Dlaczego niektóre logo wyglądają na przestarzałe? Jak się starzeje projekt?


122

Co sprawia, że ​​projekt wygląda na stary? Jak subiektywne to jest? Kto decyduje?

Spójrz na to logo Bell:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pochodzi z 1969 roku. A chłopak, czy tak to wygląda. To proste i minimalne, ale ... wygląda na stare.

Spójrz na to logo BP:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Stary. I niezbyt ładnie. A jednak ... ktoś pomyślał, że to dobry pomysł.

I coś, co wydaje mi się niesamowicie ciekawe: stary Chrome kontra nowe logo Chrome:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pamiętam, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem nową ikonę. Myślałem, że było całkiem źle. Coś mu brakowało. Dzisiaj patrzę na starą i uśmiecham się, myśląc „aw, to było brzydkie. Jednak w uroczy sposób”.

Myślę, że dotyczy to nie tylko ulepszonych logo:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przepraszam, Nike. Uwielbiam tę markę, ale wygląda na to, że zapłaciłeś za nią 35 USD w 71 roku.

Teraz przejdźmy do czegoś innego, choć nieco poza prawdziwym tematem logo:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwierzyłbym, gdyby ktoś mi powiedział, że to model z 2013 roku. Nawiasem mówiąc, chcę jeden.

Spójrz na większość samochodów z lat 90. Lata 80. Lata 70. 95% wygląda okropnie. 4% to prawie klasyczne, 1% jest tak brzydkie, że ma swój własny kult.

Co wpływa na to, jak postrzegamy „nowy” kontra „stary” projekt?

Spójrz na sieć. Płaski interfejs użytkownika staje się coraz bardziej popularny, dzięki czemu gradienty wyglądają na stare.

Dlaczego? Kto to decyduje? Ile z tego dotyczy smaku, a ile trendów?

To znaczy ... nie mogłeś uderzyć starego, tęczowego logo Apple z tyłu każdego MacBooka i sprawić, by wyglądało dobrze dzisiaj, prawda?


Odpowiedzi:


79

Ogólna zasada: style i skojarzenia pojawiają się i znikają z mody - czasem prowadzone przez zmieniające się ograniczenia techniczne, często tylko z powodu kaprysów mody. Choć są modne, niektóre słabości projektu lub stylu przechodzą niezauważone. Kiedy styl wychodzi z mody, staje się kojarzony z epoką, kiedy był modny.

Kiedy więc projekt wygląda na „przestarzały”, zwykle jest to połączenie dwóch rzeczy:

  • Jego styl kojarzy się z epoką przeszłości. „To takie lata siedemdziesiąte”.
  • Wady, których ludzie nie zauważyli, gdy było modne, są bardzo widoczne, teraz nie jest. „Wszyscy to zrobili w latach siedemdziesiątych, ale dzisiaj nic by się nie wydarzyło”.

Na przykład przesunięcie stylów „Skeuomorphic” w porównaniu z „Flat Design” (w powiązaniu z Anonimowym) wyjaśnia przykład Google Chrome : logo z połowy / końca 2000 roku podąża za skeuomorficznym designem, ponieważ naśladuje rzeczywiste tekstury i implikuje prawdziwe - światowa interakcja fizyczna i została dokonana w czasie (2006-2011?), kiedy było to modne. Nowe logo jest przykładem „płaskiej konstrukcji” z bardzo delikatnym wyciszonym cieniowaniem z okresu (2010-2016?), Kiedy ten styl był / był w użyciu.

Stary projekt wygląda już na przestarzały, ponieważ jest w stylu, który zsuwa się z mody. Za kilka lat będzie wyglądać „tak 2000s” w taki sam sposób, jak Cooper Black wygląda „so 70s”. To samo stanie się prawdopodobnie z nowym logo pod koniec 2010 roku.

