Adobe Photoshop: Tworzenie siatki macierzy / kolażu obrazów


9

Czy istnieje wygodny sposób tworzenia siatki lub kolażu zdjęć bez konieczności robienia tego ręcznie?

Idealnie chcę kwadratową siatkę obrazów o wymiarach 64 x 64, z których każda ma wielkość 100 x 100 pikseli. Widziałem ich kilka razy, myślę, że Groupon kiedyś je miał.

Czy istnieją jakieś wtyczki do tego lub w inny sposób, bez konieczności ręcznej zmiany rozmiaru każdego obrazu?


Czy chcesz to skonstruować w Photoshopie? Jeśli tak, to dla jakiego rodzaju wyników? Jeśli szukasz projektowania stron internetowych, istnieją takie rzeczy jak masonry.desandro.com, które mogą to zrobić w Internecie.
Scott

@ Scott tak Chcę zbudować w Photoshopie i mieć dane wyjściowe w formacie PNG.
James Jeffery

Następnie musisz to zrobić ręcznie. Nigdy nie widziałem żadnych zautomatyzowanych procesów dla układów murów w Photoshopie. Mogę się jednak mylić.
Scott

@Scott Miałem wrażenie, że skończę to ręcznie.
James Jeffery

Odpowiedzi:3

Wiem, że to stary wątek, ale pomyślałem, że skomentuję tylko dlatego, że pojawia się tak wysoko w wyszukiwarkach Google. Istnieje skrypt o nazwie TychPanel, który jest nie tylko niesamowity, ale bezpłatny! Za to zapłaciłbym tyle pieniędzy, ponieważ cały czas z nich korzystam.

Możesz pobrać i wiele informacji na ten temat tutaj: http://lumens.se/tychpanel/

Jedynym problemem, jaki miałem, było to, że instalacja była trochę trudna, ale wygląda na to, że jest nowsza wersja od tej, którą mam, więc może być łatwiejsza do zainstalowania niż wtedy, gdy był ostatni.


Wygląda sztucznie. Będę musiał spróbować! :-)
Alan Gilbertson

1

Nie jestem pewien, czy chcesz po prostu siatkę obrazów lub stworzyć prawdziwą mozaikę, w której każdy obraz będzie działał jak „piksel”.

Jednym ze sposobów tworzenia siatek za pomocą Photoshopa jest użycie „ Contact Sheet II ”. Znajdziesz to w menu Plik, następnie Automatyzacja, a następnie Arkusz kontaktowy II.

Jest to dość stara funkcjonalność w Adobe Photoshop. Jest już zainstalowany w Photoshopie i niewiele się zmienił w ciągu ostatnich 10-15 lat.

Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz szybko tworzyć katalogi dla obrazów stockowych, ponieważ możesz dodać nazwę pliku zbyt poniżej każdego obrazu, jeśli chcesz.

Tam możesz określić folder, w którym wszystkie twoje obrazy, tryb koloru, rozmiar obrazu, wiersze / kolumny, odstępy itp.

Idealnie byłoby, gdyby wszystkie twoje zdjęcia były już przycięte, aby były kwadratowe. Można to zrobić za pomocą akcji przed użyciem stykówki. Ale rozmiar zostanie dostosowany automatycznie, a Twoje zdjęcia mogą mieć różne rozmiary.

Arkusz kontaktowy weźmie wszystkie obrazy z wybranego folderu i automatycznie przyklei je obok siebie. Jeśli chcesz konkretnego zamówienia, możesz odpowiednio nazwać swój plik (1.jpg, 2.jpg, 3.jpg itp.) I wybrać kierunek zastosowania zdjęć.

Jeśli masz więcej zdjęć niż mieści się na jednej stronie, Photoshop automatycznie utworzy nowy dokument i będzie działał do momentu użycia wszystkich zdjęć w folderach!

Myślę, że nie możesz używać miniatur mniejszych niż 100 pikseli, ale zawsze możesz zmienić rozmiar końcowego wyniku po zakończeniu.

Po zakończeniu automatyzacji będziesz mieć otwarty plik z kamieniami w Photoshopie i możesz zapisać go w żądanym formacie.

arkusz kontaktowy automatyzuje program Photoshop

Oto przykład kilku miniatur razem za pomocą stykówki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Jeśli masz już gotowe zdjęcia (szerokość 100 x 100 pikseli), możesz użyć narzędzia online, takiego jak http://www.photojoiner.net maker collage.

W programie do tworzenia kolaży photojoiner ustaw szerokość na 200 pikseli, a wysokość na 800 pikseli, a następnie kliknij „8” w „WYBIERZ SZABLON”, a następnie wybierz szablon z 2 rzędami i 8 kolumnami (właściwie siatką, której szukasz). po zakończeniu dodawania obrazów do obszaru roboczego ustaw szerokość ramki na 0. Po zakończeniu | po prostu pobierz.


0

Próbowałeś już skryptów zawartych w CS3?

  1. Plik> Automatyzacja> Pakiet obrazów
  2. Plik> Automatyzacja> Internetowa galeria zdjęć
  3. Plik> Automatyzacja> Scalanie zdjęć

Oto kilka przydatnych narzędzi do robienia takich rzeczy, które chciałeś.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.