Jak powtarzać automatycznie jednolity wzór w Photoshopie?


17

Powiedzmy, że mam już jednolity wzór. Na przykład ten: mój wzór

Chciałbym to szybko powtórzyć 4 razy.

Rezultatem byłoby:

wzór powtarzany 4 razy (2x2)

Czy jest jakiś automatyczny sposób na wykonanie tego w Photoshopie, zamiast zmiany rozmiaru obszaru roboczego, a następnie skopiowania go i umieszczenia jeszcze trzy razy?

Odpowiedzi:


23

Cóż, możesz zrobić z niego wzór w Photoshopie.

Przy otwartym kafelku wybierz wszystko i wybierz Edit > Define Pattern. To jest wzór, podobnie jak wszystkie inne wbudowane wzory Photoshopa.

Jeśli znasz rozmiar kafelka, możesz utworzyć nowy dokument o rozmiarze 4 kafelków, a następnie po prostu zastosuj warstwę wypełnienia deseniem.

Za pomocą kafelka 500 x 500 pikseli utwórz dokument o wymiarach 1000 x 1000 pikseli i wybierz Layer > New Fill Layer > Pattern...wybór wzoru.

Jeśli nie znamy wielkości płytek, a to już wzorzec w Photoshopie ... Można włączyć Porady narzędzi w preferencjach , następnie najedź kursorem na wzór i wskazówka pokaże wielkości płytek:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

Jeśli chcesz na krótko przejść do innego programu, możesz to bardzo łatwo osiągnąć w programie Gnu Image Manipulation Program (który jest bezpłatny) za pomocą filtra „Kafelek” (Filtr> Mapa> Kafelek).

Na poniższym zrzucie ekranu wybrane jest wejście procentowe, a wynikiem będzie kafelek 2x2 oryginalnego obrazu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie musisz tworzyć (i prawdopodobnie później usuwać) wzoru ani martwić się o dokładne wymiary obrazu źródłowego (chyba że chcesz, oczywiście, w którym to przypadku możesz zmienić jednostki wejściowe na piksele zamiast wartości procentowych).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.