Ilustracja z nmmr.nl skeumorfizmu „so 2007” kontra to, co można uznać za płaską konstrukcję „so 2012” :

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie jestem ekspertem od historii projektowania, ale możesz znaleźć trendy w projektowaniu dla każdego „wyglądającego” stylu i / lub jakiś praktyczny lub technologiczny powód, dla którego ten styl był popularny przez pewien okres, a następnie porzucony, gdy nie był już potrzebny.

Na przykład logo Bell przypomina mi trochę logo IBM (1972, oparte na projekcie z lat 60.) ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... która według Wikipedii była pod silnym wpływem chęci uniknięcia technicznych ograniczeń, po pierwsze, kserokopiarek, a następnie drukarek igłowych: jeden kolor, unikanie dużych bloków koloru, unikanie zbyt drobnych pasów lub detali.


Stary BP logo przypomina mi pewne rzeczy, które w 20 wieku musiałaby pozytywne skojarzenia dla brytyjskich kierowców: na przykład projekt znaczek brytyjski producent samochodów Rover, stylizacji ikoną brytyjskiej firmie transport Eddy Stobbart ... The szczególny odcień zieleni jest zbliżony do czegoś, co czasami nazywa się British Racing Green , nawiązującego do wyścigów samochodowych z połowy XX wieku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedyś ten styl byłby na pewno klasycznie - ale z Roverem i innymi podobnymi firmami, które w latach 90. popadły w ruinę, a BP i wyścigi samochodowe stały się międzynarodowe, style się zmieniły. Wyglądało na to, że wyglądało to na związane ze złotym wiekiem brytyjskiej motoryzacji, na parafialną, brudną, nieefektywną erę silnie zanieczyszczających starych huków, tłustych otworów naftowych i skazanych na zagładę gałęzi przemysłu.

Następnie są względy praktyczne. Stary projekt byłby zawężony przez potrzebę wyraźnego wyróżnienia się w reflektorach niezależnie od brudu, brudu i sadzy na znaku. Nowe logo BP wyglądało bardzo nowocześnie i świeżo, kiedy się pojawiło - żadne inne stacje benzynowe nie miały tak skomplikowanego logo. Byłbym zaskoczony, gdyby na to nie wpłynęła jakaś zmiana materiałów (bardziej odblaskowa, bardziej odporna na sadzę?), Która sprawiła, że ​​było to praktyczne.


W przypadku każdego projektu o przestarzałym wyglądzie zwykle istnieje kilka takich wyjaśnień. Typy omówione powyżej:

  • Styl był popularny w erze X, dopóki nie posunął się za daleko i / lub ludzie mieli go dość (np. Skeumorfizm i stare logo Chrome)
  • Styl miał pozytywne skojarzenia, które zachwiały (np. BP)
  • Styl był oparty na obejściu pewnych ograniczeń technicznych. Potem, kiedy nowa technologia umożliwiła nowe rzeczy, te nowe rzeczy wyglądały jak powiew świeżego powietrza, a wszystko, co zrobiono w granicach, wyglądało na wcześniejszą erę (np. Bell / IBM i być może także BP).

Jest też druga strona:

  • Styl był reakcją na inny styl wychodzący. Na początku ten nowy styl wydawał się odważny, nowoczesny itp. - dopóki nie stało się jasne, że istnieje dobry powód, dla którego rzeczy wcześniej nie były tak robione. Po krótkim błysku na patelni styl umiera, na zawsze kojarzony z (i dosłownie „datowany” ) tym krótkim okresem, kiedy był popularny.

Wiele oświadczeń o modzie (zdaniem garniturów z lat 80.) pasuje do tej kategorii „odbicia” - „Hej, możemy to teraz zrobić!” po którym następuje „Dlaczego to robimy?!? !!”. Przykładem stylu odbicia, który teraz przechodzimy, może być super cienki typ niskiego kontrastu na urządzeniach cyfrowych - reakcja na możliwości oferowane przez ekrany o wysokiej gęstości pikseli, ale która sama w sobie rodzi praktyczne problemy .


