Jak automatycznie zmienić ścieżkę z liniami prostymi w ścieżkę zakrzywioną w programie Illustrator?


10

Wiem, jak to zrobić ręcznie, ale potrzebuję automatycznego sposobu (skrypt lub tylko polecenie w programie Illustrator).

Oto linia podobna do tej, którą mam na myśli. Zauważ, że wszystko składa się z linii prostych (niebieskie kropki to punkty kontrolne):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak mogę łatwo przekształcić to w prawdziwą krzywą?

Pamiętaj, że mam do dyspozycji całą Adobe Creative Cloud, więc jeśli w Fireworks, Photoshopie lub w czymkolwiek innym można znaleźć narzędzie, jest ono nadal aktualne.

Odpowiedzi:


11

Możesz spróbować Object > Path > Simplifydostosować ustawienia Precyzji krzywej i Próg kąta , aby być może uzyskać krzywą.

Nie ma prostej metody, o której wiem, poza tym.


Działa świetnie! Zrobił to, co chciałem.
sinθ

6

Istnieje również opcja, jeśli wolisz bardziej praktyczne podejście. Pocieraj go nad wybraną ścieżką i wygładza go tam, gdzie pocierasz. Jeśli nie będzie wystarczająco gładki, wcieraj.Smooth tool wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z tego samouczka:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij dwukrotnie ikonę narzędzia, aby ustawić, jak blisko wygładzona linia przylega do oryginału ( fidelity) i jak silne jest wygładzanie za każdym razem ( smoothness).


Miłą dodatkową funkcją płynnego narzędzia jest to, że dotyczy tylko wybranych ścieżek i punktów . Tak więc, jeśli istnieją części ścieżki, które chcesz pozostać dokładnie takie, jakie są, i części, które chcesz wygładzić, możesz wybrać tylko punkty, które chcesz wygładzić, a następnie użyć gładkiego narzędzia.


Dzięki. Jestem całkiem nowy w programie Illustrator. Korzystałem z narzędzia do zaznaczania bezpośredniego (A) i narzędzia usuwania punktu kontrolnego (-) do czyszczenia ogromnych, złożonych śladów. To trwało wieczność, więc to taka ulga.
głosy

2

Wybierz ścieżkę, którą chcesz przekonwertować, a za pomocą narzędzia do zaznaczania bezpośredniego i naciśniętego klawisza Shift wyklucz jeden punkt. Niektóre nowe przyciski pojawiają się w menu, jednym z nich jest konwersja wybranych punktów kontrolnych z narożnika na gładki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Po zakończeniu Efekt> Stylizacja> Okrągłe rogi. Następnie wybierz Obiekt> Rozwiń wygląd, aby utworzyć zakrzywioną linię, którą można edytować za pomocą uchwytów.


-2

Efekt> Stylizacja> Okrągłe rogi.


1
Nie zamieni to linii w jedną ścieżkę, po prostu zaokrągli krawędzie.
Hanna
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.