Dlaczego małe litery „r” w czcionce Google Sans zmieniają rozmiar w zależności od następnej litery?


9

Niedawno przełączyłem się na przeprojektowanie Gmaila, w którym do wyświetlania wiadomości e-mail używany jest Google Sans.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zauważyłem, że tam, gdzie po małych „r” następuje „t” - jak w „Start” - „r” jest wyższy niż przed „a”. Jednak gdy następuje po nim „a” - jak w „przygotowaniach” - dwie litery mają tę samą wysokość.

Podczas próby wybrania słowa za pomocą myszy nie można było wybrać osobno „r” i „t”, więc prawdopodobnie istnieje ligatura. Dlaczego rozmiar „r” miałby się zwiększać obok „t”, ale nie innych liter?


Zauważyłem również to ... i.imgur.com/m15bBLH.png
Brandito

Zauważyłem to również i to mi się nie podoba. Firefox wyświetla również „r” wyższy, ale IE11 / Edge nie. Ktoś zdecydował, że to właściwy sposób na wyświetlenie litery. Problem pokazuje, kiedy po „r” następuje „f”, ponieważ on również zawiera myślnik. I mogłem wybrać r i t osobno.
KS74

Odpowiedzi:


4

Możesz dodać css font-variant-ligatures: no-common-ligatures (lub font-variant-ligatures: none), aby uniemożliwić Chrome (i Firefox!) Wyświetlanie w ten sposób „r”. IE / Edge nie ma błędu.

Możesz także wstawić & # 8204; między każdą parą „rt” i „rf” (problem też się w tym pokazuje) w tekście źródłowym (jest niewidoczny), aby przeglądarki uważały, że znaki nie sąsiadują ze sobą, ale to trochę bałagan.

I mogłem wybrać r i t osobno.


7

Wyobrażam sobie, że aby łuk R znajdował się powyżej poprzeczki litery T. E i A są niższe i zaokrąglone, więc R pasuje do ich ujemnej przestrzeni, ale T szturcha w lewo.

To jest naprawdę zauważalne. To trochę drażni moje oko. Projektanci nie wykonali dobrej roboty z tą parą ligatur.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.