9
Chociaż logo IBM miało techniczne powody, aby zaprojektować je w taki sposób, w jaki to zrobiły, nie było to coś, z czym konsument musiałby się z tym połączyć. Moglibyśmy argumentować, że szeryf płyty jest datowany (szeryf płyty był w tym czasie intensywnie używany), ale biorąc pod uwagę, że IBM nadal używa logo i ma ogromną świadomość marki i nadal „czuje się” jak logo technologii, nie rozumiem wiem, że wszyscy musieliby powiedzieć, że jest przestarzały.
DA01

5
@ DA01: Powiedziałbym, że wystarczająca obecność marki może przezwyciężyć efekt mody. Kiedy widzę logo z wielkimi literami i poziomymi paskami, nie myślę, że „wygląda tak z lat 70-tych”, po prostu myślę, że „wygląda jak logo IBM” (chociaż na pewno było wiele innych firm technologicznych o podobnych logo. w latach 60-tych / 70-tych / 80-tych). To samo dotyczy Nike „Swoosh”; Nie kojarzę go z żadnym konkretnym okresem, po prostu kojarzę go z Nike.
Ilmari Karonen

5
@IlmariKaronen Podoba mi się to zdanie. „wystarczająca obecność marki może przezwyciężyć efekt mody”. Dobrze powiedziane!
DA01

44

Prawdopodobnie ma to związek z tym, jak postrzegamy nasz stan technologii i główne trendy, które napędzają nasze społeczeństwo. Czy jest sens? Czasami chyba ...

Spójrz na ewolucję logo BP . Przez cały rok dodano kontur i kolor. Dziś przypomina żółto-zielony słonecznik, prawdopodobnie nawiązując do chęci klienta do zakupu produktów bardziej przyjaznych dla środowiska.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Logo Coca Cola przekształcił od bycia surowe czarno-biały włączyć silną czerwienią w latach 60-tych. Jest prawdopodobne, że ludzie musieli pogodzić się z tym, że coraz bardziej otaczają je kolory (kolorowy telewizor stał się dość rozpowszechniony w połowie lat 60. XX wieku). Na początku XXI wieku przekazano pewne poczucie działania (fale i bąbelki), dla mojego zrozumienia okresu zwiększonej świadomości problemów zdrowotnych i uprawiania sportu. Logo nigdy nie straciło charakterystycznych ogonów, ważnych dla identyfikacji marki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Chromowane logo może być jeden z przykładów, jak postrzegamy technologię. Dzisiaj komputery i Internet są używane przez wszystkich w ich codziennym życiu, ale około piętnaście lat temu cała ta historia wciąż była postrzegana jako coś futurystycznego, skomplikowanego, które pojawiło się wraz z zakrzywioną architekturą i statkami kosmicznymi. Cóż, logo zostało zmienione dopiero w 2011 roku, więc może nie mieć zastosowania tutaj.

Może pojawić się również preferencja prostej, płaskiej konstrukcji, ponieważ przyzwyczailiśmy się myśleć, że logo to skróty prostych czynności. Bardziej nadaje się również do prezentacji na telefonach komórkowych, które stały się niezbędne w naszym codziennym życiu, niż złożone kształty z wieloma kolorami i cieniami.

Dlaczego więc logo dzwonka wygląda tak stare? Dla mnie dzieje się tak z powodu ostrego kształtu i nieco wyblakłego niebieskiego, być może technicznych ograniczeń w tym czasie.

Podsumowując , myślę, że wiele logo firm próbuje rozwiać obawy opinii publicznej istotnej dla ich rynku (który dzisiaj stanowiłby nasze środowisko dla branży energetycznej i motoryzacyjnej), podczas gdy na nasze projektowanie logo może mieć wpływ nasze postrzeganie technologii.


