Czy istnieje darmowa alternatywa „Helvetica Neue”?


92

Czy ktoś zna jakieś inne czcionki podobne do Helvetica Neue (bezpłatne do użytku komercyjnego)?

Pracuję nad dużym projektem strony internetowej, w którym „Helvetica Neue” jest często używana. Potrzebuję czcionki, która wygląda prawie tak samo, jest bezpłatna do użytku osobistego i komercyjnego i wygląda dobrze, nawet gdy używana jest z copytextem (np. Fontsize dla copytext = 11px, dla nagłówków = 16px).

Powinien być także dołączony styl czcionek skondensowanych (jeśli to możliwe).1
Po prostu używam font-family: "Helvetica Neue"Jest to legalne, ponieważ sam nie obsługuję czcionki; zamiast tego przeglądarka używa go z systemu użytkownika, jeśli istnieje.
clickbait

Odpowiedzi:


73

Nadal uważam , że najlepszą dostępną opcją dla Internetu jest Liberation Sans . Doskonale renderuje za pomocą @ font-face.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale możesz dostać Helvetica Neue do sieci z Fonts.com do korzystania z sieci za uczciwą cenę. Prawdopodobnie użyłbym rodziny czcionek: „Helvetica Neue, Helvetica, Liberation Sans, Arial, sans-serif”; więc te komputery z zainstalowaną czcionką mogą to zobaczyć, a ci, którzy jej nie mają, mogą zobaczyć zamiennik.


8
Osobiście bardzo lubię Open Sans, który jest dostępny w wielu gramaturach i jest dostępny w czcionkach Google: google.com/fonts/specimen/Open+Sans
Tim S.

3
Zgodnie z wpisem Wikipedii dotyczącym czcionek Liberation „dokumenty osadzające te czcionki nie podlegają automatycznie GNU GPL, ale prawdopodobnie będą powodować problemy z oprogramowaniem komercyjnym”. Nie jestem prawnikiem, ale wygląda na to, że jeśli używasz czcionek Liberarion w oprogramowaniu, możesz być zobowiązany do zastosowania licencji GPL na ten produkt, co może nie być tym, czego chcesz. Ponownie, podkreślając, że nie jestem ekspertem w dziedzinie licencjonowania, ale musiałem zrezygnować z Liberation w jednym projekcie z powodu obaw o licencjonowanie.
PYTAJĄCY

2
Tak, użyłem Liberation Sans i TeXGyreHeros (wspomniane w odpowiedzi Capiedge). Pamiętaj, że czcionka internetowa Google „Arimo” jest identyczna z Liberation Sans: graphicdesign.stackexchange.com/a/9054/9127
Gavin R. Putland

3
Czcionki @Questioner Liberation używają teraz licencji SIL Open Font License, a nie GPL, więc teraz nie powinno być problemu.
Scribblemacher

50

Roboto to dobry neo-groteskowy sans, który może zastąpić Helveticę. Na zlecenie Google i wydany za darmo . Używany jako domyślna czcionka Androida.

Google ponownie zaprojektował Roboto w lipcu 2014 r. Powyższa próbka została teraz zaktualizowana.

Więcej informacji na temat podobieństwa Roboto (przed przeprojektowaniem) do Helvetiki tutaj . Nie zawyżałbym jego podobieństwa, ale powiedziałbym, że to dobra darmowa alternatywa. Od czasu przeprojektowania w 2014 r. Niektóre z jego najbardziej podobnych do Helvetiki aspektów zostały faktycznie usunięte.

Zgadzam się również z zaleceniem Yiseli dotyczącym Liberation Sans, która jest również dobrą czcionką, choć dostępna w mniejszej gramaturze.


3
Roboto w witrynach Google tutaj: google.com/fonts#UsePlace:use/Collection:Roboto
Simon East

1
Uwaga: Google w swojej nieskończonej mądrości postanowiło całkowicie przeprojektować Roboto od lipca 2014 r. - między innymi nie ma już litery „R” podobnej do Helvetiki oraz innych liter, takich jak „g” i „e”, „k” oraz „K” ma inny wygląd. Na dzień dzisiejszy wersja czcionek internetowych Google jest wciąż starą wersją, ale raczej tak się nie stanie.
thomasrutter

Czy Fudgedicle to wersja nie będąca znakiem towarowym?
Eric Mickelsen,

25

Tex-Gyre-Heros jest dla mnie najlepszy. Ciesz się

Tex-Gyre-Heros

Czcionki Tex-Gyre w domu e-odlewni GUST

Zainstaluj na Ubuntu:

sudo apt install tex-gyre

2
Ta czcionka faktycznie pochodzi od czcionki URW ++. Nadal jest o tym mowa w prawach autorskich.
Andrew Leach

5
URW ++ to odlewnia czcionek. Ta czcionka jest dziełem pochodnym i prawdopodobnie nie jest licencjonowana do bezpłatnej dystrybucji. Czcionki URW ++ są bardzo drogie.
Andrew Leach

