Jak organizujesz swoje arkusze danych?


17

Mam prawdopodobnie kilkaset arkuszy danych i notatek aplikacji, które zebrałem dla różnego rodzaju części w projektach, nad którymi pracowałem.

Wcześniej trzymałem je w podstawowym udziale sieciowym posortowane może 2-3 głębokie foldery według przybliżonej kategorii, ale potem Dokumenty Google dodały czytnik PDF i możliwość ich przesłania, więc je tam wrzuciłem. „Foldery” są bardziej abstrakcyjne (a la kategorie Gmaila), więc możesz umieścić arkusz danych w wielu folderach (np. Regulator napięcia może również przejść do folderu sterownika LED lub pod producentem), choć ma to pewne ograniczenia, takie jak wyszukiwanie tekst w dużych dokumentach pokazuje tylko kilka pierwszych i oczywiście zależność od połączenia internetowego.

Jakie są inne metody przechowywania setek arkuszy danych / plików PDF w łatwo dostępny sposób? Czy miałoby sens zastosowanie jakiegoś VCS?

Odpowiedzi:


20

Zostaw je w Internecie i użyj google, aby je znaleźć.


25
To dobrze, ale jeśli faktycznie używam części w projekcie (w przeciwieństwie do przeglądania, aby zobaczyć, co tam jest), pobieram arkusz danych i trzymam go w SVN z resztą plików projektu. Zatem ktokolwiek patrzy na projekt za dziesięć lat, nie musi przeszukiwać wielu przestarzałych arkuszy danych, aby zrozumieć, jak działa obwód.
markrages

2
Popieram to. Odpowiednie arkusze danych projektu mają katalog w moim katalogu svn, który zawiera wszystko razem. Nie musisz szukać czegoś, jeśli wiesz od czego zacząć.
W5VO,

1
octopart.com jest twoim przyjacielem.
Steve S,

4
@reemrevnivek. Zwykle zostawiam arkusze danych w Internecie i otrzymuję je z Google (jest to szybsze niż nawigacja w systemie plików). Są one w SVN do celów archiwalnych, a kiedy jestem w samolocie lub gdzieś bez dostępu do Internetu. (Poza tematem: Ktoś powinien założyć stronę internetową, na której zarejestrujesz używane części, i wyślemy Ci e-maila, gdy arkusz danych lub errata zostaną zaktualizowane.)
wyśle markrages

5
Nie posiadanie własnych kopii jest niebezpieczne. Arkusze danych są często aktualizowane i niejednokrotnie znalazłem błąd na płycie tylko dlatego, że byłem w stanie porównać starszą wersję arkusza z bieżącą; zmiany rzeczywiście były wskazówką do szczegółów, które spowodowały kłopoty. Staram się przechowywać wszystkie wersje i aktualizacje arkusza danych od momentu oceny określonej części. Ponadto jedynym miejscem, w którym można znaleźć arkusz danych, jest strona producenta. Inne źródła są przydatne dla przestarzałych części lub wersji arkuszy danych, które chcesz przeczytać, gdy ciekawi Cię historia zmian.
zebonaut

8

Mam cały przypadek na całym dysku, a następnie polegam na Spotlight Mac OS X, aby znaleźć wszystko, czego potrzebuję.

Jestem pewien, że istnieją podobne produkty dla systemów Windows i Linux.

Spotlight indeksuje tekst w plikach PDF i pozwala mi je wyszukiwać. Gdy plik się otworzy, otworzy się przy szukanej frazie.


1
Spotlight jest świetny dla arkuszy danych.
markrages

W centrum uwagi oddelegowania. Nie muszę szukać arkuszy danych, kiedy mogę wyszukiwać za pomocą słowa kluczowego lub kilku, a SL znajdzie odpowiedni. Możesz dołączyć własne tagi do pliku za pomocą komentarzy Findera - f / ex ID projektu, własnej nazwy części, jakiejś niejasnej funkcji, którą tylko ona może zrobić, itp.
JRobert

5

Wszystkie moje umieściłem w katalogu o nazwie PDF, z podkatalogami dla różnych producentów i dalszymi podkatalogami dla rodzin układów. Na przykład pod Microchip mam podkatalogi 16F, 18F, dsPIC, PIC24 itd. W razie potrzeby dodaję nazwę urządzenia do często pozbawionej znaczenia nazwy pliku producenta - typowe jest „16F88 30487c.pdf”.