18
Logo Coca Coli to ciekawy przypadek, w którym zawsze celowo chcieliśmy pozostać z datą. Ma to mieć klasyczny nostalgiczny charakter. A ponieważ nigdy nie cofnęli się tak daleko, jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej ponadczasowych logo na świecie.
DA01

10
Nie miałbym nic przeciwko dowiedzeniu się, co wydarzyło się w Coca Coli w latach 1890-1.
Will Hardy,

3
@WillHardy Jest mały akapit na ten temat na coca-cola.co.uk/125/history-of-coca-cola-logo.html, ale nie ujawnia wiele.
Stockfisch

25

Logo Bell wyglądające na „stare” to opinia, która nie wydaje mi się, że jest powszechnie dostępna. Wielu nazwałoby dzieło Saula Bassa ponadczasowym. Tak, jest zakorzeniony w konkretnej epoce, ale nie przesadnie. Można wziąć to Bell Logo i umieścić je w książce z logo lat 80-tych i pasowałoby idealnie. Można go dziś przesłać do Dribbble i będzie pasować.

Dlaczego? Cóż, to ikona. Rozumiem przez to dwie rzeczy: 1) jak ikona, to destylacja większej koncepcji. To proste, czyste, łatwe do zidentyfikowania. Ikony wydają się trwać dłużej niż wysoce stylizowane logo. 2) Jest ikoniczny, ponieważ jest dobrze znany i szeroko widziany. To nie jest coś, co projektant logo może koniecznie przewidzieć, ale świadomość marki znacznie przyczynia się do uczynienia logo ponadczasowym.

To znaczy ... nie mogłeś uderzyć starego, tęczowego logo Apple z tyłu każdego MacBooka i sprawić, by wyglądało dobrze dzisiaj, prawda?

Tak, myślę, że mógłbyś. Podobnie jak logo Bell, jest niezwykle ikoniczny, niezwykle identyfikowalny i działał idealnie w kontekście, dla którego został zaprojektowany. Powodem zmiany była jednak ogólna tożsamość marki / marketing / pr - niekoniecznie to, że samo logo było opatrzone datą. Zostało to zmienione podczas ogromnej reorganizacji firmy, a nowe logo pomogło zaznaczyć ten punkt. (Małe na bok: tęczowe logo było również bardzo drogie ze względu na liczbę kolorów, co prawdopodobnie było również częścią decyzji ...)

Aby przejść do konkretnego pytania, co sprawia, że ​​projekt logo jest przestarzały, jest wiele różnych rzeczy:

  • zastosowana typografia - Typ, podobnie jak wiele elementów projektu, przechodzi trendy w stylu. Im bardziej ozdobny jest używany krój czcionki, tym bardziej prawdopodobne jest, że w pewnym momencie będzie on przestarzały. Im rzadsze dekoracje, tym bardziej prawdopodobne, że typ wytrzyma przez dziesięciolecia.
  • Estetyczny styl - jak na przykład w Twoim samochodzie, wszystkie projekty przechodzą przez fazy trendu. Nie widać już dużych płetw na samochodach. To był trend estetyczny, który miał swój dzień. Niektóre trendy datują się szybciej jedynie poprzez nadmierne wykorzystanie. Weźmy na przykład erę wczesnego internetu, w której „typu bąbelkowego siedzi na powierzchni odbijającej”. Czuje się teraz bardzo przestarzały, ponieważ był tak często używany w tym czasie, że teraz jest na zawsze związany z ostatnim przełomem wieków.
  • Poziom szczegółowości - niekoniecznie jest to reguła uniwersalna, ale ogólnie rzecz biorąc, jednym z bardziej zauważalnych trendów projektowych na przestrzeni dziesięcioleci jest wzrost i spadek szczegółowych elementów. późne lata 60-te / wczesne 70-te: logo i reklamy były rzadkie. Geometryczny. Wszystko za pomocą Helvetica. W latach 90. były brudne, nieczysty, rzucały cienie i tekstury. To samo dotyczy projektu interfejsu użytkownika, takiego jak twój przykład. połowa 2000 roku: wszystko było bardzo szczegółowe z przyciskami z cieniami, gradientami i odbiciami. Dzisiaj: bardziej prawdopodobne jest, że przycisk będzie renderowany jako płaski prostokąt. (Aby uniknąć tej pułapki, spróbuj rozebrać logo do ich samych esencji. Jeśli logo zależy od gradientów i cieni, tekstur i innych sztuczek renderujących, może mieć krótszy okres przydatności do spożycia)

24

Powiedziałbym, że w grę wchodzą dwa główne czynniki.

