Co oznacza BSC SQ?


20

Czytam ten arkusz danych DAC . Ostatnia strona (s. 32) podaje niektóre wymiary układu, niektóre w jednostkach „BSC SQ”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co oznacza BSC SQ? Czy standardem jest wyrażanie rozmiarów w BSC SQ?


Obecnie nad twoim akceptowalnym przedstawicielem toczy się bitwa królewska o wysokim stopniu rep.
Kortuk

1
@Kortuk - Co to znaczy?
Rocketmagnet,

2
@Rocketmagnet W tym czasie opublikowałem je zarówno stevenvh, jak i RussellMcMahon, które opublikowały odpowiedzi w ciągu minuty i były edytowane i ulepszane za każdym razem. Russell wygrał, zdjęcia zawsze wygrywają. Tylko ja żartuję. Od czasu do czasu robię też gadatliwe komentarze, prawda? Mam tylko nadzieję, że jeden z tych modów go nie wykryje.
Kortuk

1
To może być mniej „bitwa” i więcej doświadczenia niż to oczywiste :-). Nauczyłem się, że mogę przygotować długi anser, który zajmuje trochę czasu, a kiedy go publikuję, ktoś inny opublikował podobną długą odpowiedź. Lub krótka, ale wystarczająco dobra (lub lepsza) odpowiedź. Więc teraz mam tendencję do zamieszczania podstawowej kwadratowej odpowiedzi w akapicie, z dłuższą odpowiedzią w dużej mierze uformowaną w mojej głowie, i widzę, co jeszcze jest poprawne, i powtarzam N razy w razie potrzeby. Stąd moja apelacja „Więcej wkrótce ...”. Zauważam, że inne odpowiedzi czasami mają tendencję do zakładania, że ​​moje wyniki są nieco inne, gdy początkowo były nieco inne ...
Russell McMahon

. Bez wątpienia czasami zdarza się to również z moim :-).
Russell McMahon,

Odpowiedzi:


22

BSC oznacza „Podstawowe odstępy między centrami”. Jest to często stosowane, jeśli linie odniesienia nie odnoszą się do fizycznego punktu lub krawędzi, jak w przypadku szpilek: odniesienie znajduje się na środku szpilki, zamiast jednej z krawędzi.

BSC SQ = kwadrat BSC, tj. Zarówno w wymiarze X, jak i Y.

Skrót BSC jest niewłaściwie używany w przypadku konturu opakowania i wymiarów ogólnych, ponieważ są one określone przez fizyczne krawędzie, które można zmierzyć.

Zazwyczaj rysunek mechaniczny opakowania pokazuje wartości minimalne i maksymalne. BSC SQ należy traktować jako nominalny, więc może się różnić, ale nie mówi o ile.


@downvoter - pomocne może być przekazanie nam informacji o tym, co uważasz za złe. Dopóki tego nie zrobisz, mogę jedynie założyć, że jest to tylko losowa opinia; Myślę, że odpowiedź jest prawidłowa.
stevenvh

1
St even - właśnie otrzymałem głos w dół (+ 6 / -1). Znam osobę, która od czasu do czasu głosuje za Hallibutem (podejrzana rzecz do zrobienia). Być może padłeś z niego także ptactwem.
Russell McMahon

@ Russell - tak, pamiętam kilka komentarzy od ciebie wyrażających irytację. Ale kiedy skomentowałeś to tutaj , poszedłem rzucić okiem i w tym momencie minął miesiąc temu od ostatniego głosowania na twoją odpowiedź, więc założyłem, że ta osoba przerwała jego działania, i że głos ten był od kogoś innego. Ale teraz znów masz trzy w tym tygodniu. Tak jak powiedziałeś: bardzo smutny. Pociecha: zawsze może być gorzej: w tym bieżniku moje posty otrzymały w sumie 7 głosów negatywnych w ciągu 2 dni :-)
stevenvh

Steven - Właściwie nie mam nic przeciwko (za bardzo) przegłosowaniu, kiedy mają sens - i czasami zgadzam się, że tak. Ale konkretna osoba bez imienia, która od czasu do czasu decyduje się głosować za mną i być może niektórzy przypadkowi inni okazjonalnie częściej wykazują brak wiedzy inżynierskiej lub ogólną niechęć. Moja skarga polega na tym, że inni wykorzystują głos negatywny jako wskazówkę co do jakości odpowiedzi, a jeśli nie to odzwierciedla, to w takich przypadkach wprowadza w błąd osoby poszukujące.
Russell McMahon

9

W swojej najczęściej stosowanej formie „BSC” oznacza „odległość między dwoma wyznaczonymi punktami.

„BSC SQ” w odniesieniu do opakowania IC oznacza, że ​​bok ma długość jednostek BSC i że opakowanie jest „kwadratowe”, tak że bok pod kątem prostym do tego boku ma tę samą długość.

Słowa mogą dosłownie oznaczać „podstawowe odstępy między centrami”, ale termin ten jest używany nawet wtedy, gdy nie są zaangażowane określone centra (jak np. Pomiar po stronie opakowania w podanym przykładzie).

W przypadku otworów są mierzone odległości między środkami otworów.

Tam, gdzie stosowane są np. Szpilki, odległości są między środkami szpilek.

Wymiar boczny lub inny, który nie ma nic, co ma formalny środek, oznacza, że ​​wymiar jest mierzony między średnimi położeniami krawędzi.


Niektóre wyjaśnienia mówią, że oznacza „podstawowe odstępy między centrami”, ale wydaje się, że jest to raczej próba nadania temu słowu znaczących słów niż prawdziwe znaczenie ”.

