Jak mogę zwiększyć rozmiar pliku .jpeg bez utraty jakości?


9

Czy można .jpegpowiększyć zdjęcie bez utraty „jakości”?

Mam zdjęcie, które jest 450px x 750pxi chciałbym powiększyć je trzykrotnie, aby nie drukować w Internecie?

Powiedziano mi, że Illustrator to narzędzie, dzięki któremu to się dzieje, i mam Illustrator CS6.


7
„Powiedziano mi, że Illustrator to narzędzie, dzięki któremu to się stanie”, uderz tę osobę i powiedz „NIE!”
SaturnsEye

Pytanie jest zbędne w tym sensie, że zaczynając od bitmapy jpeg, jakość została już poświęcona, ponieważ stanowi destrukcyjną formę kompresji. Jeśli JPEG jest zdjęciem, nie możesz naprawić uszkodzeń, a powiększenie go tylko podkreśli słabą jakość. Jedynymi opcjami są poszukiwanie oryginalnej dużej wersji (jeśli istnieje) lub użycie alternatywnego obrazu. Jeśli jest to logo lub względnie prosta grafika, przerysuj go w Illustratorze jako wektor - wtedy upewnisz się, że można go powiększyć, zachowując wymaganą jakość dla profesjonalnych rezultatów. Przykład: goo.gl/WxCVhe
Applefanboy

Odpowiedzi:


8

Krótko mówiąc: nie.

Obrazy w formacie jpg nie są obrazami wektorowymi. Obrazy oparte na wektorach można zmieniać bez utraty jakości. Obrazy bitmapowe zawierają kolorowe piksele. Jeśli spróbujesz podwoić rozmiar, jeden piksel musi urosnąć do 4 pikseli tego samego koloru. Wynik: jeśli chcesz obraz 3 razy większy, zobaczysz oryginalne piksele na obrazie.

To zależy od twojego obrazu, czy można go zmienić na format wektorowy, czy nie. Zwykłego zdjęcia (portret człowieka, góry, krajobraz itp.) Nie można zmienić na format wektorowy.


to posąg Buddy, czarno-srebrny. Więc chyba nie można tego zmienić?
Abdo El-Madhoun,

2
@ AbdoEl-Madhoun, jeśli masz remis, spróbuj wektoryzować buddę za pomocą tego programu. O ile mi wiadomo, Corel Draw jest najlepszym programem do tego. Ma funkcję wektoryzacji. W końcu zależy to od liczby kolorów, cieni, czy kolor może zostać wektoryzowany (potrzebuje miejsca do wypełnienia kolorem, ...)
Mensch

VectorMagic to najlepszy program, z którego korzystałem (profesjonalnie) do bitmapy na wektor i jest to ogromny krok ponad automatyczne śledzenie programu Illustrator. Ma tryb w pełni automatyczny lub możesz dostosować parametry. Jedną fajną cechą jest to, że zamiata początkowy wynik i „wygładza” krzywe, usuwając punkty i upraszczając - zwykle tam trzeba wejść i posprzątać sporo - wyobraź sobie koło - potrzebujesz tylko 4 punktów, ale ogólnie dostajesz tuzin + i zniekształcają kształt. Oto przykład bitmapy herbowej w wektorze w krótkim czasie: goo.gl/Rc7MrY - nie potrzebowałem super dokładnej kopii, ale dobre krzywe.
Applefanboy

8

Jak wspomniano, nie można zwiększyć rozmiaru .jpegbez utraty jakości, ale istnieje margines tolerancji, który można zwiększyć, .jpegzanim będzie zauważalny.

Weźmy na przykład mojego bohatera (oryginalny plik):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli zaimportuję ten obraz do Photoshopa i przejdę do Image > Image Size(Skrót Ctrl+ Alt+ Ina PC lub option/alt+ cmd+ Ina Maca)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zmień pixelsnapercent

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz zmienić wartość procentową na 110% i powtarzać ją, aż otrzymasz zauważalną różnicę w jakości. UWAGA JEŻELI obraz jest wysokiej jakości, zwykle można go zwiększyć nie więcej niż 10 razy na podstawie doświadczenia, ale jak stwierdzono, zależy to od jakości dostosowywanego obrazu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Skończone:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Ok i stare, ale dobre pytanie; Teraz ja:

Niektóre definicje / deklaracje:

1) Jakość to proces, który dba o każdy jego krok.

W przypadku ponownego próbkowania obrazu nie występuje utrata „jakości” (z wyjątkiem sytuacji, gdy tworzysz własne zdjęcie, prawdopodobnie kompresując je jak diabli). To, co masz, to utrata informacji, gdy próbkujesz go w dół. Podczas próbkowania pojawia się „domysł informacji”.

2) Nie ma programu CSI, który dokonuje cudów w potrzebnych warunkach (widziałem jednak jakiś program do przetwarzania obrazu kryminalistycznego, który dość dobrze pokazuje tablicę rejestracyjną z obrazu o bardzo niskiej rozdzielczości lub z bardzo wąskiego kąta. Wynik był brzydki , ale wyraźnie widać tablicę rejestracyjną).