1. Postrzeganie technologii tworzenia logo Logo, które było możliwe w latach dwudziestych XX wieku w porównaniu z tym, co stało się możliwe w latach 80., 90., a dziś dzięki innowacjom w technologii drukowania, narzędziom cyfrowym itp. Wpłynie na to, co można zbudować i nasze późniejsza percepcja.

Na przykład to czarno-białe logo Wells Fargo mogło być wykonane w 1800 roku przy użyciu technologii tamtych czasów. Potrzebowali tylko metalowej prasy i czarnego atramentu. stare logo fargo Wells

Ale ta kolejna wersja mogła zostać wydrukowana z technologią już w latach 40-tych. studnie fargo

2. Obecne trendy - co obecnie widzimy? Czy to jest powszechne? Na przykład w tej chwili płaski interfejs metra jest uważany za stylowy.

Microsoft jest najbardziej znany z wdrażania tej estetyki projektu Ikony metra Microsoft

Wielu skrytykowało, że jest to krok wstecz, ponieważ umiejętności techniczne wymagane do stworzenia interfejsu użytkownika Metro są zauważalnie mniejsze niż w przypadku tworzenia gradientów i cieni, takich jak ich poprzednie ikony

poprzednie ikony dla Windows Office

Niektórzy uważają, że został stworzony przez Microsoft i jest czymś nowym. Zasady projektowania są dalekie od nowych i zostały zainspirowane wcześniej przez wielu grafików, takich jak Lufthansa. Projekt graficzny Lufthansy

Tak, istnieją pewne zasady dotyczące technologii niezbędnej do tworzenia ikon. Ale pozostałe czynniki są bardzo subiektywne zgodnie z aktualnymi trendami.


6
Z innej perspektywy „umiejętności techniczne wymagane do stworzenia interfejsu Metro są zauważalnie mniejsze niż w przypadku tworzenia gradientów i cieni” - powiedziałbym, że wiedza na temat korzystania z narzędzi gradientów i cieni jest jednym z mniej znaczących wyzwań w tego rodzaju ikona lub logo: zwykle wymagana jest płynność oprogramowania. Prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie czegoś, co przekazuje przekaz w prosty, szybki i niezawodny sposób - a to trudniejsze, im bardziej ograniczona jest paleta stylistyczna. Zaprojektowanie dobrego dwukolorowego logo lub ikony dla czegoś niebanalnego może stanowić poważne wyzwanie twórcze.
user568458

@ user568458 Masz rację, że „Zaprojektowanie dobrego dwukolorowego logo lub ikony dla czegoś, co nie jest trywialne, może stanowić poważne wyzwanie twórcze”. Zwróciłem jednak uwagę, że faktyczne wykonanie ikony metra jest bardzo proste i może być wykonane w minimalnej liczbie warstw o ​​podstawowych kształtach.
JGallardo

2
Aby wzmocnić twoje zdanie na temat percepcji, pełnokolorowe logo Wells Fargo zyskało miano XXI wieku dzięki użyciu czcionki martwa stewart HF & J dla linii tagu. Najmniejsze szczegóły mogą mieć znaczenie.
plainclothes

13

Jest tu wiele świetnych odpowiedzi, ale jestem niecierpliwy i podejrzewam, że mogą być inni tacy jak ja. Przechodząc do sedna ...

