Przezroczystość alfa Usuń Photoshop w tle


10

Czy w Photoshopie jest jakiś sposób na usunięcie koloru tła z obrazu, gdy część tła znajduje się za przezroczystym obiektem.

Do tej pory próbowałem używać masek i kanałów, ale nie zrobiłem żadnych postępów. Chcę, aby tło było przezroczyste, aby butelka i „atrament” mogły zostać nałożone na biały kolor tła.

Z góry dziękuję, każda pomoc byłaby mile widziana.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Odpowiedzi:


12

Nie ma zautomatyzowanego sposobu ustawienia koloru jako przezroczystego.

Spróbuj jednak Select > Color Rangewybrać „Żółte” z menu rozwijanego. Następnie utwórz maskę warstwy na podstawie tego wyboru. Otrzymujesz przyzwoite wyniki.

To nie jest idealne. Ale to kwestia nieco dostosowania poziomów na masce i korekty aureoli kolorów, po prostu ogólne udoskonalenie.

Maska utworzona po wybraniu zakresu kolorów .... (bez udoskonalenia)

zakres kolorów


Niesamowite! Dzięki za odpowiedź - jak sugerowałbyś ją udoskonalić?
jacktheripper

Jak pisałem, trochę korekty poziomów lub krzywej na masce, aby uzyskać ostatnie fragmenty tła. Następnie niektóre korekty Barwy / Nasycenia, aby wyciągnąć żółty kolor ... po prostu musisz eksperymentować z kilkoma opcjami, aby zobaczyć, co działa najlepiej. To naprawdę nie jest najlepsze zdjęcie do pracy.
Scott

Jak zastosować poziomy lub korekty krzywej do maski?
tobinjim

1
@tobinjim kliknij miniaturkę maski w panelu Warstwy i wybierz polecenie Obraz> Dopasowania> Poziomy (lub krzywe)
Scott,

Dobrze pokoloruj mnie noob! Jest nawet wyskakujące okienko, dla którego kanału pracujesz! Ci sprytni ludzie.
tobinjim

2

Właśnie skończyłem tworzenie filmu na ten temat, który pokazuje również, jak pozbyć się później rzucanego koloru - https://www.youtube.com/watch?v=F6IhXVxBSQM

Istnieje sposób, aby ustawić kolor jako przezroczysty .. mieszaj-jeśli.

  1. Konwertuj na Lab
  2. Warstwa> Styl warstwy> Opcje mieszania
  3. Mieszaj, jeśli: B
  4. Dostosuj suwak Ta warstwa, aby pozbyć się żółci. Przytrzymaj klawisz alt na połowie uchwytu, aby go rozdzielić i utworzyć promień krawędzi dla płynnego przejścia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Warstwa Curves 1 ma następnie pozbyć się pozostałego koloru. Nie wiedziałem, jaki to powinien być kolor, ponieważ nie mam punktu odniesienia, więc po prostu wszedłem do kanału B i nieznacznie obniżyłem krzywą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.