3) Tak więc programy używają różnych metod „zgadywania”, aby spróbować przypisać informacje do nowych pikseli.

Niektóre prawdziwe testy

Oto kontrolowane ćwiczenie ponownego próbkowania. Zresetuj powiększenie przeglądarki, aby zobaczyć ją w prawdziwym rozmiarze.

a) W centrum znajdują się 3 obrazy. Obraz referencyjny to ten oznaczony jako 100%

b) Obok znajdują się niektóre mniejsze oznaczone jako 300% i 200%. Są one odpowiednio 1/3 i 1/2, gdy zostaną przeskalowane, będą miały oznaczony współczynnik ponownego próbkowania.

Zastosowane programy (w kolejności wyglądu):

1) Właśnie skalowane (jest to tak popularna „pikselacja”, nazwa techniczna to „najbliższy sąsiad”) 2) Irfan zobacz Lanczos Filtr

3) PhotoZoom 4) Reshade

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdjęcie: Scott F. Snyder Model: Amy Lee Fathbruckner

  • Normalny filtr bicubic Photoshopa wygląda podobnie do filtra Lanczos.

  • To jest test z dawnych lat, istnieje szansa, że ​​programy osiągną lepszy wynik, ale nie oczekują skoku kwantowego.

  • Nie mają dodatkowego procesu. Możesz dodać małe wyostrzenie po początkowym ponownym próbkowaniu. Photoshop ma jeden oznaczony jako bicubic ostrzejszy.

  • Chciałbym ponownie próbować w okrągłych liczbach. Nie 150%, nie 234,567%

  • Jeśli po prostu rozszerzysz go w Ilustratorze lub podobnym, wynik będzie podobny do próbki nr 1.

Wstrząs mózgu

Moim zdaniem, próbkowanie w górę o 200% jest dopuszczalne. 300% tylko w przypadku tła.


Możesz wypróbować Photoshop bicubic, a następnie inteligentne wyostrzanie z 1px dla 200 i 2 px dla 300 gausów. W każdym razie ta odpowiedź należy do numeru jeden. Mitchell jest bliski lanczos, ale tańszy (michell jest bicubikiem ze zoptymalizowanymi czynnikami)
joojaa

Interesujące może być rozszerzenie postu, wprowadzenie różnych metod ostrzenia ... Do mojej listy rzeczy do zrobienia .
Rafael

1

PhotoZoom Pro 6 tworzy większe obrazy (do 1 miliona na 1 milion pikseli), a także zapewnia wyższą jakość wyników. PhotoZoom Pro 6 jest wyposażony w S-Spline Max, unikalną, opatentowaną technologię zmiany rozmiaru obrazu, która wyróżnia się zachowaniem czystych krawędzi, ostrości i drobnych szczegółów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gimp to darmowe oprogramowanie. Można go również użyć do zmiany rozmiaru zdjęć przy minimalnej utracie jakości. Ostrzegam jednak, że wynik nie będzie tak dobry jak PhotoZoom.


1
> zmiana rozmiaru zdjęć przy minimalnej utracie jakości. To jest całkowicie mylące. „Jakość” będzie w każdym razie słaba. PS Ten post brzmiał jak dodanie Xo)
Rafael

@ Rafael to nie jest dodatek ... użyłem pz 6-7 przez 3 lata i jest to idealne narzędzie do zmiany rozmiaru plików jpg.
Lunaticbrain

0

Skorzystaj ze SmillaEnlarger, który znajdziesz tutaj za darmo:

https://sourceforge.net/projects/imageenlarger/

Oczywiście nie powinieneś tego robić. Nie powinieneś nawet tego robić. Ale sam tego nie znoszę, gdy ludzie próbują mi powiedzieć, czego chcę.

=== a side === Najlepszym sposobem jest wklejenie tej mapy bitowej do Inkscape i poświęcenie czasu (tak), prześledzenie jej i stworzenie nowej grafiki wektorowej. W ten sposób możesz nawet dodać drobne zmiany i mieć własne kolory i być może uniknąć problemów z prawami autorskimi (nie jestem ekspertem od tego, ile trzeba by zmienić, aby zrobić to samodzielnie).

Następnie wyeksportuj z Inkscape jako plik PNG, a otrzymasz fantastyczną nową, wyraźną mapę bitową w dowolnej wymaganej rozdzielczości. === powrót do mojej głównej odpowiedzi ===

Korzystaliśmy z SmillaEnlarger, kiedy było to absolutnie konieczne. Nie idealne, ale najlepsze narzędzie, jakie do tej pory znaleźliśmy i stosowaliśmy, do ulepszania starych map bitowych w celu szybkiego wykonywania zadań. Dowiedzenie się o Smilli i jej ustawieniach-opcjach zajmuje trochę czasu. Więc jeśli chodzi tylko o tę jedną ilustrację, lepiej spędzić czas na śledzeniu smoka. hth

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.