Sprowadza się do dwóch głównych czynników:

Technologia

Jakie środki produkcji i dystrybucji są oczekiwane, nowe, ekscytujące, dominujące, wpływowe itp. Widoczna jest jakość czasowa artefaktów wizualnych tych technologii. Surowe ręcznie malowane oznaczenia zwierząt są związane z epoką kamienia. Grawerowane ilustracje związane są z rewolucją przemysłową. Jasny chrom krzyczy w połowie XX wieku (lub współczesnej Kuby).

Moda

Moda czerpie wiele wskazówek z technologii, ale wykracza poza to, wprowadzając dowolne kwestie gustu. O tych czynnikach decydują w dużej mierze twórcy ich smaku i są one szybko datowane i odrzucane. To styl jednorazowy. Jest zielony, a potem jest awokado z lat 70. Kiedy widzisz ten kolor, wydaje się on po prostu przestarzały. Aż moda zdecyduje się powtórzyć.


8

Mogę się zgodzić, że niektóre logotypy wyglądają na stare ORAZ / LUB istnieją pewne loga lub projekty, które znudziły się po pewnym czasie, ale moim celem nie jest zburzenie każdego logo na zewnątrz.

Zgadzam się, ale gdybym miał „lepszy pomysł”, chciałbym go wykorzystać

Nie podoba mi się to, jak niektórzy ludzie myślą, że wszystko w dzisiejszych czasach musi być „duże śmiałe błyszczące / 3D”. Muszę pracować w granicach swoich możliwości i chcę, aby ludzie docenili wartość prostoty. Tak, NIEKTÓRE rzeczy wyglądają na stare, ale muszą również pasować do tematu, nastroju lub atmosfery tego, co to jest lub do czego służy. Nie jestem tu konkretny I nie mówię, że wszystko musi wyglądać na stare. Zależy co to jest.

Myślę, że liczy się oryginalność i oddaje główny motyw lub ideę tego, co reprezentuje, niezależnie od tego, jak 3D LUB jest prosty, jak wiele lub jak mało szczegółów lub oświetlenia. Oczywiście do końca będziesz miał konkretny wygląd, ale chodzi o wyczucie marki.

Sama prostota może nadal mieć wartość.

Nie ma znaczenia, czy są to tylko 2 kolory, czy „prosty projekt”, o ile oddaje „odpowiedni wygląd tego, co reprezentuje”. Tam, gdzie nie masz konkretnego pomysłu na wygląd, musi być „znaczące uczucie”

Oprócz mojej uwagi na temat prostoty, chodzi o duży obraz. Nie chciałem powiedzieć, że prostota jest jedyną drogą, ale wciąż może mieć wartość .

Nie mówię, że każde logo musi pozostać takie samo. Nie mówię, że szczegóły nigdy się nie liczą. Nie mówię, że 3D zawsze jest do bani i nie mówię, że nienawidzę tego przez cały czas

Ale 3D nie jest tym, z czym pracuję. Jedyne, co mogę zrobić, to nadać mu teksturę, chyba że chcę to uprościć.

Mówię tylko, że PROSTOTA MOŻE MIEĆ WARTOŚĆ.


4

Myślę, że w większości przypadków znajomość logo rodzi pogardę. Im więcej na coś patrzysz, tym bardziej chcesz odświeżyć. Sam fakt, że uważamy bardzo stare rzeczy za „fajne”, takie jak Mercedes, potwierdza to, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do codziennego ich oglądania. Osobiście nie widziałem logo Bell jako „starego”, ponieważ mieszkam w Wielkiej Brytanii i nie widzę go często.


4

To, że logo Bell jest ponadczasowe bez wątpienia, nie wiem po co, ale bardzo mi się podoba.

Albo branża projektowa zatoczyła koło z trendami LUB to po prostu naprawdę świetne logo. Ale jestem młody, nie mam żadnych wspomnień związanych z trendami i logotypami sprzed lat 90. Urodziłem się w czasach, gdy wszystko, co było dla ciebie nowe i niesamowite, jest dla mnie normalne i konieczne, czasem nawet przestarzałe.

