatywność. Zapytaj, w jaki sposób wszyscy inni robią coś w ten sam sposób, zobacz, czy bycie innym i robienie tego w inny sposób spowoduje coś fajnego.

Źródło ( każdy może być kreatywny! )


Brak kreatywności wynika z dwóch rzeczy:

 • Uwarunkowania społeczne:

Od dnia naszych narodzin zaczynamy uczyć się, co robić, jak żyć, co jest dobre, a co złe. Jesteśmy przeszkoleni do przyjmowania innych osób mówiących nam, co mamy robić. Jesteśmy wyszkoleni do przestrzegania zasad i systemów, czasami nawet do wyjaśnienia DLACZEGO, ale po prostu powiedziano nam, że jest to „tak, jak jest” i jak należy to zrobić.

Innymi słowy, prawie nie uczymy się myśleć za siebie. Nie jesteśmy tak naprawdę uczeni, jak grać i być kreatywnym, i często wolni myśliciele i kreatywni ludzie muszą znosić wiele osądów i krytyki, ponieważ mają odwagę być inni i myśleć nieszablonowo.

 • Samoograniczające przekonania:

Z powodu tych uwarunkowań społecznych nie mamy prawdziwego doświadczenia w byciu kreatywnym, ponieważ nasze procesy myślowe są tak ograniczone i ograniczone. Kiedy od czasu do czasu wędrujemy poza pole i próbujemy być kreatywni, a to nie działa lub wychodzi okropnie, zaczynamy utwierdzać się w przekonaniu, że nie jesteśmy kreatywni. Im więcej próbujemy i im bardziej się popsujemy, tym bardziej potwierdzamy nasze przekonanie, że nie jesteśmy kreatywni.

Po wprowadzeniu tego samoograniczającego przekonania trudno jest je przełamać, a często nawet nie próbujemy robić rzeczy wymagających kreatywności.


Być może duplikat tego pytania programmers.stackexchange.com Zobacz ich wybitne odpowiedzi


Aby uzyskać więcej inspiracji, przeczytaj te artykuły:

 1. jak-ogarnąć-swoją-wewnętrzną-kreatywność
 2. 10 darmowych e-booków dla przyszłych projektantów
 3. Odpowiedź od programmers.stackexchange.com

(Przeczytaj artykuły z changethis.com, podniosą cię jak rakieta)


Mam nadzieję, że przynajmniej czytając to wszystko, zobaczysz zmianę w sobie i z czasem staniesz się bardziej kreatywny, jeśli będziesz cierpliwy.


17

Myślę, że w twoich pytaniach nie chodzi o to, jak być kreatywnym, ale o to, jak tworzyć atrakcyjne wizualnie treści.

Znam wielu grafików, którzy są dobrzy lub utalentowani, ale wcale nie są kreatywni (w sensie innowacyjności i myślenia od razu po wyjęciu z pudełka).

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ludzie, którzy potrafią tworzyć atrakcyjne wizualnie treści, niezależnie od tego, czy chodzi o grafikę komputerową, obrazy czy graffiti, wszyscy mają talent, z którym się urodziłeś lub nie. Wielu programistów wykorzystuje ten naturalny talent, większość nie.

Jeśli uważasz, że jesteś do pewnego stopnia utalentowany, to tylko kwestia wyszkolenia się. Czytaj czasopisma poświęcone projektowaniu („SmashingMagazine” to dobre miejsce na początek), codziennie odwiedzaj galerie CSS (moje ulubione to CSSremix i Web Creme) i znajdź samouczki, które uczą Cię, jak odtwarzać widoczne na nich efekty wizualne.

Inną ważną rzeczą jest zrozumienie teorii piękna. Przeczytaj o typografii, białych znakach, projekcie interfejsu użytkownika, UX i użyteczności. Sprawdź także naszego bloga na Binpress, mamy serię projektantów dla programistów.


13

Dla mnie brzmi, że brakuje ci pewności siebie.

Już opanowałeś jedną trudną część: programowanie i, jak już powiedział Alan, programowanie to praca twórcza.