Niezależnie od tego - można oczekiwać, że wszystkie lewe krawędzie LUB wszystkie prawe krawędzie lub wszystkie środki kołków wzdłuż krawędzi są rozmieszczone w odstępie BSC w ramach określonych tolerancji dokładności.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Odległość między wierszami z napisem „9.00 BSC SQ” to 11,5-krotna odległość między środkami pinów. Jestem zmieszany.
endolith,

@endolith Jesteś zdezorientowany :-) jako 11,5 x 0,8 mm = 9,2 mm <> 9,00 mm. || Jednak: Pin-pin środek = 0,8 mm x 7 odstępów = 5,6 mm. szerokość pinów wynosi 0,45 mm, więc odległość między zewnętrznymi krawędziami 8 pinów = 5,6 + 0,45 / 2 * 2 = 6,05 mm ok. Ponieważ paczka ma kwadratowy wymiar 7 mm, oznacza to odstęp od zewnętrznych zewnętrznych szpilek do krawędzi paczki = (7 mm - 6,05 mm) / 2 lub około 0,5 mm. Jest to nowe gdzieś udoskonalone, ale wydaje się rozsądne. Następnie piny muszą mieć długość (pmm_BSC - 7mm_PSC) / 2 = 1 mm. Więc ogólnie wygląda rozsądnie, więc nie rozumiem, co uważasz za mylące. Mogłem coś przeoczyć?
Russell McMahon

Na górze znajduje się pozioma linia wymiarowa z napisem „9.00 BSC SQ”. Jeśli więc „BSC” oznacza „odległość między środkami sworzni”, to logicznie oznaczałoby to „9-krotność odległości między środkami sworzni”. Ale tak naprawdę to 9 mm, czyli 11,25 razy większa odległość między środkami pinów. Podobnie dla wymiaru „7.00 BSC SQ”.
endolith,

@endolith Myślę, że jeśli przeczytasz moją odpowiedź i spojrzysz na mój schemat, to ma to sens. Jeśli, jak się wydaje, używają terminu BSC inaczej w przypadku pinów do pinów, a dla rozmiaru paczki „wystarczy zaakceptować” ich użycie. Jak zauważam powyżej „-” „BSC SQ” w odniesieniu do pakietu IC oznacza, że ​​bok ma długość jednostek BSC i że opakowanie jest „kwadratowe”, tak że bok pod kątem prostym do tego jest tej samej długości. ” - To jest dla pakietu - bez CENTRÓW - jest to długość graniczna. To jest to, co robią i musisz to zaakceptować (zakładając, że mam rację, oczywiście :-)). A potem, kiedy przyjdą ...
Russell McMahon

@endolithn ... do pinów oznaczają, że linie środkowe. | I jak zauważyłem, połączenie wyników tych dwóch metod wydaje się spójne wymiarowo, jeśli nie terminologicznie.
Russell McMahon,

7

„BSC SQ” to skrót od „Basic square”. „Podstawowy” ma określone znaczenie zdefiniowane w normie wymiarowania i tolerancji (ASME Y14.5M dla ciekawskich), ale z grubsza oznacza „nominalny”. „Kwadrat” oznacza po prostu, że element jest kwadratowy, więc nie ma potrzeby zaśmiecania rysunku dodatkowym wymiarem dla kierunku prostopadłego. Żaden skrót nie ma nic wspólnego z odstępami między środkami.

Mówiąc technicznie, „podstawowy” naprawdę oznacza, że ​​nie zamierzamy określać tolerancji elementu przez wymiar ani przez odziedziczoną tolerancję pochodzącą z bloku tytułowego. Zamiast tego istniałaby ramka kontrolna elementu definiująca region, w którym może się znajdować powierzchnia części. Na przykład coś takiego, wskazując z boku opakowania:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

oznaczałoby: „Powierzchnia opakowania musi mieścić się w objętości o szerokości 0,2 mm wyśrodkowanej w idealnej lokalizacji wynikającej z podstawowych wymiarów”.

Tego rodzaju szczegóły nie są pokazane w karcie danych, ale będą na wewnętrznych i zastrzeżonych rysunkach mechanicznych opakowania i narzędzi do jego produkcji. Przywoływany standard JEDEC prawdopodobnie określa szczegóły kształtu opakowania gdzieś pomiędzy kształtem arkusza danych a pełnym rysunkiem mechanicznym. Do większości celów wystarczają dane w karcie danych.


3

Myślę, że jednym z faktycznych pytań zadawanych przez plakat jest to, jakie są jednostki terminów takich jak „7.00 BSC”. Ponieważ połączony arkusz danych ma rysunek mechaniczny, który określa, że ​​wszystkie wymiary podano w milimetrach, jednostki są milimetrowe. Część „BSC” nie zmienia jednostek.

Zatem 7,00 BSC jest równoważne 7 mm, przy czym odstępy mierzone są między „środkami” (nie tak naprawdę środki czegokolwiek w konkretnym przykładzie jednej strony wynoszą 7 mm między „środkami”).


1

Zawsze interpretowałem to jako „podstawowy wymiar” ... Podstawowy wymiar to idealny, dokładny wymiar i jako taki nie ma tolerancji. Ważne funkcje urządzenia są często wyświetlane w ten sposób. Podziałka jest dość często podstawowa.

Oczywiście rzeczywiste urządzenie nie będzie dokładne. Jednak to, co jest idealne, jest tutaj istotne ...

Najwyraźniej Microchip zgadza się ze mną: fragment arkusza danych

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.