Jakie są alternatywy Google Webfonts lub Typekit dla Avenir Next Pro?


Odpowiedzi:


23

Nunito naprawdę różni się od Avenir - litery są zaokrąglone.

Zrobiłem poważną pracę nad tym dla klienta i stwierdziłem, że czcionka Google Lato jest praktycznie nie do odróżnienia od Avenir - możesz dosłownie umieścić dwa słowa w dwóch czcionkach obok siebie i nie odróżnić.


6
Nie zgadzam się tutaj. Q i g są całkiem różne i wystarczy, że niechętnie używamy Lato jako alternatywy. Porównanie można zobaczyć tutaj
Eric K

15

Jeśli naprawdę chcesz użyć czcionki Google, gorąco polecam użycie NUNITO. Ma 3 style: Książkowy, Normalny i Pogrubiony. Oto przykładowe porównanie między Book 300 a Avenir: https://web.archive.org/web/20140415053621/http://joelcrawfordsmith.com/new/font/avenir Długość zdania jest idealnie dopasowana, a wysokość x wynosi świetny. Jego jedyną wadą jest to, że wznoszące się i opadające są nieco krótsze.


6
Hmm ... małymi literami to naprawdę nie wygląda tak podobnie, zbyt okrągłe. Będę szukał dalej.
julien_c

2
W przypadku małych kopii, ale na pewno nie do tytułów.
Marcel

Tak, droga zbyt zaokrąglone. Prawie komiczny (-sans) ical.
jbyrd

2
W rzeczywistości Nunito Sans jest nie zaokrąglonym odpowiednikiem, więc jest o wiele lepszy - można go znaleźć w Google Fonts lub w internetowym pomocniku czcionek Google .
jbyrd

12

Myślę, że Museo Sans jest wystarczająco dobry:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W czcionkach Google można też użyć słów Montserrat :)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Myślę, że Museo jest piękne, ale kiedy go wypróbowałem, renderowanie w przeglądarce było mniej doskonałe, szczególnie w starszych systemach Windows. Jeśli to jest główna opinia publiczna, przetestowałbym to dokładnie!
Yisela,6

Dla twoich jaśniejszych twarzy AvenirNext nie pomijaj Ideal Sans. Są praktycznie identyczne. Nie porównałem cięższych ciężarów, ale dla lżejszych to mój wybór. Tak, małe g jest inne, ale poza tym jest całkiem niezłe. Zdaję sobie sprawę, że jestem nekrologiem, ale dla każdego, kto się pojawi:

Porównywanie AvenirNext Light z IdealSans


Witamy w GD.SE! Publikowanie nekro jest w porządku, o ile odpowiedź jest użyteczna i odpowiada na pytanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o witrynie, odwiedź Centrum pomocy .
Luciano,


6

Avenir jest dostępny w Internecie na stronie fonts.com


Nie wiedziałem tego, dzięki! Nie jest to jednak podawane, sam muszę go hostować, prawda?
julien_c

@julien_c Państwo może jednak oferują one plan, żeby go gościć siebie. Po prostu użyjesz CSS lub Javascript, które dają ci załadować je na twoją stronę (jak Typekit lub Webtype).
Chris Burton

Tylko dlatego, że Google Web Fonts nie różni się niczym od osadzenia go na własnym serwerze. Wszystko, co robią, to wskazanie arkusza stylów CSS, który wykonuje prawie te same typy deklaracji, co w swoim arkuszu stylów, aby je osadzić. Sprawdź ten link, a zobaczysz, że robią tylko odwoływanie się do czcionki z ich serwerów zamiast lokalnych. fonts.googleapis.com/css?family=Tauri
jbwharris 10.04.2013

@ChrisBurton Jeśli chodzi o licencję, nie jestem pewien, czy wolno mi kupić czcionkę i po prostu służyć jej jako czcionka internetowa. Albo jestem?
julien_c

1
@julien_c musisz mieć subskrypcję webfonts. zwykle będą ci służyć javascript lub css, na który chcesz wskazać, ale możesz zdecydować się na samodzielne hostowanie w planach Pro. więcej informacji na temat cen tutaj - fonts.com/web-fonts/plans-and-pricing
Mattc0m 18.10.13

4

Uważam, że Sofia Pro Light z Font Squirrel jest zbliżona.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
ładnie wyglądająca czcionka, ale z licencji „Licencjobiorca nie może łączyć czcionki ze stronami internetowymi przy użyciu selektora @ font-face w CSS. Rozszerzona licencja może być dostępna za dodatkową opłatą”.
cwd

3

Oprócz dużej litery „Q” i dolnej wysokości wznoszących się, Proxima Nova na Typekit jest dość blisko.