Moja wskazówka: bądź prosty, poznaj podstawowe zasady dotyczące układu i znajdź swój własny styl. Ta książka: Projektowanie stron bardzo mi pomogła w strukturze moich projektów, a ta książka: Książka pomysłów pomogła mi w inspiracji w projektowaniu.

Moim zdaniem, próba znalezienia inspiracji na stronach takich jak dribbble jest w porządku, ale może być również zniechęcająca dla początkujących, ponieważ myślą, że praca każdego jest lepsza niż ich; do tego lubię porównywać jabłka z jabłkami, to znaczy nie można porównywać pracy nowicjusza z pracą doświadczonego projektanta. Daj sobie szansę na naukę!


11

Twój zakres pytań jest trochę szeroki, ale pozwól mi wyjaśnić, jak dostałem się do projektowania interfejsu. Po prostu zacząłem od wieloletniej pracy nad osobistymi projektami internetowymi i odwiedzaniem stron, które miały tutoriale, jak używać Photoshopa do tworzenia określonych rezultatów, potem zacząłem robić kilka projektów dla innych ludzi i pracodawców i ogólnie po prostu kontynuowałem eksperymenty i iteracje.

Potem poszedłem i uzyskałem tytuł licencjata w pokrewnej dziedzinie (multimedia), która miała dość formalną edukację projektową. Było to ważne z wielu powodów. Edukacja formalna nie nauczy Cię wszystkiego z dystansu, ale ma to ogromny wpływ na twoje podstawowe założenia.

Jeśli zanurzysz się w blogach, które mówią o dobrym projektowaniu, regularnie przeglądasz witryny, które podkreślają dobry projekt, i spędzasz dużo czasu na rozmowach z ludźmi, którzy robią dobry projekt, w końcu poczujesz, jak sprawdzić, czy twoja praca jest jakaś dobry. Następnie musisz poświęcić trochę czasu na naukę rzemiosła i technik, które wytwarzają dobry projekt, a wtedy twoja praca zacznie odpowiadać poziomowi jakości, który jest profesjonalnie akceptowalny.

Ten zawód jest dość dużą sprawą, upewnij się, że wiesz, co próbujesz zrobić, skacząc do projektowania, dobre wyniki nie przyjdą szybko. Czy naprawdę musisz tak źle projektować własne rzeczy?


8

Jako programista, a nie projektant, uważam, że wspomaga mój proces twórczy, gdy „projektuję w przeglądarce” zamiast w Photoshopie.

Zwykle zaczynam od HTML i CSS, aby obniżyć mój podstawowy układ i używać Photoshopa, jeśli muszę tworzyć przyciski lub inne elementy graficzne. Przyspiesza to również proces i znacznie przyspiesza rozwój.

Kiedy korzystam z Photoshopa, mój końcowy produkt zwykle bardzo różni się od tego, co wymyśliłem w Photoshopie.


7

Istnieje stary klasyk reklamowy, który jest naprawdę ważny dla każdego, kto próbuje wykorzystać swoją rodzącą się kreatywność: Technikę tworzenia pomysłów Jamesa Younga

Wspominałem o tym gdzie indziej , ale tutaj osiągnę punkt kulminacyjny podejścia Younga.

 1. Zbierz surowce : zalej swój mózg przedmiotem pod ręką.

 2. Przetrawiaj materiał : sprawdź, co znalazłeś, i zobacz, gdzie są połączenia.

 3. Nieświadome przetwarzanie : tutaj czekasz na inspirację - wracaj na chwilę do świata.

 4. Inspiracja uderza : kiedy podświadomość jest skończona, przekazuje coś, o czym nie myślałeś, że możesz to zrobić.

 5. Rzeczywistość twarzy : weź tę wielką inspirację i stwórz z niej coś użytecznego.


5

Graj w Photoshopie. Popełniaj wiele błędów i szybko wypróbuj wiele projektów. Nie martw się, jeśli nie okażą się tak, jak chcesz. Zakończ je i przejdź do następnego. Jedyną osobą, która musi je zobaczyć, jesteś ty. Oceniaj ich pod kątem pracy projektantów, którą lubisz, i spróbuj dowiedzieć się, co zrobili, aby zrobić to jeszcze bardziej.

