Wzory skalowania wypełnia się w Inkscape


11

Chciałbym nadać przedmiotowi wypełnienie w paski, gdzie paski są cienkie i gęste. Wybrałem „paski 1: 2” z menu Wypełnienie deseniem, ale wzór był zbyt gruby. Pomoc online sugerowała, że ​​po wybraniu obiektu powinny pojawić się uchwyty do kontrolowania skali, orientacji i początku wzoru. Jednak nie mogłem ich znaleźć, więc na razie polegam na skalowaniu obiektów bez zmiany rozmiaru wzoru, a następnie skalowaniu w dół podczas zmiany rozmiaru wzoru.

Czy istnieje lepszy sposób, aby to zrobić, czy też nie udało mi się znaleźć wyżej wymienionych uchwytów?

Odpowiedzi:


17

OK, chyba wiem, w czym jest problem! Czasami uchwyty są poza dokumentem. Należy dwukrotnie kliknąć wzór, aby wyświetlić wszystkie dostępne uchwyty, a następnie sprawdzić dwa uchwyty przymocowane do punktu początkowego. Zwykle punkt początkowy znajduje się w środku kształtu, ale czasami Inkscape zapisuje / zapamiętuje preferencje sesji w przestrzeni roboczej. Jest to coś, co wyłączam w Preferencjach Inkscape, aby uniknąć tego rodzaju problemów i uzyskać lepszą wydajność. Po prostu spróbuj znaleźć punkt początkowy z przymocowanymi dwoma uchwytami.

Mam nadzieję, że to pomoże!


3
Masz całkowitą rację: uchwyty były tam przez cały czas, ale były w pewnej odległości od obwiedni obiektu. Byli na granicy strony. Musiałem pomniejszyć, aby je zobaczyć. Dla innych z tym samym problemem: spójrz na te instrukcje ze zdjęciami, aby je zrozumieć: tavmjong.free.fr/INKSCAPE/MANUAL/html/... Lub nawet lepiej: po prostu wypróbuj go z nowym dokumentem i obiektem testowym z wzorcem testowym ( przynajmniej nie wiedziałem, jak zmienić skalę wzoru), co mi pomogło.
erik

Czy to błąd? Dlaczego mieliby umieszczać te uchwyty na krawędzi dokumentu?
mydoghasworms

Dziękuję za wyjaśnienia! Mam jeszcze jedno pytanie: jak je wyłączyć w preferencjach Inkscape?
Guille Salinas López

@mydoghasworms: Sądzę, że uchwyty są tam, gdzie rzeczywiste pochodzenie wzorca ma miejsce, gdy został zdefiniowany.
Joey,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.