Gdzie umieścić pompę wspomagającą w podstacji klienta w systemie ciepłowniczym?


1

W systemie ciepłowniczym jeden z domów w sieci dystrybucyjnej nie pobiera pożądanego ciepła do swojego domu. Jest tak, ponieważ rury tego klienta, który łączy je z systemem dystrybucji, są mniejsze niż jest to wymagane; co prowadzi do nagłego spadku ciśnienia.

Rozwiązania, które widzę, to albo wymienić rurę zasilającą tego klienta na większą, albo skonfigurować system pompy wspomagającej u klienta. Gdybym miał zdecydować się na instalację systemu pomp, gdzie powinienem umieścić pompę; na rurze zasilającej klienta lub rurze powrotnej?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy Twoja pompa jest lepsza w depresji lub ciśnieniu?
Solar Mike,

@Solar Mike mój zły, ale nie wiem, co mam na myśli, czy możesz wyjaśnić mi coś więcej?
ptqm,

Musisz sprawdzić, do czego zdolna jest pompa, niektóre potrafią dobrze naciskać, ale nie „ciągnąć lub ssać”, inne ssają lepiej niż push… Jeśli pracujesz na tego typu systemie, powinieneś wiedzieć, jak działają pompy…
Solar Mike,

teraz rozumiem, więc chodzi o rodzaj systemu.
ptqm

@ Solar Mike Jeśli sprowadza się tylko do układu pomp, to powiedz, że postawiłem pompę na linii powrotnej; w takim przypadku, czy pompa nie powinna również przezwyciężyć spadku ciśnienia w wymiennikach ciepła klienta? W takim przypadku umieszczenie linii zasilającej ma większy sens, prawda?
ptqm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.