Znajdź projektantów, których lubisz na deviantart i zachowaniu, a następnie spójrz na ich ulubionych i ludzi, którzy ich inspirują, wkrótce przyjrzysz się wielu fajnym projektom, a twój mózg pochłonie wszystko. Utwórz folder inspiracji i zapisz w nim wszystkie projekty, które Ci się podobają.

Wytnij elementy ze stron, które lubisz, np. Nawigacja z jednej, obraz galerii z drugiej, przyciski mediów społecznościowych z drugiej, utwórz folder z rzeczami, które kochasz, a następnie spróbuj połączyć je wszystkie w jedną stronę.

Eksperymentuj i graj, jest fajnie :)


5

Internet jest zazwyczaj moim źródłem kreatywności, ale także refleksja nad naturą pomaga pobudzić kreatywność.

Nie umiem dobrze rysować, ale po obejrzeniu coraz większej liczby samouczków i filmów nabieram coraz większej pewności w tworzeniu rzeczy dla Królestwa Cyfrowego.

Oto niektóre z moich najlepszych zasobów, inne niż Dribbble lub DeviantArt.

 • Księga projektowa / Inspiracja

 • Instruktaż projektowania

 • Poradniki Slodive Illustrator

 • Zobacz, co ludzie tworzą w Graphic River i samouczkach Google na temat samodzielnego tworzenia

 • This Is Colossal to dobra witryna do projektowania graficznego

 • Naucz się rysować anatomię za pomocą Riven Phoenix

 • Strona internetowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej to Grandeur MOMA.org

 • Weź udział w kursie uznania dla sztuki w lokalnym college'u i zostań kolejnym Picasso

 • BuzzFeed ma świetny artykuł na temat życia według malarza Boba Rossa

  buzzfeed.com/awesomer/profound-wisdom-from-bob-ross

Najwyraźniej muszę mieć wyższą reputację, aby publikować więcej linków, ale możesz sam je wyszukiwać w Google.

Pomocne są również samouczki Adobe Illustrator. Lynda.com nauczy Cię, jak korzystać z Produktów Adobe lub poszukać samouczków Open Source dla GIMP.


4

Wszystko w szczegółach.

Najbardziej kreatywni ludzie uczą się, jak szczegółowo opisywać swoją pracę. Twórczość ludzi nie kreatywnych zawsze wygląda na niedokończoną. Naucz się polerować swój projekt, a będzie wyglądał kreatywnie,

To znaczy:

 • wypoleruj te krawędzie
 • Dodaj cienie, w razie potrzeby podkreśla, aby urozmaicić pracę
 • Na początek użyj niewidocznej siatki, aby umieścić swoje elementy
 • Dodaj krawędzie lub ramki, aby zjednoczyć lub podzielić elementy

... wiesz o co mi chodzi, prawda?

Spędzanie niezliczonych godzin na poszukiwaniu inspiracji innych ludzi wyschnie. Szukaj inspiracji poza pracą innych ludzi. Oznacza to, że idź robić zdjęcia, czytać powieść, idź do muzeum sztuki.


Nie można stworzyć niecodziennego pomysłu kreatywnego, dopracowując go! „Kreatywny” to nie tylko modne słowo oznaczające „dobry” ... Kreatywność polega na wymyślaniu pomysłów i przekształcaniu pomysłów w więcej pomysłów, aby uzyskać świetny pomysł warty dopracowania i wykończenia. Niepokój o szczegóły i rzeczy wyglądające na gotowe na tym etapie przeszkadza. Właśnie dlatego szkicowniki kreatywnych projektantów pełne są tysięcy niedokończonych pomysłów. Cztery procedury i techniki Ben list to umiejętności proceduralne - również bardzo ważne, ale nie takie same jak kreatywność. (Ostatni bit dotyczy twórczości)
user568458

4

Widzę wiele odpowiedzi dotyczących „dobrze wyglądającej” części twojego pytania. Chciałbym dodać o kreatywności, ponieważ uważam, że są to dwie zupełnie różne rzeczy. Myślę, że kreatywność jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala wywrzeć wrażenie na ludziach, nawet jeśli Twoje umiejętności w Photoshopie nie są tak dobre. Dobra koncepcja, nawet jeśli jest trochę brzydka, zawsze będzie miała większy wpływ niż coś ładnego bez duszy. Najlepsze jest to, że kreatywność może wpływać na wiele dziedzin życia, w przeciwieństwie do Photoshopa.