Na trendy wpływają tysiące stale zmieniających się czynników w danym momencie, ale jedną niezmienną stałą jest kolor, nasze naturalne psychologiczne wrażenie koloru nie zmieni się znacząco niezależnie od trendów. Niebieski to zaufanie, ponieważ otacza nas niebo i morze. Zieleń jest naturalna, zdrowie itp., Czarno-żółty to ostrożność .. uciekaj przed osami!

W większości logo i ich poprzedników widzę postęp i ulepszenia. Chociaż nie można tego poprawić, jeśli nikt nie wie, że coś jest nie tak, część każdego nowego etapu logo mierzy opinię publiczną i pamiętaj, że wtedy były inne czasy. Aby ocenić opinię publiczną, nie można wysłać linku do Survey Monkey i poprosić ich o wypełnienie kwestionariusza, o wiele więcej było zaangażowanych w fizyczne gromadzenie odpowiednich danych, a następnie jeszcze więcej osób było zaangażowanych w ręczną ich analizę, zanim komputery ułatwiły życie .

Krótko mówiąc, zmiana jest zawsze lepsza. Jest świeży i bardziej modny, więc nasza nowa koncepcja produktu staje się nowym trendem, a poprzednia staje się „starą” marką. To naprawdę takie proste, a potem inne firmy kopiują tego fajnego faceta, aż nadużywają lub niszczą trend.

Nie można też bezpośrednio łączyć nie tak / modnego charakteru logo firmy z jego popularnością, ponieważ zależy to od tonu głosu, który próbowali się komunikować. Czasami chcą wyglądać na stare, nieaktualne i antyczne. Innym razem chcą wyglądać nowocześnie i nowocześnie, z czasem. Ten drugi przypadek ma prawdopodobnie największe znaczenie w obecnych trendach i prawdopodobnie będzie często poddawany modernizacji.


1
Bez obrazy, ale tylko ktoś młody napisałby „nowy zawsze jest lepszy”.
Scott

1
@scott, aby być uczciwym wobec dominacji, myślę, że „nowe jest zawsze lepsze” dotyczyło raczej tego, jak zmieniają się trendy, a nie było czymś szczerze prawdziwym. W końcu są trendy zgodne z „następną nową rzeczą” ... czasami na lepsze, a czasem na najgorsze. Wszyscy kulimy się, gdy inne logo Saul Bass lub Paul Rand gryzie kurz, ale myślę, że tak naprawdę jest to przypadek kogoś w marketingu - raczej niż projektanta graficznego - myślącego, że nowy jest zawsze lepszy, niezależnie od tego, czy to prawda, czy nie. Stąd trendy mają przyczółek.
DA01,

2

Nikt nie wie, co to jest dzwonek, ani nie widzi dzwonków w telefonie. To logo nie ma dziś żadnego sensu. Nie ma w tym nic złego - to coś jak czcionka z ikoną, prawdopodobnie jest do tego kod HTML. To, co złe, to fakt, że jest to ikona czegoś, o czym nikt nie myśli, gdy myśli o telefonach.

Z drugiej strony nie sądzę, aby zmieniło się logo Chrome. Jego zdjęcie właśnie się zmieniło. Gdyby próbował dopasować się do paska dokowania, w którym wszystkie inne ikony były trójwymiarowe i zawierały wiele szczegółów, wróciłby. Istnieje inne logo dla Chrome o nazwie Chromium:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chromium_(web_browser)

Nie ma wielu kolorów, ale ma ten sam wzór. Wygląda na to, że może to być powiększenie niebieskiego koła logo Chrome.

Jeśli coś jest ponadczasowe, można to zmienić, ale nadal wiesz, na co patrzysz.


4
Logo nie muszą pasować do produktu. W rzeczywistości lepsi często tego nie robią. Tak, ludzie nie utożsamiają telefonów z dosłownymi dzwonkami. Nie porównują też komputerów z dosłownymi jabłkami. :)
DA01
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.