Jak oscylacje pęcherzyków w przepływach dwufazowych wpływają na szybkość rozpraszania turbulentnej energii kinetycznej?


11

Badam wpływ oscylacji pęcherzyków (obliczonych za pomocą równania Rayleigha-Plesseta dla dynamiki pęcherzyków) na turbulencje w przepływach dwufazowych. Ponieważ używam płynów kriogenicznych, efekty termiczne również odgrywają pewną rolę. Próbuję znaleźć związek między częstotliwościami oscylacji i ich wpływem na szybkość rozpraszania turbulencji.

Wydaje mi się, że gdy częstotliwości są wysokie, tj. Gdy interfejs ciecz-para oscyluje przy wysokich częstotliwościach, turbulentna energia kinetyczna w przepływie wzrasta. Czy więc tempo rozpraszania również wzrośnie proporcjonalnie do turbulentnej energii kinetycznej? (epsilon proporcjonalny do k ^ 1,5)


2
To bardzo złożony problem akademicki. Zgaduję, że jest to (mam nadzieję, że absolwent) temat badawczy? Chociaż nie jest to poza tematem, bardzo wątpię, czy to pytanie przyciągnie pełną i satysfakcjonującą odpowiedź.
NauticalMile

Odpowiedzi:


0

Pamiętam, że robiłem coś podobnego, ale z ciałami stałymi w rurach naftowych ... Jak się okazuje w szybkim wyszukiwaniu w google, znalazłem, że teza jest teraz opublikowana online przez Arizona State University.

Oscylacja jest podana w tym modelu przez równanie WENO, mimo że znaczenie WENO jest ważone w zasadzie nie oscylacyjne.

Chodzi o to, że system rur dzieli się na wiele małych komórek na trzy poziomy, a ostatni poziom jest zdefiniowany jako jedna faza lub druga. Oto interesująca część; Parametr G (x) (nie pamiętam nazwy, ale na pewno jest w dokumentacji) jest zdefiniowany w celu rozwiązania interfazy.

Jeśli masz problemy z kompilacją oprogramowania, chętnie bym mu pomógł, musiałem debugować niektóre z nich w ramach moich usług społecznościowych.

https://repository.asu.edu/items/34792

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.