2
Czy zawsze dokładnie sprawdzasz, czy nie zaktualizowali go od czasu ostatniego pobrania?
Kortuk

1
Zwykle nie przeszkadzam, chyba że mam problem.
Leon Heller,

Osobiście staram się organizować pliki według ich zawartości, a nie według typu pliku. Pliki PDF i PPT dla części elektronicznej znajdują się w folderze „Datasheets”, a nie są arbitralnie segregowane w folderach „PDF” i „Powerpoint”. E-book w formacie PDF znalazłby się w folderze „Książki”, a nie w tym samym folderze co arkusz danych.
endolith

Zobacz mój komentarz do mojej odpowiedzi powyżej, napisałem mały skrypt do automatyzacji sprawdzania zaktualizowanych plików pdf ( kasterma.wordpress.com/2010/12/05/… )
kasterma

5

Trzymam je w katalogu „Datasheets” z podfolderami według producenta. Korzystam z Google Desktop do wyszukiwania, ale chciałbym, aby oznaczono je w systemie operacyjnym.


5

Do każdego projektu mam serię folderów takich jak „Schematics”, „PCB”, „Mechanical”, a także jeden o nazwie „Arkusze danych”. Kiedy używam części, pobieram arkusz danych z sieci i umieszczam tam kopię. Na [My reference] - [Type].pdfprzykład to nazywam 301-158 - MAX809.pdf. W ten sposób wiem, że MAX809, którego użyłem, 301-158to ten z OnSemi i wiem, o której wersji mówiłem w czasie projektowania.
Tak, może być kilka kopii tego samego dokumentu, jeśli będę potrzebować 301-158w innych projektach, i mogę mieć kilka wersji tego samego arkusza danych. Pierwszy nie stanowi problemu, jeśli chodzi o użycie dysku (miejsce na dysku wynosi około 5 centów / GB), a drugi jest istotny, ponieważ masz migawkę części / arkusza danych, jakie były w momencie projektowania.

Pod koniec projektu zbiór dokumentacji można dodać do dokumentacji projektu .


3

W moim poprzednim miejscu pracy przechowywaliśmy je we wspólnym katalogu o głębokości od dwóch do trzech poziomów, dzięki czemu były łatwo dostępne dla wszystkich. Arkusze danych zostały skrzyżowane między mechanicznym i elektronicznym i wszystkim między nimi. Było to przydatne, ponieważ potrzebowaliśmy międzydyscyplinarnego dostępu do komponentów z mechanicznego i elektronicznego punktu widzenia.

W moim obecnym miejscu pracy mamy narzędzie PLM, które ma wszystkie komponenty i dostęp do arkuszy danych w bazie danych PLM. To pozwala nam śledzić wersje arkusza danych, kiedy produkty, dla których zostały zaprojektowane (karty danych mogą ulec zmianie!). Jest to ważne w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem, obroną i lotnictwem. W szczególności DO-254 wymaga kontrolowania wersji kart danych.

Nie mając PLM i potrzebując go, kolejnym najlepszym systemem będzie baza danych wiki lub oprogramowanie do kontroli wersji.

Oczywiście brak tych wymagań google jest bardzo przydatny. Problem z Google to pierwsze linki do irytujących zabytków, takich jak różne repozytoria arkuszy danych i bazy danych z wyszukiwaniem części, wszystkie z dużą ilością dodatków i innych rzeczy. Sprawia, że ​​znalezienie strony internetowej producenta z właściwą bazą danych jest prawdziwym bólem.

Korzystając z Altium z bazą danych, możesz łączyć się bezpośrednio z arkuszami danych, dzięki czemu podczas pracy nad schematami można łatwo wywoływać arkusze danych dla każdego komponentu.


Możesz zablokować irytujące płatne strony w wynikach wyszukiwania Google za pomocą addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/optimizegoogle
endolith

Niestety już nie istnieje: This add-on has been removed by its author..
hlovdal


1

Na MacOS używam Yep. To niesamowite narzędzie do porządkowania arkuszy danych oraz innych plików PDF i dokumentów.

