Skąd pochodzi U dla napięcia?


22

Wierzę w Europie litery U jest powszechnie stosowany do napięcia w (np.) Prawo Ohma . Myślę, że rozumiem, skąd pochodzi litera V, powszechnie używana w Ameryce Północnej. Ale jaka jest historia z U?U=I×R


6
Niechlujnie narysowane V?
Olin Lathrop

9
W fizyce U jest używane do energii potencjalnej, więc to .... coś.
dext0rb

1
Śledziłem to do ISO 31, IEC 60027 i ISO / IEC 80000, ale nie mam tysięcy dolarów na coś, co może, ale nie musi być przydatne w odpowiedzi na pytanie.
Ignacio Vazquez-Abrams

1
@Tut Wierzę, że zostałem nauczony, że E [V / m] dotyczy siły pola elektrycznego (Holandia / Europa; 1980-2000).
jippie

3
Mój nauczyciel powiedział mi, że używa się U, ponieważ V był już zajęty przez prędkość
Tom

Odpowiedzi:


14

Najlepszym powodem, dla którego słyszałem, jest unikanie:

V = 2 V (co oczywiście oznacza „napięcie = 2 wolty”)

U = 2 V brzmi bardziej sensownie, przecież używamy innego symbolu dla prądu (I), a także wzmacniaczy. Napięcie jest trochę samo w sobie - nie powiedzielibyśmy, że „ampery = 2 ampery” lub „prąd = 2 prądy”.

Wydaje mi się, że to rozsądny powód, aby wybrać U zamiast V, ale powiedziawszy, że nigdy nie używam „U”! Może powinienem?


1
Z tego samego powodu, dla którego używamy jzamiast iliczb urojonych ( ). -1
Ricardo

2
Zauważ, że w każdym poprawnie składanym dokumencie powinno być wystarczająco dobrze rozróżnialne: V = 2 V lub I = 3 A.
lewo około

2
@leftaroundabout Myślę, że chodzi o to, że V jest równe 2 V, V musi wynosić zero, tzn. jest to algebraiczna nieobecność, która również nie wygląda dobrze dla niewtajemniczonych !!
Andy alias

4
Również U w fizyce było tradycyjnie używane do „energii potencjalnej”, czyli dokładnie tego, czym jest „napięcie”.
jose.angel.jimenez

3
@ jose.angel.jimenez Nie, napięcie to energia potencjalna na jednostkę ładunku, a nie tylko energia potencjalna.
AJMansfield

5

Znalazłem tutaj inne wyjaśnienie :

Niemcy skorzystali ze swobód i zaczęli nazywać napięcie „U”, prawdopodobnie dlatego, że list ten był w dużej mierze nieużywany i dlatego nie można go pomylić z niczym innym. Wymyślili także etymologię: U jest dla Unterschied, który jest Niemcem i oznacza „różnicę”; bardzo pasujące, ponieważ napięcie jest oczywiście takie samo jak różnica potencjałów.

Więc to U dla Unterschied (co oznacza „różnicę”)


1
Ciekawe znalezisko, choć w przypadku języka niemieckiego spodziewałbym differenzsię, że zostanie użyte.
jippie

1
Przez dziesięciolecia słyszałem wiele wyjaśnień dla U, ale nigdy tego. Uważam U za najbardziej pożądane , ponieważ w tamtych czasach ludzie uwielbiali używać łaciny.
PlasmaHH

5

Napięcie jest różnicą.

W języku niemieckim „różnica” to „ Unterschied ”.

Łańcuch myśli jest taki, że istnieje różnica w liczbie wolnych elektronów między dwoma miejscami.

Elektrony, które mogą się poruszać, mogą się swobodnie poruszać. Jeśli istnieje wiele takich wolnych elektronów, nazywamy to „ładunkiem”.

Analogia: wyobraź sobie pociąg z dwoma powozami wypełnionymi ludźmi, powiedzmy 40 + 40. Jeśli klasa szkolna (20 uczniów) opuści jeden z wagonów, ludzie zaczną korzystać z pustej przestrzeni i równomiernie rozkładać się w pociągu.

