Jaka jest dobra czcionka zamienna dla ITC Avant Garde Std?


Odpowiedzi:


9

Century Gothic jest dość dobrze nasycony w sieci i ma formy literowe, które znajdują się na tym samym boisku, co Avant Garde. Jeśli Mac nie ma go w swoim systemie, możesz umieścić Futura niżej na stosie czcionek.

Nie jestem pewien, jak naukowe są te ankiety, ale liczby są zgodne z tym, co czytałem wcześniej: Century Gothic jest prawdopodobnie na około 87% komputerów PC (63% komputerów Mac!), A Futura na około 96% komputerów Mac .


Century Gothic wygląda standardowo na Windowsie, ale nie na Macu. Ale na TypeKit jest Futura PT! Słodkie.
ageektrapped

@ageektrapped Zaktualizowałem moją odpowiedź, aby pokazać niektóre statystyki. Nie jestem pewien, jak wiarygodne są te liczby, ale wydawało się, że to prawda.
Brendan

14

Tex Gyre Adventor jest naprawdę miłym zamiennikiem zarówno Avant Garde, jak i Century Gothic. Przydatne, jeśli kierujesz reklamy również na urządzenia, które nie są komputerami PC ani Mac. Jest dostępny jako zestaw @ font-face w FontSquirrel : http://www.fontsquirrel.com/fonts/TeX-Gyre-Adventor

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Więc ... to kopia „URW Gothic”, która sama jest kopią ITC Avant Garde? : - /
user56reinstatemonica8

3
„Dobra kopia artystów, świetni artyści kradną” - Pablo Picasso
Vincent

@ user568458 myślę, że nie jest to kopia z URW gotyckiej L ; jest to jego rozszerzenie . Patrz: tug.org/TUGboat/tb27-2/tb87hagen-gyre.pdf i typophile.com/node/41012
sampablokuper

Fantastyczny. Mam zamiar zastąpić niektóre GIFy Avant Garde na mojej stronie internetowej stronami internetowymi.
Marnen Laibow-Koser

6

Wiem, że ten post jest trochę stary, ale dzisiaj napotkałem ten problem i ostatecznie znalazłem alternatywę GoogleFont: Poppins

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poza pewną szerokością litery i literą Q (która jest zupełnie inna), czcionka jest całkiem dobrą i darmową alternatywą.


1
To powinna być oczywiście zaakceptowana zaktualizowana odpowiedź
guidod


2

Wystarczy dodać, że jeśli wstępujący na Futura PT są zbyt szaleni lub jeśli ktoś to znajdzie, szuka darmowej alternatywy dla ITC Avant Garde, Didact Gothic w Google Web Fonts ma wiele wspólnych cech.

Stolice są mniej przyciągające wzrok niż Avant Garde, a litery są bardziej jednolite (np. Nie są szczupłe r), ale ma podobną czystą prostotę. Prawdopodobnie nadaje się do użycia w tytułach lub dużych, krótkich tekstach.

Ma przyzwoity zakres glifów, ale niestety tylko jedną wagę (standard / 400), więc nie jest to dobry zamiennik dla eleganckich lekkich lub ciężkich ciężarów Avant Garde.

wprowadź opis zdjęcia tutaj
0

Dobrym zamiennikiem byłby DIN Schriften Neuzeit Grotesk Light. Możesz użyć IdentiFont do zlokalizowania podobnych czcionek.


czy możesz po prostu dodać zrzut ekranu czcionki, abyśmy nie musieli jej szukać?
Luciano
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.