Moim zdaniem funkcje tagowania i wyszukiwania są nawet lepsze niż Spotlight. Automatycznie organizuje pliki PDF podobnie jak iTunes, więc nie musisz się martwić o hierarchię folderów.


Dobre znalezisko ... Wypróbowałem kilka innych narzędzi organizacyjnych w OSX, ale nigdy ich nie uderzyłem. Lubię przepyszną bibliotekę, choć nie robi plików PDF!
tyblu,

Tak, wygląda fajnie, ale kosztuje 40 USD. Niestety poza moim przedziałem cenowym, gdy mam foldery i Spotlight.
Kevin Vermeer,

1

Arkusze danych są częścią mojego szalonego systemu archiwizacji komponentów. Każdy z nich jest wymieniony w mojej bazie danych komponentów (typ, ilość, specyfikacje itp.), Która zawiera również numer części dostawcy (RS, Element 14, Jaycar itp.). Podczas zamawiania części zapisuję .pdf arkusza danych z numerem części jako nazwą pliku.


0

Trzymam to wszystko w folderze o nazwie „Arkusze danych” na moim pulpicie dla najczęściej używanych, a wszystkie pozostałe znajdują się w folderze „Pobrane” o łącznej pojemności prawie 1,2 GB tylko dla plików PDF ...

Zorganizowane arkusze danych: http://i.stack.imgur.com/kCgks.png

Zdezorganizowane arkusze danych: http://i.stack.imgur.com/ogMgN.png


Mam ten sam folder „Disorganized” z tymi samymi automatycznie zwiększanymi nazwami plików w całym miejscu.
Kevin Vermeer,

0

Nadaję imiona jak

MAX4475 MAX4476 MAX4477 MAX4478 MAX4488 MAX4489 SOT23, Niski poziom hałasu, Niski poziom zniekształceń, Szerokopasmowy, Wzmacniacze operacyjne Rail-to-Rail.pdf

umieść je w katalogu Datasheets , a następnie znajdź je za pomocą narzędzia do wyszukiwania na pulpicie, takiego jak „Wyszukaj programy i pliki” w systemie Windows 7.

Ładuje się to szybciej niż sieć i jest zawsze dostępne, nawet jeśli witryna lub internet są wyłączone, ale wersja internetowa jest zawsze aktualna, a moje zapisane pliki mogą nie być.


0

Chowam tylko te wyjątkowo rzadkie i używam http://datasheetcatalog.com/ do wszystkiego innego. Google i inne witryny działają znacznie gorzej i przez większość czasu po prostu dostajesz (spam) linki do sprzedawców zamiast danych. Ich wyszukiwanie pokazuje również częściowe trafienia całkiem dobrze (w przeciwieństwie do Google), więc może być przydatnym narzędziem w odszyfrowywaniu numerów części na tajemniczych układach scalonych.

Jeśli faktycznie używam czegoś aktywnie, często drukuję tylko pierwszą stronę lub pinout (zrzut ekranu), więc mam to pod ręką. Mam mały folder z klipsem sprężynowym, w którym można przechowywać niektóre z nich.


0

Mam dwa systemy.

Jeśli projekt jest sfinalizowany (oddany / dostarczony / wyprodukowany seryjnie), przechowuję arkusze danych w tym samym folderze, co reszta projektu. Zwykle jestem w stanie to uporządkować według folderów dotyczących arkusza na schemacie lub bloku na schemacie blokowym (które często są równoważne).

Jeśli projekt nie jest sfinalizowany (tj. Zamierzam zamawiać nowe części), nie zapisuję ich. Poszukuję czegoś takiegofiletype:pdf site:manufacturer.com Part-Number i zwykle wywołuje link producenta, który na pewno jest aktualny, w przeciwieństwie do wszystkiego, co mam na dysku twardym. To całe ostrzeżenie „może zostać zmienione bez powiadomienia” oznacza, że ​​nie chcę pracować ze starymi arkuszami danych, w których może brakować ważnych błędów (lub innych aktualizacji), które muszę znać.

Byłoby naprawdę, bardzo miło, gdyby producenci publikowali (i aktualizowali i utrzymywali w nieskończoność) repozytoria swoich arkuszy danych z kontrolą wersji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.