Małe litery „a” są nieco inne, ale zgadzam się, że jest to doskonała alternatywa.
Eric K,

3

Pytanie ma już trzy lata, ale naprawdę czuję, że powinienem wspomnieć o League Spartan z League of Movable Type . Nie pochodzi z Google Fonts, ale jest darmowy i Open Source:

Liga udostępniła tylko najlepiej wykonane, darmowe i otwarte czcionki @ font-face ready

Jest dostępny tylko w wersji pogrubionej, ale może być właśnie tym, czego potrzebujesz. wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Nie, nie, Nunito lub Lato bardzo różnią się od moich oczu. Dużo się na tym popracowałem i znalazłem poniższe czcionki dość podobne, jeśli potraktowałem je z uwagą (rozmiar, waga, odstępy między literami):

(z TypeKit)


1
czy mógłbyś dodać kilka zdjęć, które pomogą nam zrozumieć, dlaczego są one dobrym wyborem bez konieczności opuszczania GD.SE? Problemem jest także zgnilizna linków, jeśli te linki umierają, odpowiedź traci na znaczeniu
Luciano,


1

Nunito to doskonała alternatywa dla Avenir. Wznoszenia są nieco wyższe w Avenir, ale nawet najbardziej persnickety projektant miałby trudności z rozróżnieniem. Można go znaleźć na stronie http://www.google.com/webfonts/specimen/Nunito . Ma 3 style stworzone przez Vernona Adamsa

Pamiątka

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nunito (książka 300)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło: http://joelcrawfordsmith.com/new/font/avenir


2
Nunito ma zaokrągloną twarz. W cokolwiek powyżej pokazanych tutaj rozmiarów twarz wyglądałaby zupełnie inaczej.
DA01,

2
Wyglądałby tak samo dla niewidomych, poza tym nie.
Capsule

3
„Nunito Sans” to wersja z nie zaokrąglonymi terminalami: fonts.google.com/specimen/…
siburb

1

Polowałem na dobry zamiennik tego. Open Sans, Source Sans Pro i wszystkie inne popularne czcionki bezszeryfowe w Google Fonts naprawdę nie przypominają Avenir Next. Avenir Next to cienka czcionka. Użyłem tego filtrowania czcionek Google, aby znaleźć podobne cienkie czcionki bezszeryfowe. Znalazłem dwóch: Heebo i Yantramanav. Używanie ich w stylu cienkim lub lekkim przybliża mnie do Avenir Next.


1
Dołącz zrzuty ekranu z dwóch zalecanych czcionek, o których wspomniałeś.
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ

Świetne wybory. Pokonuje wszystkie inne sugestie dotyczące czcionek Google.
ifugu

1

Natknąłem się na Open Sans i wygląda na to, że wielka litera J to jedyna litera, która jest oczywiście inna.


1

Osobiście uważam, że Gibson w Typekit wygląda bardziej podobnie niż inne sugestie tutaj.

wprowadź opis zdjęcia tutaj-2

W czcionce Google spróbuj POPPINS jest najlepszą odpowiedzią


1
Witaj Kekeman Kayasawa, witaj na GD.SE. Czy możesz dołączyć zrzut ekranu i link do kroju pisma? W ten sposób widzowie mogą ocenić, czy Twoja opcja jest dobra, bez konieczności przeszukiwania strony czcionek Google. Dzięki. Jeśli masz pytania dotyczące tej witryny, zajrzyj do centrum pomocy . Kontynuuj wkład i ciesz się stroną!
Vincent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.