4
Abstrakt lincese można znaleźć w tym linku fontsquirrel.com/license/TeX-Gyre-Heros Czytając go, nie widziałem żadnych ograniczeń, aby powiedzieć, że jest to darmowa czcionka. Nie sądzisz?
Capiedge

2
@AndrewLeach dobrze jest na to uważać, ponieważ istnieje wiele wątpliwych „darmowych czcionek”. To powiedziawszy, FontSquirrel, jak sądzę, jest jednym z bardziej uzasadnionych źródeł bezpłatnych krojów pisma. Ponadto URW ++ wydał lub pomógł wydać kroje czcionek do projektów Open Source. Przykładem jest ich wersja Garamond: en.wikipedia.org/wiki/Garamond#URW.2B.2B_Garamond_No._8
DA01

3
W szczególności rodziny TEX-a zostały ponownie wydane przez URW na licencji GPL tex.stackexchange.com/questions/107877/...
spiral

13

Najbliższą licencjonowaną czcionką open source dla Helvetica Neue, którą znalazłem, jest zaskakująco GNU FreeSans. Poniżej znajduje się próbka z Inkscape, z FreeSans na górze i Helvetica Neue na dole. Glify są prawie identyczne, niektóre są nieco bliższe oryginalnej Helveticy. Odstępy różnią się nieznacznie (przynajmniej w Inkscape). Największą różnicą, jaką widzę, jest to, że FreeSans ma ligatury między niektórymi postaciami, zwróć uwagę na kombinację „fl”. Jest to doskonała czcionka i dobrze współpracuje z rodziną czcionek GNU FreeSerif i FreeMono. u góry FreeSans, u dołu Helvetica Neue, aplikacja inkscape


9

Aby zobaczyć Helvetica Neue Condensed , możesz zajrzeć na stronę Archivo Narrow:

https://www.google.com/fonts/specimen/Archivo+Narrow

Archivo Condensed Webfont Google

W przypadku wersji Helvetica Neue Black ta wersja Archivo Black nie jest też zła:

https://www.google.com/fonts/specimen/Archivo+Black

Archivo Black Webfonts Google

W przypadku drugiej Helvetica Neue, takiej jak standardowa, opublikowano inne odpowiedzi i są całkiem dobre.

Jeśli chcesz trzymać się tylko Google WebFonts, Droid Sans, Open Sans i Roboto nie są idealne, ale mogą działać.3

Wszyscy podają nazwy czcionek, które wyglądają podobnie do Helvetica (niektóre bardziej niż inne), ale w zależności od rodzaju projektu, nad którym pracujesz, możesz nie potrzebować żadnej z nich.

O ile nie potrzebujesz czegoś, co wygląda prawie dokładnie jak Helvetica, Arial może być opcją, którą powinieneś rozważyć. Jest fabrycznie zainstalowany (prawie?) W każdej wersji Windows, a także na urządzeniach Apple. Niestety Arial Narrow nie jest zawarty w iOS, ale ponieważ zarówno Helvetica, jak i Helvetica Neue są fabrycznie zainstalowane na wszystkich urządzeniach Apple, nie musisz się tym zbytnio przejmować.

Twój stos czcionek może być podobny font-family: "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;i obejmowałbyś najpopularniejsze urządzenia i systemy operacyjne (z wyjątkiem Androida, który moim zdaniem nie pochodzi z żadnej z tych dwóch rodzin czcionek).

Pamiętaj, że w większości przypadków jest to dalekie od ideału, ale pozwoliłoby ci uniknąć kosztów licencjonowania i skrócić czas ładowania witryny (ponieważ nie będzie to pobieranie czcionek). Spowoduje to również zmniejszenie obciążenia serwera, mimo że podawanie czcionek nie jest takie duże.

Oto link do strony z niektórymi czcionkami wstępnie zainstalowanymi w różnych systemach operacyjnych: http://www.cssfontstack.com . A oto kolejny artykuł z Wikipedii na temat udziału w różnych systemach operacyjnych: https://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems .

EDYCJA: Ta strona jest świetna, gdy chcesz sprawdzić, jaka czcionka będzie używana w każdej przeglądarce i systemie operacyjnym: http://fontfamily.io/


1
Witaj hack_nug, witaj w GDSE i dziękuję za odpowiedź. Jeśli masz jakieś pytania, odwiedź centrum pomocy lub ping z jednym z nas na czacie z grafiką, gdy Twoja reputacja będzie wystarczająca (20). Kontynuuj wkład i ciesz się stroną!
Vincent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.