Spojrzałbym na pracę Alexa Osborna: burza mózgów, lista kontrolna Osborna to dwie metody, z których często korzystałem (do tego stopnia, że ​​wydawały się zakorzenione i nie myślę o tym świadomie). Edward De Bono ma też świetne książki.

Kilka zasad, które sam sobie daję: zachowaj otwarty / pokorny umysł, bądź gąbką i narażaj się na różnego rodzaju rzeczy, nigdy nie zadawalaj się jednym pomysłem, nawet jeśli wydaje się świetny, śpij na nim lub daj mózg trochę czasu na „duszenia” rzeczy podczas robienia czegoś innego.

Jeśli masz problemy z przydzieleniem sobie zadań, możesz zajrzeć do MOOC Uniwersytetu Standford „Crash Course on Creativity”. Wziąłem to latem 2013 roku, było całkiem nieźle. ( http://venture-lab.org/creativity )

Aktualizacja: Odpowiedziałem na to jakiś czas temu, ale ostatnio zagłębiałem się bardziej szczegółowo w tym temacie. Przyglądając się niektórym badaniom dotyczącym oceny kreatywności, można ją wstecz zaprojektować, aby opracować cele, aby stać się bardziej kreatywnym.

Ocena kreatywności: przewodnik dla nauczycieli http://files.eric.ed.gov/fulltext/ED505548.pdf

Kreatywność jest definiowana jako kluczowe cechy osobowe podzielone na:

generowanie pomysłów Płynność, elastyczność, oryginalność, opracowanie i myślenie metaforyczne

Wnikając głębiej w pomysły Analizowanie, syntezowanie, reorganizacja lub redefiniowanie, ocena, dostrzeganie relacji, pragnienie rozwiązania dwuznaczności lub uporządkowania nieporządku oraz preferowanie złożoności lub zrozumienia złożoności.

Otwartość na odkrywanie pomysłów Wrażliwość na problemy, wrażliwość estetyczna, ciekawość, poczucie humoru, żartobliwość, fantazja i wyobraźnia, podejmowanie ryzyka, tolerancja na dwuznaczności, wytrwałość, otwartość na doświadczenie, wrażliwość emocjonalna, zdolność dostosowywania się, intuicja, chęć rozwoju, niechęć do akceptacji twierdzenia autorytarne bez krytycznego badania oraz integracja dychotomii lub przeciwieństw.

Słuchanie własnego głosu Świadomość kreatywności, wytrwałości lub wytrwałości, samokierowania, wewnętrznego umiejscowienia kontroli, introspekcji, wolności od stereotypów, koncentracji, energii i etyki pracy.

(Treffinger i in., 2002)


3

Inni zwrócili się we właściwym kierunku-spojrzenie na cudzych wzorów dużo . Zwróć uwagę na subtelne szczegóły, a twój umysł wykona resztę pracy. Zaczniesz „wymyślać” własne projekty. Nie będą one jednak „oryginalne” w takim znaczeniu, w jakim prawdopodobnie masz na to nadzieję.

Projektowanie, a zwłaszcza projektowanie interfejsu, nie polega na tworzeniu jedynych w swoim rodzaju rzeczy. Przeciwnie, będziesz lepszym projektantem, jeśli będziesz trzymał się zasad i konwencji, które ludzie już znają .

Na przykład, co jest ważniejsze: Aby znaleźć najciekawszą ikonę reprezentującą „Wyślij e-mail” lub pomóc innym w poruszaniu się po interfejsie, natychmiast znajdź ikonę „Wyślij e-mail” i ją rozpoznaj?

Zgadza się…

Tak więc, radzę ci zwrócić uwagę na wzorce i istniejące konwencje oraz zastosować je w projektach interfejsów. Twoi użytkownicy będą Ci wdzięczni.

Ponadto należy przede wszystkim skupić się na funkcjonalności projektu. Co chcesz pomóc ludziom osiągnąć? Co chcą zrobić z Twoją aplikacją / witryną? Jak sprawić, by to zadanie było dla nich łatwe?