Tak więc napięcie mówi nam o różnicy w liczbie elektronów, które mogą poruszać się i równomiernie rozprowadzać między dwoma miejscami.

Ponieważ energia elektryczna wraca do Georga Ohma w Niemczech, wyjaśnienie jest odpowiednie. Niestety, jest już za późno, aby zapytać spóźnionego pana Ohma, czy to prawda, czy nie.

Zauważyłem jednak, że moi uczniowie uważają to za pomocne.

W moim nauczaniu używam E do „wzrostu napięcia”, tj. Źródła elektronów, które mogą się swobodnie poruszać (bateria, kondensator), a U do „spadków napięcia” (rezystory).

Daje to przewagę w analizie obwodów, ponieważ teraz mogę porównać obwody elektryczne z rzeczami, które moi studenci już znają, takimi jak woda krążąca w fontannie, a nawet dochód i płatności.


W matematyce powiedziałbyś „differenz”. „Unterschied” to więcej, gdy dyskutuje się na temat rzeczy lub ludzi.
JRE

4

Nie odpowiada, skąd pochodzi U, ale tutaj jest podobna dyskusja:

P: symbol napięcia u lub v? W książkach z fizyki niemieckiej: I = U / R oznacza I [A] = U [V] / R [Ohm] Wygląda na to, że w języku angielskim napisałbyś: I [A] = V [V] / R [Ohm] Prawda czy fałsz?

Podobały mi się te trzy komentarze


Dr inż. Radosław J. Inżynier R&D ds. Magnetycznych i elektroenergetycznych, kierownik projektu w ABB PL Corporate Research Center

Zarówno opis napięcia „U”, jak i „V” są prawidłowe, należy jednak wspomnieć, że w notacji europejskiej „U” opisuje źródło napięcia, podczas gdy „V” opisuje raczej potencjał napięcia. Oznacza to, że U = V1 - V1 (napięcie to różnica między potencjałami napięciowymi). Zgadzam się, że w normach IEEE i amerykańskich napięcie jest opisane literą „V”.
Bardzo podobna sytuacja występuje również w przypadku innych symboli elektrycznych (np. Rezystorów, kondensatorów, źródeł prądu itp.), W których standardy europejskie i amerykańskie są różne.

Dejan K.
Członek Rady Nadzorczej JP Energetika Maribor doo

Na podstawie doświadczenia w pisaniu artykułów mogę wyciągnąć następujące wnioski: dla europejskiej przestrzeni naukowej U i I są znakami odpowiednio średniej wartości napięcia i prądu, au, i są znakami chwilowych wartości napięcia i prądu. U bardziej odpowiednie jest, aby nie mieszać parametru U z jego wartością w V (woltach).

Na L.

Nie wiem, czy normy USA, IEEE, czy jakiekolwiek inne normy z tego powodu są bardziej uzasadnione niż inne normy regionalne. Jednak nauczyłem się używać U do napięcia w szkole i osobiście uważam, że U = 5 V ma większy sens niż V = 5 V, ale jestem elastyczny


4

Niektóre niemieckie podręczniki twierdzą, że pochodzenie symbolu U jest nieznane. Jednym z możliwych wyjaśnień jest to, że pochodzi od łacińskiego słowa urgere, co może oznaczać

  1. naciśnij / ściśnij / niedźwiedź mocno / w dół
  2. push / shove / thrust
  3. stąpanie / trawersowanie w sposób ciągły

1

Użycie V do napięcia byłoby problematyczne podczas pracy zarówno z jednostkami, jak i wymiarami. Mamy wymiar „długości (s, d lub l)” z jednostką „metr [m]”, ale wymiar „napięcia (V)” z jednostką „napięcia [V]” nie byłby zabawny pracować z.


Dlaczego to nie jest zabawne?
Bort

-2

Musimy użyć U, ponieważ V zostało już zajęte. V oznacza objętość i aby uniknąć nieporozumień w obliczeniach, używamy U.

Proste.


6
Czy masz źródło, aby to zrobić? Wydaje mi się to trochę nielogiczne, ponieważ objętość nie jest jednostką elektryczną, ale mechaniczną. Nie ma sytuacji, w której objętość będzie równana z napięciem.
I. Wolfe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.