Eksportowanie obiektu jako svg z programu inkscape


101

Wiem, że Inkscape nie ma możliwości eksportowania wybranych obiektów jako svg, ale czy istnieje obejście, które ludzie uważają, że działa?


1
Po prostu strzelasz z biodra, ale nie kopiujesz, nowy dokument, wklej, zapisujesz pracę?
Scott,

1
Byłem prawie pewien, że można to zrobić za pomocą opcji wiersza polecenia. Istnieje rzeczywiście opcja eksportu zwykłego pliku svg, ale nie respektuje identyfikatora eksportu: '(
Drasill

2
Nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli, aby odpowiedzieć, ale napisałem skrypt, aby wsadowo wyeksportować warstwy Inkscape do osobnego pliku SVG - możesz umieścić każdy ze swoich obiektów na innej warstwie. Skrypt jest tutaj: github.com/splitbrain/material-icons
Andreas Gohr

Niestety, link 404 :-(
Mawg

Odpowiedzi:


112

Prosta metoda jest następująca:

  1. Wybierz obiekt (y) do wyeksportowania.
  2. „Zmień rozmiar strony do rysunku lub zaznaczenia” (Plik → Właściwości dokumentu) lub Ctrl+ Shift+ R.
  3. „Odwróć zaznaczenie” (Edycja → Odwróć zaznaczenie) lub !, i Delwszystkie inne obiekty.
  4. „Zapisz jako” za pomocą Ctrl+ Shift+ S.
  5. Wybierz Zoptymalizowany SVG jako format, jeśli chcesz go używać w Internecie.

Nie tak szybko, jak bym chciał, ale szybciej niż tworzenie nowego dokumentu dla każdej grafiki, którą chcesz wyeksportować.


13
Twoja metoda zapisuje również resztę dokumentu, tuż poza oknem ekranu, zwiększając w ten sposób rozmiar pliku (przynajmniej w moich testach).
benebun

1
Dodawanie skrótu Zapisz jako kopię: Ctrl + Shift + S
Kai Noack

@benebun Czy znalazłeś sposób, aby to naprawić bez tworzenia nowego dokumentu za każdym razem?
Matt

5
Aby uniknąć zapisywania całego dokumentu, możesz po prostu „Odwrócić zaznaczenie” (!) I usunąć pomiędzy krokami 1 i 2. Po zapisaniu kopii możesz cofnąć w razie potrzeby, aby powrócić do oryginalnego dokumentu i przejść do następnego pozycja. Byłoby świetnie, gdyby istniał skrót do tego wszystkiego.
jcaron

4
Możesz pominąć krok 2, po prostu używając skrótu Ctrl + Shift + R dla „Zmień rozmiar strony do rysowania lub wyboru”.
rugk

14

Trzymam z boku kolejną instancję Inkscape i po prostu skopiuj i wklej obiekt, który chcę zapisać do dokumentu scratch save.

Inną opcją, jeśli chcesz tylko dane ścieżki, jest wybranie obiektu, Shift+ Ctrl+, Xaby otworzyć edytor XML, złapać potrzebne elementy (zwykle datrybut), a następnie wkleić gdziekolwiek.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.