Zajęłam się „oryginalną” częścią. A teraz druga część twojego pytania - sprawienie, by Twoje projekty wyglądały ładnie:

Oprócz nauki podstaw projektowania, takich jak teoria kolorów itp., Jakie są najlepsze sposoby na opracowanie [oryginalnych] i ładnie wyglądających projektów?

Pozwól, że opowiem ci historię.

W styczniu przeglądałem reddit.com/r/web_design, gdy natknąłem się na jeden z tych postów: „Utknąłem po nauce HTML i CSS. Jaki jest następny krok do samodzielnego projektowania stron internetowych? ”

OP czuł się zagubiony w morzu frameworków, bibliotek i oprogramowania:

Czy muszę się uczyć Photoshopa lub Sketcha? Czy muszę się uczyć Bootstrap? Czy powinienem teraz przejść do JavaScript lub przeczytać więcej o projektowaniu?

Wiedziałem, że opanowanie większej liczby narzędzi nie było rozwiązaniem. Próbowałem tego przez lata i nie poszerzyło to mojej wiedzy projektowej.

A ponieważ nie jesteś projektantem stron internetowych po opanowaniu programu Photoshop (w końcu to tylko narzędzie), proces projektowania stron internetowych podzieliłem się z OP.

Jak się okazało, było to pomocne, ponieważ wiele innych osób również mi podziękowało, a ja skończyłem [rozszerzając swój komentarz w post] ( https://www.reddit.com/r/web_design/comments/2x815r/feel_stuck_after_learning_htmlcss_heres_how_to / ) w tym podreddycie. Ku mojemu zdziwieniu ten post stał się dość popularny (zyskał 1k + głosy poparcia).

W ten sposób miałem okazję porozmawiać z wieloma początkującymi projektantami stron internetowych i dowiedzieć się, z czym się zmagali.

Odpowiedź numer jeden brzmiała:

Moje projekty po prostu nie wyglądają profesjonalnie!

Teraz mogę wskazać milion powodów, dla których projekt nie wyglądałby „profesjonalnie”. I właśnie to zrobiłem. Ale to niewiele pomogło. Czułem, że ludzie potrzebują czegoś, co naprawdę pomoże im rozwinąć grę.

Po dalszych przemyśleniach, badaniach i zwykłym rozmowie twarzą w twarz z projektantami stron internetowych zdałem sobie sprawę, że w projektach dla początkujących brakuje harmonii .

Harmonia jest podstawą piękna - projekt oparty na harmonijnych proporcjach jest znacznie bardziej atrakcyjny dla oka niż taki, który nie jest.

A harmonia nie polega wyłącznie na rozmiarach elementów i proporcjach: możesz mieć harmonię między kolorami wzoru, harmonię między przekazem a całą kolorystyką, harmonię między rysunkami liter (krojów pisma) i czcionką nastrój kopii i tak dalej.

Podsumowując, oto jak sprawić, by Twoje projekty były „ładne” :

 1. Pomyśl o celu strony. Co użytkownik chce osiągnąć? Co firma chce osiągnąć? Jak możesz sprawić, by obie strony mogły bardzo łatwo osiągnąć swoje cele? Harmonia zaczyna się od zdefiniowania wspólnego celu.
 2. Pomyśl o wiadomości, którą chcesz wysłać. Czy strona musi wyglądać na vintage? Czy to musi budzić zaufanie? Czy to musi być zabawne? Jak wyglądają podobne strony internetowe? Jakich czcionek i kolorów używają? W ten sposób znajdziesz kolory i czcionki, które harmonizują z celem i przesłaniem witryny.
 3. Użyj podziałki modułowej, aby proporcjonalnie dopasować swoje elementy. Harmonia wielkości jest przyjemna wizualnie.

Napisałem 3-częściowy mini-serial o harmonii i korzystaniu ze skali modułowej . Możesz go zdobyć tutaj .


2

Staraj się być sobą, a także bądź świadomy wszystkich tradycyjnych zasad i nowoczesnych stylów. Następnie po wielu obserwacjach, kiedy masz wiedzę, spróbuj wyrazić, kim jesteś i ustanowić własne zasady.

PS. Biorąc pod uwagę techniki

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.